Γενικά Ταξίδι Η.Π.Α. και αεροπορικές ετρ.

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας και πάλι παιδάκια!
Λοιπόν το έχω ψάξει αρκετά θα έλεγα κ είμαι μεταξύ ΒΑ και DELTA...ουφφφ!!!Τί να κάνω?Συμφέρει οικονομικότερα με DELTA και έχει και απευθείας Νεα Υόρκη αλλά δν την συμπαθώ..Με ΒΑ απλά είναι λίγο παραπάνω..
Τί μου προτείνετε????
αν κατάλαβα καλά συγκρίνεις την απευθείας πτήση με μια πτήση μέσω Λονδίνου? και οι 2 εταιρείες είναι κολοσσοί. το μόνο που αξίζει να δεις είναι ο τύπος του αεροσκάφους. η Delta από Αθήνα πετάει με 330, το παλαιότερο 9 ετών..μπορει να πας για κατι καλύτερο με ΒΑ και να την πατήσεις και να έχεις και το connection, και κανα 747 20ετίας χωρίς ατομική οθόνη..
η γνώμη μου μεταξύ αυτών των 2: πάρε Delta.
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
αν κατάλαβα καλά συγκρίνεις την απευθείας πτήση με μια πτήση μέσω Λονδίνου? και οι 2 εταιρείες είναι κολοσσοί. το μόνο που αξίζει να δεις είναι ο τύπος του αεροσκάφους. η Delta από Αθήνα πετάει με 330, το παλαιότερο 3 ετών..μπορει να πας για κατι καλύτερο με ΒΑ και να την πατήσεις και να έχεις και το connection, και κανα 747 20ετίας χωρίς ατομική οθόνη..
η γνώμη μου μεταξύ αυτών των 2: πάρε Delta.
Σε ευχαριστώ πολύ! Δηλαδή ποιους τύπους αεροσκαφών να κοιτάξω γνκ? (είμαι ολίγον άσχετη :bleh: )
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ευχαριστώ πολύ! Δηλαδή ποιους τύπους αεροσκαφών να κοιτάξω γνκ? (είμαι ολίγον άσχετη :bleh: )
μην ξεκινάς από τον τύπο του αεροσκάφους. δες ποιες πτήσεις σε βολεύουν, κατέληξε σε συγκεκριμένες πτήσεις και σύγκρινέ τες τότε. όχι έτσι γενικά να κάνεις σύγκριση μεταξύ 2 τοσο μεγάλων εταιρειων γιατι δεν οδηγείσαι πουθενα. αφου δεις ποιες πτήσεις εχεις να συγκρινεις ζήτα και τη βοηθεια εδω των πιο ειδικών. φυσικά μία απευθειας πτήση είναι ασύγκριτα προτιμότερη. πόσο μάλλον όταν είναι και φθηνότερη και όπως είπα εκτελειται από αεροσκάφη σχετικά καινούρια και άνετα.
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
μην ξεκινάς από τον τύπο του αεροσκάφους. δες ποιες πτήσεις σε βολεύουν, κατέληξε σε συγκεκριμένες πτήσεις και σύγκρινέ τες τότε. όχι έτσι γενικά να κάνεις σύγκριση μεταξύ 2 τοσο μεγάλων εταιρειων γιατι δεν οδηγείσαι πουθενα. αφου δεις ποιες πτήσεις εχεις να συγκρινεις ζήτα και τη βοηθεια εδω των πιο ειδικών. φυσικά μία απευθειας πτήση είναι ασύγκριτα προτιμότερη. πόσο μάλλον όταν είναι και φθηνότερη και όπως είπα εκτελειται από αεροσκάφη σχετικά καινούρια και άνετα.
Θένξ για την βοήθεια ρε Samion :) Με βολεύει η πτήση με ΒΑ για το πήγαινε επειδή φτάνει μεσημέρι να έχω χρονο να δώ και να μην πληρώσω το ξενοδοχείο απλά για να κοιμηθώ την πρώτη μέρα..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για να στην προτείνουμε, θα πρέπει να είναι καλή
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
όχι δν την έχω κοιτάξει καν..:bleh: είναι φθηνή και καλή?έχεις πάει με αυτλη Αμερική?
Ναι έχω ταξιδέψει με αυτη στην Αμερική είχε σούπερ ώρες και η τιμή ήταν η φθηνότερη που είχα βρει
Έμεινα πολυ ευχαριστημένη απο όλα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θένξ για την βοήθεια ρε Samion :) Με βολεύει η πτήση με ΒΑ για το πήγαινε επειδή φτάνει μεσημέρι να έχω χρονο να δώ και να μην πληρώσω το ξενοδοχείο απλά για να κοιμηθώ την πρώτη μέρα..
η Delta φτάνει 17.00, για λίγο χρόνο αξίζει η ταλαιπωρία του Λονδίνου? είμαι υπέρ της απευθείας πτήσης. ειδικά στο γυρισμό θα το καταλάβεις..
τεσπα εσύ ξέρεις καλύτερα. πάντως για να σε βοηθήσουν ακόμα περισσότερο γραψε ημερομηνίες αν θέλεις και τοπο τελικού προορισμου μηπως υπάρχει κατι φθηνότερο με άλλη εταιρεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.549
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom