Γερμανία Ταξίδια στη Γερμανία

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Με την οδήγηση δεν θα έχετε κανένα θέμα στη Γερμανία. Καλή σήμανση και εξαιρετικό οδόστρωμα. Οπωσδήποτε να τηρείτε τα όρια ταχύτητας. Το πάρκινγκ είναι όντως ένα ζητημα με την έννοια ότι πρέπει να πληρώνεις. Όμως οι χρεώσεις είναι πολύ λογικές. Επίσης τις Κυριακές είναι δωρεάν, ίσως και τα Σάββατα αλλά δεν είμαι σίγουρη. Ακόμα, το πρώτο μισάωρο είναι δωρεάν αλλά δεν ξέρω αν ισχύει σε όλες τις πόλεις καθώς εμείς κινηθήκαμε στη Βαυαρία.
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
μια βοήθεια εδω..! Υπάρχει κανά φθηνό πάσο/εισιτήριο για τα γερμανικα τρένα ώστε να μπορώ να μετακινούμε μέσα στην Γερμανία; από Ντίσελντορφ-Φρανκφούρτη ,Φρανκφούρτη-Κάσελ και κασελ- Βερολινο .Είδα κάτι από την deutsche bahn το sparpreis αλλά θα ήθελα να βγάλω κάτι σανπάσο ώστε να το πληρώσω μία φορά.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται τι παίζει με τα διόδια στην Γερμανία(Βαυαρία συμφέρει τρένο ή αμάξι) ήεαν υπάρχει κάποια κάρτα που πρέπει να αγοράσουμε όπως σε άλλες χώρες..
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται τι παίζει με τα διόδια στην Γερμανία
Καλησπέρα, 2 φορές που έχω οδηγήσει σε μεγάλα τμήματα της εθνικής οδού της Γερμανίας, δεν συνάντησα πουθενά διόδια.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.928
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πράγματι δεν υπάρχουν διόδια στη Γερμανία.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Ούτε διόδια υπάρχουν ,ούτε κάρτα χρειάζεται να αγοράσεις.
 

tats21

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Καλημέρα!!!Θα ταξιδέψω Γερμανία για 7 ημέρες και συγκεκριμένα στην Στουτγάρδη(αρχές Ιουνίου) με την γυναίκα και τα 2 μας παιδια(5 κ 3 χρονών). Είναι πολλές ημέρες για να μείνουμε μόνο εκεί...οπότε τα φώτα σας παρακαλώ για προορισμούς τριγύρω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Καλημέρα!!!Θα ταξιδέψω Γερμανία για 7 ημέρες και συγκεκριμένα στην Στουτγάρδη(αρχές Ιουνίου) με την γυναίκα και τα 2 μας παιδια(5 κ 3 χρονών). Είναι πολλές ημέρες για να μείνουμε μόνο εκεί...οπότε τα φώτα σας παρακαλώ για προορισμούς τριγύρω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Rothenburg ob der tauber,Nurnberg,Heidelberg,Baden Baden,bamberg,Lindau,Rhine falls,colmar,Freiburg.Αυτα και αλλα τοσα.Οτι σου αρέσει διαλέγεις και ΠΑΙΡΝΕΙΣ.Ορεξη να έχεις.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Α και κάτι άλλο.Μιση ώρα απο την Στουτγαρδη υπάρχει το καλύτερο outlet της Ευρώπης,Στο metzingen. Ας το έχεις υπόψιν σου.
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Καλημέρα!!
Σχεδιάζω ταξίδι στη Γερμανία, συγκεκριμένα σκέφτομαι να επισκεφθώ Freiburg-Colmar (διαδρομή του κρασιού) -Στρασβούργο- Triberg και διαδρομή του παραμυθιού (Kassel κτλ). Έχω στη διάθεσή μου 7 μέρες (6 βράδια), πιστεύετε είναι εφικτό να επισκεφθώ τόσα μέρη σε αυτό το χρόνο; Αν ναι πού θα προτείνατε διαμονή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom