Συνάντηση Σεπτεμβρίου στη Θεσσαλονίκη, τι λέτε ?

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Πρώτ' απ' όλα: Καλό μήνα...
Άρτι αφιχθείσα από το Μυλοπότα, τίναξα την άμμο από τα πόδια μου και μπήκα να δω πώς πάει το φόρουμ...
(Χμμμ για την ακρίβεια ακόμα και μέσα από το πλοίο της επιστροφής έκανα μια σύντομη επίσκεψη. Εθισμός είναι αυτός!!!)
Όταν απάντησα πιο πάνω ότι η ημερομηνία δεν με βολεύει για τη συνάντηση, ως νέα (και ξανθιά) δεν κατάλαβα ότι η συνάντηση που οργανώνεται στη Θεσσαλονίκη αφορά τους Βορειοελλαδίτες (στην κατοικία, γιατί στην καταγωγή κι εγώ είμαι), και ότι υπάρχει και άλλη που γίνεται στην Αθήνα.
Γι' αυτό επανέρχομαι, για να ζητήσω να μην με υπολογίζει κανείς στην επιλογή της ημερομηνίας. Αν με εξυπηρετεί, επειδή επισκέπτομαι τακτικά τη Θεσσαλονίκη για δουλειές ή για έρωτες (!), θα παραβρεθώ, αλλιώς θα συμμετάσχω σε αυτήν της Αθήνας.
Ευχαριστώ πάρα πολύ που είστε τόσο πρόθυμοι να με εξυπηρετήσετε κι εμένα, αλλά δεν θα ήθελα να αλλάξει τίποτε για χάρη μου, αφού υπάρχει τρόπος να γίνουν όλα.
Φιλιά σε όλους κι ευχές για ένα υπέροχο ταξιδιάρικο φθινόπωρο
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Πρώτ' απ' όλα: Καλό μήνα...
Άρτι αφιχθείσα από το Μυλοπότα, τίναξα την άμμο από τα πόδια μου και μπήκα να δω πώς πάει το φόρουμ...
(Χμμμ για την ακρίβεια ακόμα και μέσα από το πλοίο της επιστροφής έκανα μια σύντομη επίσκεψη. Εθισμός είναι αυτός!!!)
Όταν απάντησα πιο πάνω ότι η ημερομηνία δεν με βολεύει για τη συνάντηση, ως νέα (και ξανθιά) δεν κατάλαβα ότι η συνάντηση που οργανώνεται στη Θεσσαλονίκη αφορά τους Βορειοελλαδίτες (στην κατοικία, γιατί στην καταγωγή κι εγώ είμαι), και ότι υπάρχει και άλλη που γίνεται στην Αθήνα.
Γι' αυτό επανέρχομαι, για να ζητήσω να μην με υπολογίζει κανείς στην επιλογή της ημερομηνίας. Αν με εξυπηρετεί, επειδή επισκέπτομαι τακτικά τη Θεσσαλονίκη για δουλειές ή για έρωτες (!), θα παραβρεθώ, αλλιώς θα συμμετάσχω σε αυτήν της Αθήνας.
Ευχαριστώ πάρα πολύ που είστε τόσο πρόθυμοι να με εξυπηρετήσετε κι εμένα, αλλά δεν θα ήθελα να αλλάξει τίποτε για χάρη μου, αφού υπάρχει τρόπος να γίνουν όλα.
Φιλιά σε όλους κι ευχές για ένα υπέροχο ταξιδιάρικο φθινόπωρο
Οκ ,ευχαριστουμε για τις διευκρινήσεις ,συνεπώς όταν θα καθοριστεί ημερομηνία θα μας πεις για την συμμετοχή σου.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Σιγά-σιγά να λέμε και κανένα μέρος για το που θα γίνει η συνάντηση..
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μέσα η έξω;
Αν πρόκειται για εσωτερικό κλειστό χώρο προτείνω το "καφεναί",ένα καφέ ατμοσφαιρκό σε στύλ παλιού καφενείου,συγκεντρώνει όλες τις ηλικίες από φοιτητόκοσμο μέχρι και τους μπαμπάδες τους και τους καθηγητές τους και χωρίς μουσική,γιατί είδαμε και τα άλλα που δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε..,με μεγάλες τζαμαρίες γύρω-γύρω,συνήθως έχει ανοιχτές πόρτες και τραπεζάκια κι έξω στο πεζοδρόμιο για τους καπνίζοντες.Εθνικής Αμύνης,γωνιακό,απέναντι από τη Λέσχη Αξιωματικών.
Επίσης θα μπορούσαμε και σε ένα καφέ "Ζώγια"πχ στην Κομνηνών,όπως είναι διαμορφωμένος ο χώρος σε επίπεδα τους λέμε και κλείνουμε ένα επίπεδο 5,6 τραπεζάκια για μάς,αλλά και η "συμφωνία"που είχαμε κάνει την κοπή της πίτας καλή είναι.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Τον Ιούλιο που ήταν και η τελευταία μας συνάντηση κάτι είχαμε πει για φαγητό, αλλά μάλλον πάλι για καφέ - ποτό μας βλέπω. Πάνε τα μύδια.
Επίσης να πω ότι αν γίνει η συνάντηση από 18/9 - 25/9 δε θα μπορέσω να είμαι λόγω υποχρεώσεων. Αυτό δε σημαίνει όμως πως δεν μπορεί να κανονιστεί για τότε αν βολέυει τους περισσότερους,
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
black mamba ό,τι αποφασίσει η πλειοψηφία,αν οι περισσότεροι πουν για φαγητό δεν υπάρχει πρόβλημα!αλλά κόσμο δε βλέπω:rolleyes:που είναι οι υπόλοιποι;
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Μήπως βρε παιδιά - μήπως λέω να κανονίσουμε κάτι για πιο αργα; Πχ - λέω εγώ τώρα - 1 Οκτωβρίου που είναι και το παρτυ της Αθήνας και που θα έχουν συμμαζευτεί και περισσότεροι; Έχω την αίσθηση πόλλοί ακόμα δεν έχουν επαναπατριστεί πλήρως!
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ε καλα ...αμα ερθει και η θεσσαλονικη στη συναντηση ....θα περασουμε εκπληκτικα
ειναι γνωστο οτι οι θεσσαλονικεις με το καλημερα ανεβαινουν στο τραπεζι...
εδω κατω εχει πεσει η νυχτα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ε καλα ...αμα ερθει και η θεσσαλονικη στη συναντηση ....θα περασουμε εκπληκτικα
ειναι γνωστο οτι οι θεσσαλονικεις με το καλημερα ανεβαινουν στο τραπεζι...
εδω κατω εχει πεσει η νυχτα...
Εσύ κοίτα να παρευρεθείς στης Αθήνας και οι επιθυμίες σου θα πραγματοποιηθούν...

@toumpiotis: Αν τελικά το κανονίσετε για 1 Οκτωβρίου, count me out. Δεν μπορώ να βρίσκομαι ταυτόχρονα και στις 2 συναντήσεις! Εκτός κι αν στείλω τον Bruce να με αντιπροσωπεύσει...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εγώ θα έλεγα να μην το κάνουμε ταυτόχρονα με της Αθήνας. Πολλοί κανονίζουν να κατέβουν κάτω.
M-stam μιας και το ξεκίνησες δώσε και μια ή δύο ημερομηνίες για να δούμε πόσοι μαζευόμαστε.
Romantic woman το "Καφεναί" είναι ωραία ιδέα.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Παιδιά και εμένα δεν με βολεύει η 1 Οκτώβρη(έχω κανονίσει 3ήμερο).Προτείνω 8 ή 15 Σεπτέβρη (Τετάρτη)εσείς τι λέτε ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom