Σουπερ δελεαστικες τιμες για πακετα ταξιδιων

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Εμένα μου κάνει εντύπωση και το ότι αρχικά εμπιστεύεται κάποιος έναν άγνωστο, και το ότι θεωρεί φυσιολογικές ή ευκαιρία (χωρίς να μυρίζεται παγίδα) τέτοιες τιμές και το ότι κάνει την αγορά χωρίς να λαμβάνει κάποιο ουσιαστικό αποδεικτικό των κρατήσεων..Εύχομαι να μπορέσουν να βρουν τελικά το δίκιο τους σε περίπτωση απάτης ή αν τους πάνε όλα καλά και όπως είχαν σχεδιάσει, να μας δώσουν τα στοιχεία της κυρίας να την προτιμήσουμε κι εμείς:cool:

αφελής επίθ α/θ αφελής, αφελές [afe'lis, afe'les]

1 που πιστεύει ό,τι του λένε
Μην είσαι αφελής!



2 που είναι εκτός πραγματικότητας αφελής σκέψη
αφελής σκέψη
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αφελής επίθ α/θ αφελής, αφελές [afe'lis, afe'les]

1 που πιστεύει ό,τι του λένε
Μην είσαι αφελής!



2 που είναι εκτός πραγματικότητας αφελής σκέψη
αφελής σκέψη

Οκ και αυτό αλλά και το ότι δεν έχουν ίσως αρκετή ταξιδιωτική εμπειρία ώστε να ξέρουν πώς λειτουργούν κάποια πράγματα..
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Εμένα μου κάνει εντύπωση και το ότι αρχικά εμπιστεύεται κάποιος έναν άγνωστο, και το ότι θεωρεί φυσιολογικές ή ευκαιρία (χωρίς να μυρίζεται παγίδα) τέτοιες τιμές και το ότι κάνει την αγορά χωρίς να λαμβάνει κάποιο ουσιαστικό αποδεικτικό των κρατήσεων..Εύχομαι να μπορέσουν να βρουν τελικά το δίκιο τους σε περίπτωση απάτης ή αν τους πάνε όλα καλά και όπως είχαν σχεδιάσει, να μας δώσουν τα στοιχεία της κυρίας να την προτιμήσουμε κι εμείς:cool:
Ολοι αυτοι οι απατεωνες ξερουν να κανουν καλα τη δουλεια τους.Το ατομο που αγορασε τα εισητηρια,εχει φιλη η οποια πηγε Κωνσταντινουπολη με τη συγκεκριμενη κυρια, παμφτηνα.
Καταλαβες;Πηγαινουν καποιοι αρχικα,οι οποιοι γινονται κραχτες για τους υπολοιπους.
Δυστυχως δε νομιζω να μπορει καποιος μετα να βρει το δικιο του.Μη την ειδατε την κυρια "Ιωαννα"
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Είναι σαφές ότι το "αφελής" που σου λέω παραπάνω,περιλαμβάνει ένα 50% στο ότι εμπιστεύεται ο καθένας τα χρήματα του στον οποιονδήποτε χωρίς αποδεικτικά κλπ κλπ,και το άλλο 50% στο ότι αν είχε μια ιδέα του τι γίνεται στον χώρο αυτό,η τουλάχιστον αν έμπαινε στο κόπο να κάνει κάποιες συγκρίσεις με τις τιμές που του δίνει ο καθένας στις καφετεριες,ίσως πιο εύκολα μυριζόταν τι τον περιμένει...!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
βασικα, το να κλεισει φθηνα ξενοδοχεια, το καταλαβαινω. Το να βρει, όμως, τοοοοοσο φθηνα εισιτηρια για τοσο μακρυνους προορισμους, ειναι απο μονο του παραλογο. Τελος πάντων! Εγω δε θα την εμπιστευομουν,αλλα ειμαι και περιεργη να δω την εκαση του ταξιδιου! Να μας κρατας ενημερους!

Αλήθεια, πέραν της αποδείξεως, τι άλλο τους έδωσε? Εισιτηρια κλπ?
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
βασικα, το να κλεισει φθηνα ξενοδοχεια, το καταλαβαινω. Το να βρει, όμως, τοοοοοσο φθηνα εισιτηρια για τοσο μακρυνους προορισμους, ειναι απο μονο του παραλογο. Τελος πάντων! Εγω δε θα την εμπιστευομουν,αλλα ειμαι και περιεργη να δω την εκαση του ταξιδιου! Να μας κρατας ενημερους!

Αλήθεια, πέραν της αποδείξεως, τι άλλο τους έδωσε? Εισιτηρια κλπ?
Oχι, αποκλειεται να βρει καποιος τοσο φτηνα εισητηρια, εκτος αν η αεροπορικη ειναι δικη της.
Δυστυχως μια θα ειναι η εκβαση αυτου του ταξιδιου
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
αν αυτοι οι ανθρωποι ψηφιοσουν την κυριακη την μαμησαμε * 2.........ελεος....πες τους κελεμπιες οτι τους πουλαω την φεραρι μου σε κοκκινακι,φουλ εξτρα μονο με ενα χιλιαρικακι....τσαμπα πραγμα.δεν μου αρεσει η ειρωνια αλλα υπαρχει και οριο στην νοημοσυνη του ανθρωπου...

υ.γ. να σημειωσω πως δεν εχω ψηφισει ποτε μου καθαρα για ιδεολογικους λογους
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ολοι αυτοι οι απατεωνες ξερουν να κανουν καλα τη δουλεια τους.Το ατομο που αγορασε τα εισητηρια,εχει φιλη η οποια πηγε Κωνσταντινουπολη με τη συγκεκριμενη κυρια, παμφτηνα.
Καταλαβες;Πηγαινουν καποιοι αρχικα,οι οποιοι γινονται κραχτες για τους υπολοιπους.
Δυστυχως δε νομιζω να μπορει καποιος μετα να βρει το δικιο του.Μη την ειδατε την κυρια "Ιωαννα"
Ετσι ακριβώς εγινε και με την κυρία Δήμητρα πριν 2-3 χρονια με κάποιους συναδέλφους μου. Πηγαν στο Παρίσι 3-4 οικογένειες σε εξευτελιστική τιμή. Στη συνέχεια άλλα περίπου 15-20 άτομα αγόρασαν διάφορα πακέτα για Ελλάδα και εξωτερικό..... :( η Δήμητρα χάθηκε απόδειξη δεν είχαν καμία και κλαίνε ακόμη οταν το αναφέρουμε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Ετσι ακριβώς εγινε και με την κυρία Δήμητρα πριν 2-3 χρονια με κάποιους συναδέλφους μου. Πηγαν στο Παρίσι 3-4 οικογένειες σε εξευτελιστική τιμή. Στη συνέχεια άλλα περίπου 15-20 άτομα αγόρασαν διάφορα πακέτα για Ελλάδα και εξωτερικό..... :( η Δήμητρα χάθηκε απόδειξη δεν είχαν καμία και κλαίνε ακόμη οταν το αναφέρουμε!
Και δεν έκαναν καμιά καταγγελία; Αν ήταν τόσα άτομα, μπορεί και να μην χρειαζόταν απόδειξη. Γιατί να μην τους πιστέψουν οι αρχές; δεν πρόκειται για πλάκα ή συνεννόηση να στοχοποιήσουν έναν "αθώο" άνθρωπο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ωστε πηγαν μερικοι ε???
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γιατί οι συναντήσεις γινόταν έξω.... το επίθετο της Δήμητρας προφανώς και ηταν ψεύτικο και ξέραν μονο ένα νουμερο τηλεφώνου που πλέον ήταν ανενεργό.
Νομίζω πως εγινε κάποια καταγγελία αλλά χωρις αποτέλεσμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom