Ταξιδιωτική ασφάλεια

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Ναι, θα γράφω σε όλα τα θέματα μέχρι τις 30/9 που φεύγω...

Ψάχνω και ταξιδιωτική ασφάλιση φυσικά και κατα τύχη βρήκα αυτό:

https://www.secureshop.gr/POOL/mond...website/index.php?action=homepage&language=GR

που είναι πολύ φτηνή.

Τι λέτε;;;
τελικα την εκανες την ασφαλιση?γιατι μου φαινεται αρκετα οικνομικη και αμα πηγαν ολα οκ να την προτιμησω και εγω:D
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
τελικα την εκανες την ασφαλιση?γιατι μου φαινεται αρκετα οικνομικη και αμα πηγαν ολα οκ να την προτιμησω και εγω:D
Όχι, έκανα άλλη. Βασικά, δεν μπορούσα να βρώ κάποιες επιπλέον υπηρεσίες/ασφαλίσεις που ήθελα σε αυτήν και έκανα αλλού. Την επόμενη πάντως αν δεν κάνω τίποτα παράξενο, αυτήν θα προτιμήσω, γιατί όχι;
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
προκειται να κλεισω εισητηρια απο την airtickets.gr αλλά επειδη θα κλεισω με καταθεση σε τραπεζα και οχι με πιστωτικη δεν μπορω να αγορασω ταξιδιωτικη ασφαλεια. Γινεται να παρω τα εισητηρια και να αγορασω μετα απο καπου αλλου ταξιδιωτικη ασφαλεια?:shock:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Με τι εταιρεία πετάς? περίεργο αυτο που σου είπαν εγώ πάντως δεν έχω αγοράσει ποτέ εξτρα ταξιδιωτική.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
αν θες ασφαλεια για λογους υγειας μπορεις να απευθυνθεις στο ταμειο σου βεβαια δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο για τουρκια,για περιστατικα που εχουν να κανουν με την πτηση οπως βαλιτσες και ακυρωσεις τα καλυπτουν οι αεροπορικες οποτε η ασφαλεια πολλες φορες κρινεται αχρηστη.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Ασφαλεια για ακυρωση ταξιδιου θελω μονο. Μιλαω για την airtickets...στο τελευταιο σταδιο που επιλέγω τροπο πληρωμης με το που παταω καταθεση στην τραπεζα, μου εμφανιζει ενα μηνυμα που γραφει οτι η ασφαλεια ακυρωσης μπορει να μπει μονο αν κλεισω με πιστωτικη καρτα
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
αν η ακυρωση γινει απο την αεροπορικη ειναι υποχρεωμενη να σε εξυπηρετησει με επομενη πτηση και να σου καλυψει και τα εξοδα σου ετσι ξερω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι όπως σου τα λέει ο panosast. Δες και τους όρους ακύρωσης από το site της airtickets
Ακύρωση Κράτησης - airtickets.gr�
Εσύ από ότι κατάλαβα επέλεξες να αγοράσεις και έξτρα ασφάλεια ταξιδιού (κάτι που το site παρουσιάζει ως ασφάλεια ταξιδιού + ακύρωσης). Αυτήν την αγοράζεις αν θέλεις να είσαι καλυμμένη σε περίπτωση ακύρωσης λόγω ασθένειας κτλ. Αν τη θεωρείς απαραίτητη μπορείς να την αγοράσεις και αργότερα από ασφαλιστικό πρακτορείο, αλλά πιο πριν να διαβάσεις προσεκτικά τους όρους γιατί αυτές οι ασφάλειες καλύπτουν πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Παιδιά τι ασφάλεια να διαλεξω?δε θελω αυτη που ειναι για αρρωστιες και τα λοιπα.π.χ. στο travelplanet24 έχει

1)ταξιδιωτική ασφαλεια και ασφαλεια ακυρωσης
Ταξιδιωτική Ασφάλεια+Ασφάλεια Ακύρωσης καλύπτει βοήθεια, ιατροφαρμακευτικές δαπάνες και δαπάνες νοσηλείας κατά την διάρκεια του ταξιδιού καθώς και καταστροφή ή φθορά των αποσκευών στο ίδιο διάστημα + Καλύπτει ακυρωτικές χρεώσεις ύψους έως και 10.000? σε περίπτωση ακύρωσης του ταξιδιού λόγω ασθένειας ή θανάτου του ασφαλιζόμενου ή μέλους της οικογένειας του.

2)Ταξιδιωτικη ασφαλεια
Καλύπτει βοήθεια, ιατροφαρμακευτικές δαπάνες και δαπάνες νοσηλείας κατά την διάρκεια του ταξιδιού καθώς και καταστροφή ή φθορά των αποσκευών στο ίδιο διάστημα.

3)ασφαλεια ακυρωσης
Ασφάλεια Ακύρωσης καλύπτει ακυρωτικές χρεώσεις ύψους έως και 10.000? σε περίπτωση ακύρωσης του ταξιδιού λόγω ασθένειας ή θανάτου του ασφαλιζόμενου ή μέλους της οικογένειας του.

:shock::shock:Εγω θελω και για να μην χαθουν ή φθαρουν οι βαλιτσες γιατι ακουσα οτι η alitalia τα κανει κατι τετοια και μπορει να ακυρωσω το ταξιδι. Ποιο ειναι το καταλληλο για μενα?δεν υπάρχει καποιο σαν το 1ο αλλα χωρις αυτα τα ιατρικα μεσα?:haha:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom