Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι αστραπή στο Λονδίνο: Δώστε φώτα!

orionas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Ανακεφαλαίωση.

150Ε Τα εισητήρια του αεροπλάνου (με λίγη τύχη)
150Ε Το ξενοδοχείο για 3 βράδια (πάλι με λίγη τύχη)

Και τώρα πόσα ξοδεύουμε εκεί? Με την λογική ότι δεν είματσε σπάταλοι και παίρνουμε μόνο πράγματα που κάθε τουρίστας στην Αγγλία παίρνει για σουβενίρ + τα λεφτά που θέλει για να πάρει μια oyster για 4 μέρες + φαγητό.

Αλήθεια, αυτό δεν το αναλύσαμε. Τι και που τρώμε στο Λονδίνο φτηνά και καλά? (η απάντηση mcdonalds αν και καλή δεν είναι αποδεκτή)

Edit

@XRISTOS71 Αυτό όχι μόνο είναι πιθανό αλλά έχει γίνει κιόλας! Η συγκεκριμένη συναυλία ήταν να γίνει τον μάρτιο και την πήγαν νοέμβρη γιατί η τραγουδήστρια έμεινε έγγυο από τον κιθαρίστα (για τρίτη φορά έκανε το θαύμα του ο καράφλας...)

@battered_suitcase Δεν διαφωνούμε καθόλου. Απλά φοβάμαι το ότι αν συμβεί κάτι είμαι ξεκρέμαστος ενώ εδώ αν π.χ. γίνει τίποτα άνετα μπορώ να ζητήσω βοήθεια από ένα σωρό φίλους και συγγενείς ή ακόμα και από την αστυνομία. Εκεί...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
150 για 3 βραδια ειναι λιγα για Λονδινο..150 σου ειπα για 2 βραδια πριν..για 3 ανεβαινουμε...Ειναι λιγο ακριβο το Λονδινο στο θεμα αυτο..υπαρχουν ομως ευκαιριες αν το ψαξεις απο νωρις ...διαβασε λιγο για Λονδινο στο σαιτ και θα σου λυθουν και οι αποριες για φαγητο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Α και εκεί μπορείς από αστυνομία. Αρκεί να μην είσαι μεθυσμένος. Για φαγητό δε σου γράφω τίποτα γιατί έχει πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες εδώ μέσα με όλα τα χρήσιμα..
Αλλά για κόστος μια γενική εκτίμησή μου θα ήταν να υπολογίσεις (χώρια εισιτήρια, ξενοδοχεία) περίπου 300 ευρώ για 3 μέρες. Και πολύ λιγότερα μπορείς, αλλά αν είσαι ψυχολογικά έτοιμος να δώσεις 250+μετακινήσεις+φαγητό κλπ (=περ. 350 ευρώ) για 24 ώρες, τότε αξίζει να δώσεις 600 για 3 μέρες.
Αλλά δεν έχω υπάρξει backpacker στο Λονδίνο, οπότε το υπόλοιπο φόρουμ παρακαλείται να πει τη γνώμη του
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
easyhotel εκει μπορει να βρεις κι με 30λιρες την ημερα, ξενοδοχειο στο κεντρο αλλά μονο με τα βασικα του :xmas_wink:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και το άλλο..πως το λένε...που πληρώνεις οτι παρεις....
ααα..tune(s) hotel...η κάνω λάθος....
 

orionas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Μάλλον για easyhotel με βλέπω...

Κάτι που μου ήρθε τώρα. Αν βρέχει τι κάνουμε? Θα μου πείτε κράτα ομπρέλα αλλά εννοώ τι έχει να δεις το Λονδίνο χωρίς να βραχείς?
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μουσεία, γκαλερί, αγορές, καφέ, παμπ. Τα πάντα.
Αποκλείεται να σου προκύψει και άλλο ταξίδι μέσα σε αυτούς τους 11 μήνες που υπολείπονται;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χωρίς λόγο ρωτάω. Επειδή είσαι μικρός και συνήθως τα ταξίδια προκύπτουν απρογραμμάτιστα σε αυτές τις ηλικίες. Βασικά γνώμη μου είναι ότι αν παρα-αγχωθείς για το ταξίδι αυτό ένα χρόνο πριν, θα χάσεις όλη τη μαγεία του. Μη σκέφτεσαι αν θα βρέχει, αν κάτι θα πάει στραβά, κλπ κλπ, σκέψου μόνο να κανονίσεις καλή παρεούλα!
Πιστεύω ειλικρινά ότι άπαξ και κάνεις την αρχή με αυτό το ταξίδι (ή όποιο άλλο) μετά θα ψάχνεσαι συνεχώς για να την κάνεις..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Μάλλον για easyhotel με βλέπω...

Κάτι που μου ήρθε τώρα. Αν βρέχει τι κάνουμε? Θα μου πείτε κράτα ομπρέλα αλλά εννοώ τι έχει να δεις το Λονδίνο χωρίς να βραχείς?

Κατι που δεν σου ήρθε ...ειναι ΑΝ ΔΕΝ βρέχει τι θα κάνεις :xmas_wink:.

Βρε συ μπας και εισαι βαλτός και κανεις πλάκα ??????
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Λες;; Κι εγώ να απαντάω τόση ώρα στα σοβαρά;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ΑΑΑΑααααααααααααα τι μπορεις να δεις λεει χωρις να βραχεις...

Τιποτα δεν μπορεις να δεις φιλος. Αμα βρεξει (που θα βρεχει σιγουρα 25 ωρες το 24ωρο) την εκατσες. Ολα τα μουσεια, τα μαγαζια, σταθμοι ,τα ξενοδοχεια κτλ ειναι παραπηγματα. Απο τις στεγες μπαζουν νερα και δεν υπαρχει περιπτωση να μην γινεις παπι αν δεν κρατας ομπρελα. Α, και οι μπατσοι ουτε να σε φτυσουν αμε σε δουν βρεγμενο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.464
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom