Σχετικά με τη γρίπη των χοίρων (Όλες οι πληροφορίες εδώ)

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

VEMA

Member
Μηνύματα
59
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΚΕΡΚΥΡΑ
Γειά σας και απο εμένα
Με προσοχή διάβασα τα παραπάνω και γενικότερα προσπαθώ να ενημερωθώ....
Εχθές επέστρεψα από την Ισπανία και........έπαθα σοκ.
Στην Μαδρίτη (που ήμουν) δεν κατάλαβα τίποτα....
Την Δευτέρα το πρωί σε κάποιο λεωφορείο που ήμουν είδα μονο μια φωτογραφία σε μια εφημερίδα.Προσπάθησα να καταλάβω τι έλεγε αλλα μάταια.....Τελικά το βράδυ που επέστρεψα στο ξενοδοχείο έβαλα τηλεόραση και ενημερώθηκα....
Στην πόλη όλα ήταν χαλαρά......Τα τοπικά κανάλια απλά το ανάφεραν.
Κάποια αγγλικά κανάλια μόνο έκαναν διάφορες συζητήσεις για ώρες.
Την Τρίτη πάλι στην πόλη τίποτα δεν είχε αλλάξει.Ακόμα και στο αεροδρόμιο όλα ήταν όπως και πρίν.Δεν ξέρω όμως τι ελέγχους είχαν στο άλλο terminal του Τ4 (πτήσεις από Αμερική).
Μόλις όμως έφτασα στ gate της Iberia.....είδα και κατάλαβα τον πανικό.Ένα γκρούπ από Έλληνες και όλοι με ένα κινητό στο χέρι να απαντάνε λίγο-πολύ τις ίδιες ερωτήσεις...
Όταν μάλιστα είδαν και ένα κύριο με μια τσάντα που είχε μεξικάνικα καπέλα....άστα...
Ευτυχώς δεν αντέδρασαν ''έτσι'' όλοι.Απλά κάποιοι έψαχνα να βρούν φουλάρια για να βάλουν σαν μάσκα στο στόμα τους.
Δεν τους κρίνω (για να μην παρεξηγηθώ από κάποιους) απλά μεταφέρω κάποια πράγματα.
Μέσα στο αεροπλάνοκαι στο δικό μας αεροδρόμιο όλα φυσιολογικά.Στην έξοδο μόνο είχαν σε ένα πάγκο κάποια φυλλάδια παρετημένα.
Όσο για τον κύριο.....υποθέτω ότι θα τον έλενξαν και στα δυο αεροδρόμια.....
Τώρα απο εκεί και πέρα προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε......φυσικά μη νομίζετε ότι δεν έχω δεχτεί πλάκες αλλα και περίεργα βλέματα....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αποψη μου: στην Ελλαδα εχουμε τον Παυλιδη κ δεν ασχολουμαστε τοσο με την γριππη μιας κ τα καναλια κ λοιπα ΜΜΕ εχουν θεματολογια.
αν δεν ηταν αυτο;;;;
ολη μερα καθε μερα για την γριππη θα λεγαν
καλως ή κακως
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Εγω την επομενη Κυριακη παω Ιννσμπρουκ-Σαλτσμπουργκ-Βιεννη για 9 μερες. Περιττο να σας πω οτι ειμαι ενα κλικ πριν ακυρωσω τα παντα! Ο αντρας μου με κραταει, που λεει οτι ειναι υπερβολες των ΜΜΕ.

Παιδια εχω φρικαρει μιλαμε!!! Εσεις τι γνωμη εχετε;;; Μηπως ξερετε το ενα περιστατικο στην Αυστρια, σε ποιο μερος ηταν;

Αχ.....!!!! Γιατι ειμαι τοσο ατυχη;;;;
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Εγω την επομενη Κυριακη παω Ιννσμπρουκ-Σαλτσμπουργκ-Βιεννη για 9 μερες. Περιττο να σας πω οτι ειμαι ενα κλικ πριν ακυρωσω τα παντα! Ο αντρας μου με κραταει, που λεει οτι ειναι υπερβολες των ΜΜΕ.

Παιδια εχω φρικαρει μιλαμε!!! Εσεις τι γνωμη εχετε;;; Μηπως ξερετε το ενα περιστατικο στην Αυστρια, σε ποιο μερος ηταν;

Αχ.....!!!! Γιατι ειμαι τοσο ατυχη;;;;
Πως κάνεις έτσι !!!!!! :roll::roll: Που να ζούσες και στο Μέχικο :haha::haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
τελικα υπάρχουν και χειροτερα!!!!! :bleh:
Και δηλαδή, για να καταλάβω, εσύ τώρα χάρηκες που υπάρχουν και χειρότερα και παίζεις με τον πόνο της Νεράιδας;
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Παιδιά...όσοι θέλετε να ακυρώσετε τα εισιτήριά σας...και θα χάσετε τα χρήματά σας, είμαστε διατεθειμένοι να μας τα χαρίσετε προκειμένου να μην πάνε πεταμένα! Θυσία θα γίνουμε και θα πάμε εκεί που ο ιός είναι στα φόρτε του...να κινδυνέψουμε! :clap::clap::clap:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
για ποτε ;;
δεν μπορεις να τα μεταφερεις για αργοτερα;
για 26 ιουνιου!!
οχι δεν μπορω να τα μεταφερω για αργοτερα! οι ημερομηνιες ειναι βασισμενες σε αδεια απο δουλεια..:(
αλλα ουτε μπορω να φανταστω οτι μπορω να χασω 500 ευρω επειδη εγινε αυτο που εγινε .. οκ καταλαβαινω οτι ειναι και ανθρωποι που εχασαν την ζωη τους απο αυτο και σιγουρα ειναι πολυ ασχημο, ολα τα λαμβανω υποψη μου!! :(

δεν ξερω ειλικρινα.. δηλαδη εσυ turms θα πηγαινες?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Εγω την επομενη Κυριακη παω Ιννσμπρουκ-Σαλτσμπουργκ-Βιεννη για 9 μερες. Περιττο να σας πω οτι ειμαι ενα κλικ πριν ακυρωσω τα παντα! Ο αντρας μου με κραταει, που λεει οτι ειναι υπερβολες των ΜΜΕ.

Παιδια εχω φρικαρει μιλαμε!!! Εσεις τι γνωμη εχετε;;; Μηπως ξερετε το ενα περιστατικο στην Αυστρια, σε ποιο μερος ηταν;

Αχ.....!!!! Γιατι ειμαι τοσο ατυχη;;;;
Για να καταλάβω...εσύ είσαι η άτυχη ή οι άνθρωποι που έχουν αρρωστήσει???
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom