Ταξίδι μόνος ή μόνη??

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Μιλάμε για την ελληνική επαρχία όπου το να φοβάται κανείς ακόμη και σήμερα είναι αστείο πράγμα.
Το σαββατοκύριακο το πέρασα με σκηνή στο ΧΡΟΥΣΟ Μεσοτόπου Λέσβου όπου πολλές γυναίκες ήταν μόνες με σκηνή . Δεν τις πείραξε κανείς απεναντίας αν χρειάζονταν και κάτι της προσέφεραν αμέριστη βοήθεια. Που προσανατολίζεσαι να πας βόλτα τη βαλίτσα σου ή δεν αποφάσισες ακόμα ?
Σ'αυτό το επίπεδο δεν έχω φτάσει ακόμα!!! Μπράβο τους πάντως!!! Ακόμα δεν έχω διαλέξει το μέρος. Επειδή ζω στην Αθήνα και μου έχουν ανοίξει το σπίτι 5 φορές και έχουν προσπαθήσει να μου αρπάξουν την τσάντα μία φορά και άλλες 2 φορές έχουν πετάξει κοπέλες κάτω μπροστά στα μάτια μου για να τους πάρουν την τσάντα, έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις και πίστεψέ με προσπαθώ να κυκλοφορώ με τέτοιον τρόπο ώστε να προφυλάσω τον εαυτό μου από πιθανές ατυχίες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
:haha::haha::haha: πλάκα κάνεις????? (ένα ερωτηματικό για την ώρα, ένα που ήσουν μόνη σου, ένα για το μέρος και δύο για το ζώο!!!)
1. Las Vegas, η πόλη που δε κοιμάται ποτέ :cool:
2. Ε βαριόμουν , τί να κανα ; Δε μου αρέσει και ο τζόγος. :roll:
3. Διάβασε σχετική ιστορία που έχω γράψει. :lol:
4. Αντρες παιδί μου ! :D
 

diakopes

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
χα

Σ'αυτό το επίπεδο δεν έχω φτάσει ακόμα!!! Μπράβο τους πάντως!!! Ακόμα δεν έχω διαλέξει το μέρος. Επειδή ζω στην Αθήνα και μου έχουν ανοίξει το σπίτι 5 φορές και έχουν προσπαθήσει να μου αρπάξουν την τσάντα μία φορά και άλλες 2 φορές έχουν πετάξει κοπέλες κάτω μπροστά στα μάτια μου για να τους πάρουν την τσάντα, έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις και πίστεψέ με προσπαθώ να κυκλοφορώ με τέτοιον τρόπο ώστε να προφυλάσω τον εαυτό μου από πιθανές ατυχίες.
Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να πηγαίνεις γυρεύοντας όμως χειμώνα , καλοκαίρι , πρωί , βράδυ δεν κλειδώνω ποτέ , τα κλειδιά τα αφήνω πάνω στο αυτοκίνητο επίσης πάνω στη μηχανή το σπίτι ανοιχτό όποιος μπεί μέσα μπορεί να μπεί μέχρι την κρεβατοκάμαρα μου . Αλλοδαπούς έχουμε αλβανούς αλλά ζούν μόνιμα στο χωριό με τις οικογένειες και τα παιδιά τους δεν φοβόμαστε επί της ουσίας τίποτα ...... από αυτά που εσείς φόβάστε . Σε κάθε περίπτωση το νησί αυτό έχει κάτι απ΄τα παλιά......
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Είστε όμως εξαίρεση, δεν είναι ο κανόνας αυτό που περιγράφεις για την πλειοψηφία της ελληνικής περιφέρειας
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
εγώ έτσι όπως το βλέπω μάλλον θα αποχαιρετήσω την βραδυνή διασκέδαση...
Για ποιο λόγο θα το κάνεις αυτό δεν καταλαβαίνω, εγώ πάντα βγαίνω , ειδικά όταν είμαι στην Ελλάδα. Στην Κρητή είναι φιλικότατη, στην Κέρκυρα το ίδιο, στην Πάρο, στην Σκιάθο, στην Ρόδο, στην Χαλκιδική , στην Μύκονο όπου πήγα μόνη μου μια χαρά έβγαινα το βράδυ και δεν είχα κανένα πρόβλημα...ειδικά Κρήτη και Μύκονο μαζευόμουν μέχρι και 10 το πρωί από βραδυνή έξοδο:D
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Για ποιο λόγο θα το κάνεις αυτό δεν καταλαβαίνω, εγώ πάντα βγαίνω , ειδικά όταν είμαι στην Ελλάδα. Στην Κρητή είναι φιλικότατη, στην Κέρκυρα το ίδιο, στην Πάρο, στην Σκιάθο, στην Ρόδο, στην Χαλκιδική , στην Μύκονο όπου πήγα μόνη μου μια χαρά έβγαινα το βράδυ και δεν είχα κανένα πρόβλημα...ειδικά Κρήτη και Μύκονο μαζευόμουν μέχρι και 10 το πρωί από βραδυνή έξοδο:D

πολύ σε χαίρομαι και σε χειροκροτώ :clap::clap::clap: αλλά δεν έχω το θάρρος να το κάνω!!! τώρα αν μου βγει στην πορία θα σου πω εντύπωση :D
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
έκανα ένα προχειρο google search... ΟΥΑΟΥ!!! Να πας και να μας πεις και πως ειναι...
 

anchor

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Να το τολμήσεις... ταξιδεύω συχνά μόνη μου και είναι μια χαρά... και στην Ρόδο αλλά και στην Μύκονο έχω πάει αρκετές φορές μόνη μου, όπως επίσης και στο εξωτερικό. Πριν από λίγες ημέρες επέστρεψα από Αίγυπτο. Πέρασα υπέροχα! Με γκρουπ, έτσι δεν ένοιωσα καθόλου μοναξιά, ούτε και ανασφάλεια... και αν το θελήσεις θα κάνεις και πολλούς νέους φίλους.:)
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
να τολμησεις!!!! εχω μια θεια 70 χρονων σημερα. ανυπαντρη και μονη.χρονια ολοκληρα ταξιδευει μονη .παλαιοτερα περνοντας πλοια ,αεροπλανα και καραβια τωρα πια με γκρουπ (εχουν αρχισει καποια προβληματα υγειας). εχει επισκεφτει καθε γωνια της ελλαδας ,καποια πανω απο 2 φορες.οσο για το εξωτερικο που την βρισκεις που την χανεις. δεν γνωριζει ξενες γλωσσες κι ομως ηταν τολμηροτερη απο εμας οταν βγηκαμε πρωτη φορα εξωτερικο. δεν την σκιασε ποτε η αποψη των αλλων για το μια γυναικα μονη σε εποχες που μετραγε περισοτερο απο σημερα.
πηγαινε οπου αποφασισεις με καλη διαθεση και σιγουρα θα χαλαρωσεις και θα κανεις πραγματα προγραματισμενα και απρογραματιστα .
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω παλι "διακοπες μονος" πρωτη φορα τ' ακουω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom