Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
εγώ είμαι Στοκχόλμη από σήμερα το πρωί και τα ΜΜΜ μια χαρά μου φαίνονται!!1 οι τιμές στα φαγητά είναι φωτιά αλλά μόλις μπήκα να δω καμία ιδέα στο Τεράστιο Φόρουμ μας!!!!
Πανε σε ολα τα μερη που θες να δεις;Δε θα χρειαστεις δλδ ταξι;Και οι τιμες των εισιτηριων;

Για ν αποφυγεις τη φωτια ψαξε για τα σουηδικα "βρωμικα"!!

Να περασεις τέλεια και να μαζεψεις πληροφοριες! Σε 10 μερες θα μαι κι εγω εκει..
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Δεν θα χρειαστεις αυτοκινητο στην στοκχολμη. Σαφως και πανε παντου τα ΜΜΜ. Εχει ενα αψογο μετρο. Συμφερει η καρτα 3 ημερων.
Φαγητο θα βρεις παντου σε ολες τις τιμες, αναλογα βεβαια τι θες να φας, σε οποια περιοχη κι αν εισαι.
 

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Δεν θα χρειαστεις αυτοκινητο στην στοκχολμη. Σαφως και πανε παντου τα ΜΜΜ. Εχει ενα αψογο μετρο. Συμφερει η καρτα 3 ημερων.
Φαγητο θα βρεις παντου σε ολες τις τιμες, αναλογα βεβαια τι θες να φας, σε οποια περιοχη κι αν εισαι.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες.. Απλα οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ βρηκα αμαξι με 100Ε απο Παρασκευη βραδυ εως Τριτη πρωι, που σημαινει οτι αν εκει δεν εχει να πληρωνεις διοδια, ή παρκινγκ, μαλλον θα μας βγει πιο φθηνα απ¨οτι να πληρωσουμε το λεωφορειο πηγαινε ελα απο το αεροδρομιο συν τις 3ημερες καρτες (2 ατομα ειμαστε).
Μηπως ξερεις καποιο σαιτ για το μετρο τους, που να εχει τιμες εισιτηριων και ωρες δρομολογιων?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Η στοκχολμη εχει διοδια για να μπεις. Φυσικα δωρεαν παρκινγκ δεν υπαρχει στο κεντρο της πολης. Επισης εχει αστυνομευση και συνεχως αλκοτεστ απο το μεσημερι . Δεν νομιζω οτι συμφερει η ενοικιαση.
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Για πες για τιμες. Θα ειμαι απο Πεμπτη Στοκχολμη και θελω να μαθω. Καρτα εβγαλες για ολα τα ΜΜΜ και ποσο στοιχιζει για 3μερο; Απο κρυο;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Για πες για τιμες. Θα ειμαι απο Πεμπτη Στοκχολμη και θελω να μαθω. Καρτα εβγαλες για ολα τα ΜΜΜ και ποσο στοιχιζει για 3μερο; Απο κρυο;
ρε γαμω το, λιγο πιο πανω το εγραψα
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
αν κάποιος έχει να προτείνει οικονομική λύση για ξενοδοχείο/διαμέρισμα κλπ στη στοκχόλμη
(κοντά στο πανεπιστήμιο KTH αν είναι δυνατόν) παρακαλώ να με βοηθήσει!χρειάζομαι κάτι για περίπου μια εβδομάδα οπότε η τιμή είναι βασιμό θέμα..μέχρι στιγμής βρίσκω με 40 ευρώ το βράδι κ είναι πολλά ...
ημερομηνία : 23 αυγούστου...
 

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Plan your journey – AB Storstockholms Lokaltrafik
μου πείρε κι μισό λεπτό να το ψάξω
Ευχαριστω για την απαντηση αλλα οχι για την ειρωνεια


se apeutheias anametadwsi, o kairos einai anelpista kalos
Ανελπιστα καλος?? Δηλαδη? Πως μεταφραζεται αυτο σε κελσιου?? Μακαρι να μεινει ετσι, να περασεις τελεια, και να παραμεινει για 2 βδομαδες ακομα, να περασω κι εγω τελεια!!!
Μενεις κι εσυ Χανια, ή ειναι παραπλανητικο το nickname?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
κοιτα οταν λεμε ανελπιστα καλος μη συγκρινεις με Ελλαδα αυτη την εποχη που εδω Χανια εχουμε αρχισει τα μπανια!θες και σκουφο και κασκολ και γαντια,αλλα εκει που ειχε προβλεψη καιρου 3c-8c τουλαχιστον δεν γιναμε παγακια!οσο περπατας εισαι νορμαλ οταν πεσει σουρουπο και κατσεις σε καποιο καφε εξωτερικο η στα πανεμορφα γραφικα σκαλοπατακια και στις πλατειες την νιωθεις την ψυχρα!
με λιγα λογια ντυθειτε καλα και θα ειστε οκ,δεν θα ξεπαγιασετε,κρατατε γυαλια ηλιου και καποιο αδιαβροχο.εμεις μονο λιγες ψιχαλες φαγαμε

ναι απο χανια,δεν ειναι παραπλανητικο το νικ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.059
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom