Ισπανία Ταξίδι στην Ισπανία

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Αχ Traveller αχ traveller…για τον ιο των χοίρων λέω. Μεταδίδεται από άνθρωπο σε άνθρωπο με τα σταγονίδια...ακόμη και με χειραψία...μπορεί να προκαλέσει μέχρι και θάνατο! Στην Ισπανία βρέθηκε το πρώτο κρούσμα στην ευρώπη! Πρότειναν να ακυρωθούν τα άσκοπα ταξίδια...!!! L

Τοτε μαλλον παιδες ειναι μετρημενες οι μερες μου!!! αντε γεια!!!!! αν βρεθουμε μη μου δωσεις το χερι σου!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Αμάν!!! Τι εφιαλτικό σενάριο είναι αυτό που λες βρε παιδί μου... κι εγώ ο ανόητος έλεγα για το πρωτάθλημα!! Και με την χειραψία λοιπόν ε? πωπω!! Έχεις δίκιο, στριμόκωλα τα πράγματα για μας τους ταξιδιώτες... και καλά πες χειραψίες δεν κάνεις, με τα σταγονίδια όμως πως θα την γλιτώσεις? Αν μαλώσεις και σε φτύσει ο άλλος ή άμα φταρνιστεί και δεν προλάβει να βάλει το χέρι του? ή στο μετρό άμα μπλέξεις με κανένα ιδρωμένο εφαψία? Marizaki εγώ πραγματικά δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τίποτε γιαυτό το θέμα... είναι πολύ λεπτό και επικίνδυνο... κάνε ότι καταλαβαίνεις και αν αποφασίσεις να πας καλή τύχη και προσοχή!!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Βρε με κοροϊδεύετε?! Εγω σας λέω τι άκουσα στην τηλεόραση! Διάβασα και στο νετ κάποια πράγματα! Getxowoman, είσαι Μαδρίτη? Πείτε βρε παίδια..δε ξέρω για αυτό ρώτησα!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.225
Likes
5.778
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Madrid -

Δες τον χάρτη που είναι σημειωμένα κάποια από αυτά που έχεις στο μυαλό σου. Η Chueca είναι πολύ ωραία περιοχή για ποτό με εναλλακτικά μαγαζιά και ωραίο κόσμο. Από την Puerta del Sol μπορείς να μετακινηθείς πολύ εύκολα με το μετρό προς διάφορες κατευθύνσεις. Το Museo del jamon που έχω σημειώσει είναι ένα από τα πολλά που θα βρεις στην πόλη, αν και προσωπικά το βρήκα κάπως υπερτιμημένο, αφού μπορείς να βρεις πολύ καλύτερα μαγαζιά του ίδιου ύφους στην πόλη.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Βρε με κοροϊδεύετε?! Εγω σας λέω τι άκουσα στην τηλεόραση! Διάβασα και στο νετ κάποια πράγματα! Getxowoman, είσαι Μαδρίτη? Πείτε βρε παίδια..δε ξέρω για αυτό ρώτησα!!

Καταρχην μενω στο μπιλμπαο,βορεια ισπανια! Και να ξερεις οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα!! Η ΚΙΚΙ πολυ καλα σου ειπε οτι δεν γινεται κανενας πανικος εδω.Ουτε μασκες φοραμε,και το παιδι που ηδη νοσηλευεται στη νοτια ισπανια θα βγει μαλλον την παρασκευη. Προσοχη γενικα παντα θελει,να πλενουμε τα χερια κτλ,και οχι μονο οταν υπαρχει μια γριπη! Οποτε απο εσενα εξαρταται αν θες να ερθεις η οχι. Οπως ειπε και ο Traveller ειναι λεπτο το θεμα και γω ειμαι με τη Αθλετικ ντε Μπιλμπαο και θα παρουμε το κυπελο!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Τοτε μαλλον παιδες ειναι μετρημενες οι μερες μου!!! αντε γεια!!!!! αν βρεθουμε μη μου δωσεις το χερι σου!!!
Καλά καλά κάντε πλάκα εσείς... η Marizaki έθεσε τα πράγματα στη σωστή τους βάση... το σενάριο όσο απίστευτο κι αν σας φαίνεται μπορεί κάλιστα να γίνει πραγματικό... έστω και βρεθεί κάποιος Μεξικάνος στη Μαδρίτη που έχει κολλήσει τον θανατηφόρο ιό...Ανθρωπος είναι και τρέχει να προλάβει το τρένο ή το λεωφορείο και ιδρώνει...Αν λοιπόν αυτός κατά λάθος ή επίτηδες σε αγγίξει με το ιδρωμένο χέρι του τι γίνετε? ή αν πάλι φταρνιστεί μπροστά σου? ή αν βήξει? σε ρωτάω getxowoman και Dorotija, που γελάς κι εσύ... το βρίσκετε τόσο εξωφρενικό αυτό το σενάριο? Παιδιά πάρτε το χαμπάρι, είναι δύσκολες οι εποχές όχι μόνο για ταξίδια αλλά και για απλές επαφές... το νου σας και μην γελάτε καθόλου...

Υ.Γ getxowoman κράτα γερά τουλάχιστον να τους πάρουμε το κύπελλο!! Βρήκα κι άλλον Αθλέτικο!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.225
Likes
5.778
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Βρε marizaki, αν είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα, τότε και στην Ελλάδα δεν τη γλιτώνουμε σε λίγο. Τι νομίζεις, ότι οι ιοί περιορίζονται από σύνορα;
Εγώ λέω να σταματήσουμε να πανικοβαλόμαστε και να συνεχίσουμε τα ταξίδια μας όπως κάναμε μέχρι τώρα. Αντέξαμε SARS, άτυπες πνευμονίες, γρίπες των πτηνών... Εδώ θα κολλήσουμε τώρα;
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Καταρχην μενω στο μπιλμπαο,βορεια ισπανια! Και να ξερεις οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα!! Η ΚΙΚΙ πολυ καλα σου ειπε οτι δεν γινεται κανενας πανικος εδω.Ουτε μασκες φοραμε,και το παιδι που ηδη νοσηλευεται στη νοτια ισπανια θα βγει μαλλον την παρασκευη. Προσοχη γενικα παντα θελει,να πλενουμε τα χερια κτλ,και οχι μονο οταν υπαρχει μια γριπη! Οποτε απο εσενα εξαρταται αν θες να ερθεις η οχι. Οπως ειπε και ο Traveller ειναι λεπτο το θεμα και γω ειμαι με τη Αθλετικ ντε Μπιλμπαο και θα παρουμε το κυπελο!!!
εγω παλι ειμαι με τη μπαρτσελονα.. εμφυλιος στο φορουμ.. :p

btw, όντως χαμος στη μαδρίτη, το σάββατο είναι το ελ κλάσικο... :cool:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Στις 13/05 ειναι ο αγωνας κυπελου!!! Λοιπον Traveller εγω καλα κρατω μαζι με τον getxoman,οποτε ειμαστε 3!!!!
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Οκ παίδες, ευχαριστω για τις πληροφορίες…και τις αθλητικές.:bleh::bleh:
Θα το ψάξω λίγο και θα αποφασίσω..μάλλον θα πάω όμως.:clap:
Άνοιξε και καινούριο θέμα στο φορουμ…
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Μια και το θέμα μας είναι η Ισπανία έχω και εγώ ένα δίλημμα. Το πρακτορείο της γειτονιάς μου θα πάει Ισπανία μέσα στο καλοκαίρι δηλ. τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου.Αν και θα πάνε οι φίλες μου εγώ έχω επιφυλάξεις σχετικά με την ζέστη που δεν την αντέχω με τίποτε. Ζέστη με ολοήμερο περπάτημα, μου είναι ανυπόφορο. Μήπως ξέρετε πως είναι το καλοκαίρι στην Ισπανία (Βαρκελώνη, Μαδρίτη)? έχει ζέστη σαν την Ελλάδα? Μήπως δεν είναι καλή ιδέα το ταξίδι στην Ισπανία κατακαλόκαιρο και να κοιτάξω για Σεπτέμβη - Οκτώβρη? Έχει κανείς απο σας πάει Ισπανία Ιουλιο Αύγουστο?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.143
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom