Ταξιδιωτική Υγεία και Εμβόλια

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
κι πόσο πάει το εμβόλιο για το κίτρινο πυρετό? σκέφτομαι να το κάνω ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
wow, γαμάτο, όταν έρθω Αθήνα θα πάω να το κάνω :)

αχρείαστο να ναι, αλλά καλό είναι να το έχω
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
wow, γαμάτο, όταν έρθω Αθήνα θα πάω να το κάνω :)

αχρείαστο να ναι, αλλά καλό είναι να το έχω
Ωχ πρόσεχε μόνο ! θα ρωτήσουν που μένεις και αναλόγως θα σε παραπέμψουν.. Αθήνα, Αιγάλεω, Πειραιά κλπ
Για τη διεύθυνση σου δεν ζητάνε κάποια απόδειξη... οπότε καταλαβαίνεις τι εννοώ.... (εχει αναφερθεί και αλλού στο φόρουμ)

Αλλά θα σε ρωτήσουν που θα πας και πότε (καλά δεν χρειάζεται να πάρεις και όρκο για αυτό :haha:) ...... πες κοντινό ταξίδι, γιατί αν κάτσεις σε καμμιά στραβή με κόσμο, θα σου πουν ότι έχεις χρόνο και να ξαναπεράσεις σε επόμενες εβδομάδες (κάνουν οικονομία στα εμβόλια , τουλάχιστον αυτό μας είπαν στην Αθήνα :roll:)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ααα το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού, χρειάζεται 10 μέρες πριν την αναχώρηση... και διαρκεί 10 χρόνια.

το εμβόλιο του τυφοειδούς πυρετού διαρκεί 3 χρόνια.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ωχ πρόσεχε μόνο ! θα ρωτήσουν που μένεις και αναλόγως θα σε παραπέμψουν.. Αθήνα, Αιγάλεω, Πειραιά κλπ
Για τη διεύθυνση σου δεν ζητάνε κάποια απόδειξη... οπότε καταλαβαίνεις τι εννοώ.... (εχει αναφερθεί και αλλού στο φόρουμ)

Αλλά θα σε ρωτήσουν που θα πας και πότε (καλά δεν χρειάζεται να πάρεις και όρκο για αυτό :haha:) ...... πες κοντινό ταξίδι, γιατί αν κάτσεις σε καμμιά στραβή με κόσμο, θα σου πουν ότι έχεις χρόνο και να ξαναπεράσεις σε επόμενες εβδομάδες (κάνουν οικονομία στα εμβόλια , τουλάχιστον αυτό μας είπαν στην Αθήνα :roll:)
γαμάτο! στην πολώνια κάνει 100 ευρώ το εμβόλιο :S
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
θα σας πρίξω λιγάκι, μιας κι σε μια βδομάδα φτάνω ελλάδα, κι λέω να πάω να το κάνω. Θα πρέπει να κλείσω ραντεβού για να πάω να κάνω το εμβόλιο ή μπορώ να πάω χύμα συο κύμα για αυτό;

δεύτερο στην Ανατολική Αττική (Αχαρναί μένω) που υπάρχει το ιατρείο για το εμβόλιο (μη μου πείτε να πάρω τηλέφωνο, γτ είμαι εξωτερικό κι το τηλεφώνημα από το κιν θα μου βγει ο κούκος αηδόνι)

ευχαριστώ προς το παρών ;)
 

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο
Γεια σας.
Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει που μπορουμε να κανουμε τα εμβολια που χρει'αζονται και τα χαρτια τους. ΕΠισης ποσο κοστιζει και αν καλυπτονται απο τα ταμεία?
επίσης εχει κανει κάποιος ταξιδιωτική ασφάλεια?κανένα καλο γραφείο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ω...υπάρχουν πολλά θέματα με ταξιδιωτική ασφάλεια-υγεία-εμβόλια.
Κάνε μια αναζήτηση και αν δε βρείς κάτι συγκεκριμένο, ξαναρώτα και καλύτερα σε εκείνα τα θέματα, μην ανοίγουμε συνέχεια νέα.
 

Assassino

Member
Μηνύματα
31
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Γουατεμάλα
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Γεια σας.
Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει που μπορουμε να κανουμε τα εμβολια που χρει'αζονται και τα χαρτια τους. ΕΠισης ποσο κοστιζει και αν καλυπτονται απο τα ταμεία?
επίσης εχει κανει κάποιος ταξιδιωτική ασφάλεια?κανένα καλο γραφείο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Αν μένεις Αθήνα στο Υγειονομικό Αθηνών στην Αλεξάνδρας πας και ενημερώνεσαι για το τι εμβόλια και φάρμακα απαιτούνται για τον προορισμό σου.

Το τηλέφωνο είναι 210-6466.064

Τα εμβόλια για ελονοσία μου τα είχαν κάνει δωρεάν δεν ξέρω αν τώρα λόγω κρίσης σταμάτησαν.
Τα χάπια και πιθανόν άλλα εμβόλια στα κάνουν και σε φαρμακεία κεντρικά.

Το πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές υπερβάλλουν . Για παράδειγμα αν σε μία τεράστια αχανή χώρα όπως η Κίνα υπάρχει κρούσμα ελονοσίας π.χ. στο Κασγκάρ και εσύ πρόκειται να μείνεις π.χ. στην Νότια Κίνα, δεν έχει νόημα να μπεις σε κόπο.

Ακόμα και στην ζούγκλα του Αμαζονίου να πας, ή στο Βόρνεο πάλι δεν θα χρειαστεί κάτι αν δεν κινηθείς μόνος σου σε απάτητα σημεία ή μέρη που δεν έχει πατήσει ταξιδιώτης

Τσέκαρε και στα διαφορα sites σχετικές αναφορές για τις πολεις και τις περιοχές που θα επισκεφτεις.
 
Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
[.[/quote]
Τα εμβόλια για ελονοσία ????????????:mad::mad::mad: απο ποτε? και που? παλι στα θρανια θα με στειλετε εδω μεσα!!!!!!:haha:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom