Σε ποια πολη θα ταξιδευατε μονο για φαγητο??

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μαρια για να καταλαβω κι εγω..ζητας ενα ξηρο μεν κρασι-αν ειναι κοκκινο χωρις πολλες-πολλες τανινες-το οποιο να βγαζει αρωματα φρουτων(για να μπορεσω να δικαιολογησω το γλυκο).Κοιταξε τοτε για Riesling,Viogner
?????????????????
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έλα μωρέ,μην αγχώνεσαι.

Στη ρετσίνα ότι και να κάνεις πάλι ρετσίνα θα μείνει.
Κάτι παραπάνω θα ξέρεις...

Το παλεύεις, το φέρνεις από δώ, το φέρνεις από 'κει, δεν τα καταφέρνεις να ξεκολλήσεις ωστόσο. Και μάλλον αυτό είναι γενικότερο πρόβλημα. Κρίμα...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιπόν,για να βάλω κι ενα ποστ on-topic.
Ταξίδι μόνο για το φαγητό δεν θα έκανα.Καλύτερα ως τώρα έχω φάει στην Ελλάδα.Απλά και μόνο γιατί εδώ έχω φάει σε μπόλικα μαγαζιά όλων των ειδών και έχω πλήρη άποψη.Στις χώρες που επισκέφτηκε ούτε σε haute-cuisine μαγαζιά έκατσα,ούτε τρώγοντας μια εβδομάδα όπου βρω μπορώ να έχω εμπεριστατωμένη άποψη.Γι'αυτό το κομμάτι αυτό το αφήνω στους γνώστες.

Για αλκοόλ πάλι είναι άλλη κουβέντα.Για παράδειγμα ένας βασικός παρονομαστής στην εμπειρία της Τοσκάνης που θα βρεθώ σύντομα είναι ΚΑΙ τα κρασιά της.

Όσο για τη λατρεία μου,είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα κάνω κάποια στιγμή ένα ταξίδι ΜΟΝΟ για τα αποστακτήρια της Σκωτίας.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Δεν παίζει και το ένα και το άλλο μαζί.
Το τακτοποιησα οπως ειδες.Απλα βιαστηκες.
Και για να μην ξεφευγω,χωρα που ευχαριστα παω για το φαγητο και το κρασι της ειναι η Γαλλια.Το χειροτερο γαλλικο κρασι ειναι το καλυτερο ελληνικο.Πολυ λυπαμαι που το γραφω αλλα το εχω παλεψει δεκατιες και εχω απογοητευθει οικτρα.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Κάπου εδώ να υπενθυμίσω πως ο τίτλος του τόπικ είναι σαφής:

"Σε ποια πολη θα ταξιδευατε μονο για φαγητο?? "



Καλό είναι λοιπόν μετά την κόκκινη γραμμή τα ποστ να αφορούν κριτικές φαγητών, όχι μελών που γράφουν την γνώμη τους.



[Κόκκινη γραμμή]_____________________________________[Κόκκινη γραμμή/]
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom