Μαλαισία Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη Μαλαισία

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
γεια σε ολους ειμαι νεο μελος απο θεσσαλονικη και επειδη το site σας ειναι πολυ καλο ειπα να μπω και εγω στην παρεα!!!!!!!!\σχεδιαζουμε ενα ταξιδι με την γυναικα μου στην μαλαισια -σιγκαπουρη ομως δεν εχουμε ταξιδιωτικες πληροφοριες ειδικα για την μαλαισια.:(
οποιος λοιπον δε βαριετε....ας μας ανοιξει τα ματια!
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
Καλώς ήρθες και καλό ταξίδι να έχετε! :welcome:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Θα περάσετε υπέροχα στο ταξίδι σας, έχω πάει και Σιγκαπούρη και Μαλαισία και τους συστήνω ως προορισμούς ανεπιφύλακτα! Πληροφορίες θα βρεις εδώ:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...1%ED%E3%EA%DC%EF%F5%E9-15%EC%DD%F1%E5%F2.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...azing-perhentian-other-malaysian-stories.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F3%DF%E1/5180-selamat-datang-ke-malaysia.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F3%F4%EF%ED-%F0%E1%F1%DC%E4%E5%E9%F3%EF.html
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες στην παρεα μας!
Δε βαριομαστε καθολου οταν προκειται για ταξιδια:)
Δωσε καμια πληροφορια παραπανω..εχετε καποιο πλανο στο μυαλο σας? Περιοχες που σκεφτεστε να επισκεφτειτε στη Μαλαισια? Για ποσες μερες και ποια εποχη?
 

costa-costa

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου φυσάει ο Άνεμος
Στις 10 Αυγούστου πάμε ακριβώς εκεί που θέλετε να πάτε δλδ Κουάλα Λουμπούρ - Σιγκαπούρη.
Συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Ντουμπάι - Κουάλα Λουμπούρ - Σιγκαπούρη και επιστροφή 21 Αυγούστου Κουάλα Λουμπούρ - Ντουμπάι - Αθήνα - Θεσσαλονίκη
Αεροπορικές: Athens Airways - Emirates - Singapore(ή AirAsia) - Ολυμπιακή
Φυσικά μόνοι μας χωρίς γκρουπ
Ξενοδοχεία δεν κλείσαμε ακόμη - να πω την αλήθεια είμαι σε δίλημμα αλλά σύντομα θα καταλήξω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.708
Likes
50.678
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Μαλαισία έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον (ειδικά από πλευράς φύσης και φυλών) στο μη ηπειρωτικό της κομμάτι, αυτό είναι το μόνο που μπορώ να σου πω τώρα έτσι στα γρήγορα. Στη θέση σας θα έμενα 4-5 μέρες εκεί και θα αφιέρωνα καμιά δεκαριά στο Βόρνεο, περνώντας και 1-2 μέρες στο Μπρουνέι που έχει ενδιαφέρον. Η Σιγκαπούρη δε με ξετρέλανε είναι μάλλον λίγο artificial, αλλά μπορείς να βρεις αρκετά πράγματα να κάνεις για 2-3 μέρες, περισσότερες μέρες από αυτό -κατά τη δική μου γνώμη- είναι κρίμα να τις αφαιρέσεις από το Βόρνεο.
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
καλησπερα.χμμμ τι να πρωτοπω τωρα.....
βασικα λεμε για γεναρη....νομιζω καλη εποχη...
σωστα?
μετα λεμε οτι 12 μερεσ περιπου θα ειναι αρκετες...
για σιγκαπουρη λεμε 2-3 μερες...ομως στην μαλαισια δε ξερουμε που να ριξουμε το βαρος....το κακο ειναι οτι δε βρισκω ταξιδιωτικο οδηγο...
σιγουρα θα παμε μονοι μας(εκτος πρακτοριου) οπως και ξενοδοχεια μεσω internet......
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
αντε φιλε costa-costa με το καλο που λενε....βασικα οταν επιστρεψετε θα μας πεισ πολλες ιστοριες...εμεις τοτε θα ειμαστε πρεβεζα! ευχομε καλα γουστα....
 

Picos Apicos

Member
Μηνύματα
94
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα&ίσως Ταιλάνδη πάλι!!
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Κίνας-Ιαπωνία-Περού
καλησπερα.χμμμ τι να πρωτοπω τωρα.....
βασικα λεμε για γεναρη....νομιζω καλη εποχη...
σωστα?
μετα λεμε οτι 12 μερεσ περιπου θα ειναι αρκετες...
για σιγκαπουρη λεμε 2-3 μερες...ομως στην μαλαισια δε ξερουμε που να ριξουμε το βαρος....το κακο ειναι οτι δε βρισκω ταξιδιωτικο οδηγο...
σιγουρα θα παμε μονοι μας(εκτος πρακτοριου) οπως και ξενοδοχεια μεσω internet......
Μαζέψτε όσες περισσότερες πληροφορίες απο τη Μαλαισία και Σιγκαπούρη εδώ, πάρτε και ένα ταξιδιωτικό οδηγό απο το Βενιζέλος τη μέρα της αναχώρησης (20? περίπου) και κάντε το σαν εξερεύνηση,θα περάσετε υπέροχα ακόμα και άν δεν προλάβετε να δείτε όσα θα θέλατε και είναι προτιμότερο και οικονομικότερο απο πρακτορείο! Έτσι θα κάνουμε εμείς.:trekker:
 

costa-costa

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου φυσάει ο Άνεμος
αντε φιλε costa-costa με το καλο που λενε....βασικα οταν επιστρεψετε θα μας πεισ πολλες ιστοριες...εμεις τοτε θα ειμαστε πρεβεζα! ευχομε καλα γουστα....
να είσαι σίγουρος ότι θα καταγράψω :hitme:όσο πιο πολλά μπορώ και να σου τα μεταδώσω με το καλό όταν γυρίσω!
Προς το παρόν προέχει το:airplane: ταξίδι της Κυριακής στην Βενετία! και δεν έχω προετοιμαστεί καθόλου..Ιταλόφιλοι HELP!:3519:
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον εκτός από την πρωτεύουσα έχουν η Μάλακα και το Κουτσίνγκ. Σαν χώρα τη θεωρώ ασφαλή για να ταξιδέψει κάποιος μόνος του και φτηνή τουλάχιστον όσον αφορά το φαγητό. Μεγάλο ενδιαφέρον έχει το Βόρνεο με αρκετά λόντζις για εξορμήσεις στις φυλές καθώς και το Μπρουνέι όσο ακόμα δεν έχουν γκρεμίσει την πλωτή πολιτεία .
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλησπερα.χμμμ τι να πρωτοπω τωρα.....
βασικα λεμε για γεναρη....νομιζω καλη εποχη...
σωστα?
μετα λεμε οτι 12 μερεσ περιπου θα ειναι αρκετες...
για σιγκαπουρη λεμε 2-3 μερες...ομως στην μαλαισια δε ξερουμε που να ριξουμε το βαρος....το κακο ειναι οτι δε βρισκω ταξιδιωτικο οδηγο...
σιγουρα θα παμε μονοι μας(εκτος πρακτοριου) οπως και ξενοδοχεια μεσω internet......
Feygate, ρίξε μια ματιά στις ιστορίες σε εξέλιξη. Γράφω για το ταξίδι μου "4 βδομάδες στη Μαλαισία". Πιστεύω θα βρείς αρκετές πληροφορίες. Και... ελπίζω, μέχρι να φύγετε να το έχω τελειώσει! :haha:

Για ότι απορίες έχεις, ευχαρίστως να βοηθήσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.076
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom