Συμβουλές για Πρόταση Γάμου

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εξαρταται απο τη γυναικα του Ρομαντικου...αν ειναι κι αυτη ρομαντικια,καναλια κερια δαχτυλιδια ολα μεσα..Αν οχι,την εβαψε ο φιλος..Εγω παντως καποια ομορφη γωνια θα προτεινα..να μπορουν κι οι δυο να τα δωσουν ολα...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ως ρομαντικοι φανταζομαι αγκαλιτσες και τιποτα δακρυα..συναισθημα δηλαδη...Υπαινισσεσαι κατι?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ετσι ρε παιδί μου να δείξεις και ποιος έχει το πάνω χέρι τελικά.
"Ναι κυρία μου, είμαι ρομαντικός, σε πάω αμα λάχει και στη Βενετία να ζήσεις την παραμύθα σου (τι δηλαδή μόνο η Τζολί με τον Τζόνυ Ντέπ; ) αλλά την πρόταση θα την κάνω my way, απλά, αντρίκια, ελληνικά κι άσε τα χολυγουντιανά για τους χλεχλέδες!"
Ετσι, απο το στομα μου το πηρες. Η προταση πρεπει να γινει αντρίκια σε χασαποταβέρνα στη Χασιά. Τυλιξε και το δαχτυλιδι σε χαρτοπετσετα για να μην πιασει ξύγκια.

Βεβαια υπαρχει παντα και ο παραδοσιακος τροπος
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εμεις λεμε οτι λεμε,αλλα ο ρομαντικος,δεν απανταει:)
Παιζουν 3 σεναρια....
1)αποφασισε να τα βγαλει περα μονος του...γιατι με μας δεν βγαζει ακρη.
2)αποφασισε να μην παει Βενετια.
3)αποφασισε να το ξανασκεφτει.(λαθος εποχη για δεσμευση)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εμεις λεμε οτι λεμε,αλλα ο ρομαντικος,δεν απανταει:)
Παιζουν 3 σεναρια....
1)αποφασισε να τα βγαλει περα μονος του...γιατι με μας δεν βγαζει ακρη.
2)αποφασισε να μην παει Βενετια.
3)αποφασισε να το ξανασκεφτει.(λαθος εποχη για δεσμευση)
Το πιθανότερο είναι το 1, το ρεαλιστικό το 3.
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Δεν παίζει να αρνηθεί το κορίτσι! Τι να λέμε τώρα... μέχρι και στην Βενετία θα την πάει για να της κάνει πρόταση! :minion amazed:

Λοιπόν, φίλε ρομαντικέ, αν θες να της μείνει αξέχαστη η πρόταση κι εσύ να γίνεις ο κουλ τύπος της χρονιάς, προτείνω να πάτε κανονικά το ταξιδάκι σας, να φάτε κάπου ρομαντικά, να την ξεμοναχιάσεις σε καμια βενετσιάνικη γωνιά για να της κάνεις ερωτική εξομολόγηση και γενικά να περάσετε σούπερ, αλλά ούτε κουβέντα για γάμο. Η τύπισσα σίγουρα θα περιμένει να της το ξεφουρνίσεις κάποια στιγμή στη Βενετία αλλά εσύ... βράχος! Αδιάφορος, μποέμ, ρε παιδί μου! Ιφ γιου νόου γουατ άι μιν... ;)
Και στην επιστροφή τής το σκας το παραμύθι μες στο αεροπλάνο λέγοντάς της, σε χαλαρό υφάκι πάντα, πως αν δεχτεί να σε παντρευτεί, έτσι τσίλικα θα περάσει την υπόλοιπη ζωή της μαζί σου! Βάλε και καμιά αεροσυνοδό στο κόλπο από πριν και μόλις της πασάρει το δαχτυλίδι σε ανύποπτο χρόνο, παίρνεις το κατάλληλο ύφος και σκοράρεις. Ετσι ρε παιδί μου να δείξεις και ποιος έχει το πάνω χέρι τελικά.
"Ναι κυρία μου, είμαι ρομαντικός, σε πάω αμα λάχει και στη Βενετία να ζήσεις την παραμύθα σου (τι δηλαδή μόνο η Τζολί με τον Τζόνυ Ντέπ; ) αλλά την πρόταση θα την κάνω my way, απλά, αντρίκια, ελληνικά κι άσε τα χολυγουντιανά για τους χλεχλέδες!"
Ενα σου λέω φίλε ρομαντικέ: Θα σκάσουν οι φίλες της απ' τη ζήλια τους! :twisted:
Τοκ οφ δε τάουν θα γίνεις σου λέω!
Άντε και καλό βόλι!
emouli Είσαι πολυ μπροστά να ξέρεις........

Ετσι, απο το στομα μου το πηρες. Η προταση πρεπει να γινει αντρίκια σε χασαποταβέρνα στη Χασιά. Τυλιξε και το δαχτυλιδι σε χαρτοπετσετα για να μην πιασει ξύγκια.

Βεβαια υπαρχει παντα και ο παραδοσιακος τροπος
χααχαχαχαχαχ

Παιδιά είστε υπέροχοι.........το Σ/Κ ήμουν εκτός γιατί έπαιζα αγώνα.....ποδοσφαιριστής βλέπετε!!Είστε όλοι υπέροχοι πραγματικά και με τρομερό χιούμορ.........Νομίζω πως το ρομαντικό εστιατόριο μέχρι στιγμής δείχνει το επικρατέστερο σενάριο....δεν έχω καταλήξει ακόμη!!!Πάντως εχω μια σιγουριά ότι θα πει το ναι αλλιώς δε θα το επιχειρούσα.....όλες οι προτάσεις για τον τρόπο της πρότασης είναι ευπρόσδεκτες και φυσικά και για το δαχτυλίδι γιατί δεν έχω διαλέξει ακόμη τίποτα.....................
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Κανα γκολ έβαλες βρε ή είχες τον νου σου στη Βενετία και στα δαχτυλίδια; :D
Αφού λοιπόν ξέρεις τι θέλεις δεν απομένει κάτι άλλο παρά να σου ευχηθώ "Καλό ταξίδι και καλά στέφανα"!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Romantike ελπίζω να δέχεσαι το χιούμορ,γιατί κάποια άλλα καινούρια μέλη δεν...

Τώρα που γνωριστήκαμε πές μας και μεταξύ μας,το ποσό της μεταγραφής θα ξοδέψεις στην Βενετία;;)

Στα σοβαρά όλα να πάνε καλά και όπως τα σχεδιάσεις.
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Romantike ελπίζω να δέχεσαι το χιούμορ,γιατί κάποια άλλα καινούρια μέλη δεν...

Τώρα που γνωριστήκαμε πές μας και μεταξύ μας,το ποσό της μεταγραφής θα ξοδέψεις στην Βενετία;;)

Στα σοβαρά όλα να πάνε καλά και όπως τα σχεδιάσεις.
Μπα δεν έβαλα γκολ αφού η Βενετία μας πήρε το μυαλό....το ποσό της μεταγραφής και κάτι παραπάνω!!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Μπα δεν έβαλα γκολ αφού η Βενετία μας πήρε το μυαλό....το ποσό της μεταγραφής και κάτι παραπάνω!!!!!
Τώρα αλλάζουν όλα:lol:

Πές μας μπάτζετ στο περίπου τουλάχιστον.Μπορεί να σου οργανώσουμε κάτι μεγαλύτερο και ανάλογο με του Τζώρτζ(ξέρεις..).Είμαστε καλοί στο να κάνουμε προτάσεις με ξένα λεφτά:D
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Τώρα αλλάζουν όλα:lol:

Πές μας μπάτζετ στο περίπου τουλάχιστον.Μπορεί να σου οργανώσουμε κάτι μεγαλύτερο και ανάλογο με του Τζώρτζ(ξέρεις..).Είμαστε καλοί στο να κάνουμε προτάσεις με ξένα λεφτά:D
Χαχαχαχα....ο Κλούνεϊ δεν μπορούσε να κυκλοφορήσει!!!.το μπάτζετ με ξενοδοχείο και αεροπορικά φτάνει περίπου τα 2500 ευρώ.....χωρίς το δαχτυλίδι έτσι;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.830
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom