Ταξίδια και οικονομική κρίση...

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το προτιμά ή δεν το προτιμά, κάπου εκεί βλέπω να καταλήγουμε ούτως ή άλλως και καμία σημασία δεν έχει αν το θέλουμε ή όχι.
Απλώς θα υποστούμε τις συνέπειες που φοβάμαι οτι δε θα είναι μόνο οινονομικές...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.568
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Tο πτωχευτήριο..μου έπεσε απ' τα χέρια,
όχι δε γίνεται, δεν είναι ΔΝΤ..



 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: GTS

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Βλέπω ότι πολύ περίτεχνα το θέμα μεταφέρθηκε στις εγκυμοσύνες και τις άδειες που κανένας λογικός άνθρωπος δεν είναι αντίθετος. Το μεγάλο σκάνδαλο ειναι όμως με τα μεταπτυχιακά και τις διατριβές που όλως τυχαίως αποφασίζουν κάποιοι πολλοί ότι τα χρειάζονται αφού βολευτούν στο Δημόσιο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Το προτιμά ή δεν το προτιμά, κάπου εκεί βλέπω να καταλήγουμε ούτως ή άλλως και καμία σημασία δεν έχει αν το θέλουμε ή όχι.
Απλώς θα υποστούμε τις συνέπειες που φοβάμαι οτι δε θα είναι μόνο οινονομικές...
Έτερον εκάτερον....εγώ ρωτάω αν πραγματικά κάποιος προτιμάει τη χρεωκοπία ύστερα από ώριμη σκέψη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
:DΕμ και εσύ τι ψάχνεις! Απλώς οι άνθρωποι έστω και καθυστερημένα θέλουν να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους στην υπηρεσία και μορφώνονται!
Άλλωστε με τη δια βίου εκπαίδευση μας πιπίλιζαν το μυαλό τόσα χρόνια τώρα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έτερον εκάτερον....εγώ ρωτάω αν πραγματικά κάποιος προτιμάει τη χρεωκοπία ύστερα από ώριμη σκέψη.
Εσύ ίσως ρωτάς, αλλά οι κυβερνώντες δε μας πολυρωτούν. Μάλλον θα το έχεις προσέξει...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το προτιμάς δηλαδή να χρεωκοπήσουμε? Το έχεις σκεφτεί σοβαρά λοιπόν και το προτιμάς...μάλιστα.
Η χρεοκοπία είναι αναπόφευκτη.Οπότε απ'το να πάω με τους όρους ΤΟΥΣ και αφού μου έχουν φάει ότι έχω αποταμιεύσει τόσο καιρό,προτιμώ να τους εξωθήσω σε μια πρόωρη χρεοκοπία και να τελειώσει νωρίς αυτό.Όσο τραβάει τόσο περισσότερος κόσμος βασανίζεται.

Το μετά θα το δούμε,δεν ξέρω καμιά μαγική συνταγή,αλλά πάντως αυτό το ΤΩΡΑ δεν πάει άλλο,πρέπει να τελειώνει.
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα... Τα ταξιδια ειναι πρωτα απ ολα οοοοοοοσο πιο low budjet γινεται... Και μετα... περιοριζονται κιολας! Παντως ρε παιδια υπαρχουν και ανθρωποι που ταξιδευουν τζαμπα... Δε νομιζω να το τολμουσα αλλα γνωρισα ενα παιδι που ταξιδευε επι μηνες σε ολη την ευρωπη κανοντας οτοστοπ και ειτε βρισκοντας σπιτια να τον φιλοξενησουν μεσω internet ειτε κανοντας ελευθερο καμπινγκ. Πολυ σκληροπυρηνικο αλλα φανταστειτε οτι αυτος ο ανθρωπος εχει παει παντου ξοδευοντας μονο για super market.... Επισης κατι αλλοι φιλοι μου κανουν τωρα το ιδιο πραγμα με μοναδικο μεσω μετακινησεις τα ποδηλατακια τους. Επικυνδινα πραγματα..... Δεν νομιζω να το εκανα ποτε ειδικα χωρις την παρεα ενος αγοριου. Απλα το αναφερω για να δουμε οτι και εν μεσω μιας μεγαλης οικονομικης αν υπαρχει θεληση οοοοολα ειναι εφικτα!!! Απλα σκεφτειτε το......
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πες μου ποσα χρονια υπηρεσια εχει.Ποσα παιδια εχει και αν υπηρετει σε παραμεθοριο.Εγω εχω 10 χρονια και η γυναικα μου αλλα τοσα και τα 1300 δεν τα φτασαμε.Τωρα με τις μειωσεις,θα παμε κατω απο 1200.Ειμαι καθηγητης και αυτη ειναι δασκαλα.Μαλλον δεν τα ξερεις καλα.Εκτος αν ειναι διευθυντρια στο νηπιαγωγειο με αρκετα χρονια,οποτε παιρνει το επιδομα θεσης,που δεν ξερω και ποσο ειναι.
Σε σχεση με τις εγκυμοσυνες,κανενας γιατρος σε νοσοκομειο ή ιδιωτης δε ρισκαρει να ειναι αυστηρος.Εκει οντως ειναι πιο ελαστικα.
Με καλυψες απολυτα αναφορικα με το μισθο των νηπιαγωγων.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βλέπω ότι πολύ περίτεχνα το θέμα μεταφέρθηκε στις εγκυμοσύνες και τις άδειες που κανένας λογικός άνθρωπος δεν είναι αντίθετος. Το μεγάλο σκάνδαλο ειναι όμως με τα μεταπτυχιακά και τις διατριβές που όλως τυχαίως αποφασίζουν κάποιοι πολλοί ότι τα χρειάζονται αφού βολευτούν στο Δημόσιο.
Και παιρνουν και επιπλεον αποζημιωσεις οσοι βρισκονται σε εκπαιδευτικη αδεια.:mad:
Και που να δεις οι εκπαιδευτικοι οι αποσπασμενοι στα βουλευτικα γραφεια..παιρνουν και αυτοι εξτρα επιδομα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πες μου ποσα χρονια υπηρεσια εχει.Ποσα παιδια εχει και αν υπηρετει σε παραμεθοριο.Εγω εχω 10 χρονια και η γυναικα μου αλλα τοσα και τα 1300 δεν τα φτασαμε.Τωρα με τις μειωσεις,θα παμε κατω απο 1200.Ειμαι καθηγητης και αυτη ειναι δασκαλα.Μαλλον δεν τα ξερεις καλα.Εκτος αν ειναι διευθυντρια στο νηπιαγωγειο με αρκετα χρονια,οποτε παιρνει το επιδομα θεσης,που δεν ξερω και ποσο ειναι.
Σε σχεση με τις εγκυμοσυνες,κανενας γιατρος σε νοσοκομειο ή ιδιωτης δε ρισκαρει να ειναι αυστηρος.Εκει οντως ειναι πιο ελαστικα.

Wotan γιατι κολλησε το μυαλο σου στη λεπτομερεια ; ναι ειναι διευθυντρια , και επαιρνε 1525 ευρω , τωρα την πηρα τηλ.και την ρωτησα λεπτομερειες.
Το θεμα μας ειναι οτι μια γυναικα υγιης , δηλωνε αρρωστη και πληρωνοταν γαι σχεδον 2 χρονια , ενω στον ιδιωτικο τομεα ειναι 4 μηνες και σε κοιτανε και με μισο μάτι οι εργοδοτες οταν μεινεις εγκυος .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.007
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom