Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
500 ΤΑΞΙΔΙΑ ΖΩΗΣ

Τα πιο γοητευτικά μέρη του κόσμου που όλοι πρέπει να δούμε στη ζωή μας
(προσοχή διατίθεται σε τεύχη)


National Geographic Greece
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Παιδιά και γω από το κουπόνι που έχουν οι εφημερίδες κέρδισα ένα 4ήμερο ταξίδι (Πήλιο, Σαντορίνη, Καρπενήσι ή Πάρο). Εάν θέλεις να το πάρεις άμεσα, αγοράζεις ένα από τα βιβλία που προτείνουν και όπως μου είπαν στο τηλέφωνο πληρώνεις από 29 έως 39 ευρώ έξοδα κράτησης ξενοδοχείων, εντός 5 εργάσιμων ημερών από το ξύσιμο.Τα ξενοδοχεία τα βλέπουμε στην ιστοσελίδα www.atlantis-hellas.gr. Αλλιώς μπαίνεις σε μία κλήρωση που δεν κερδίζεις ποτέ...Έχει πάει κανείς;
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Παιδιά και γω από το κουπόνι που έχουν οι εφημερίδες κέρδισα ένα 4ήμερο ταξίδι (Πήλιο, Σαντορίνη, Καρπενήσι ή Πάρο). Εάν θέλεις να το πάρεις άμεσα, αγοράζεις ένα από τα βιβλία που προτείνουν και όπως μου είπαν στο τηλέφωνο πληρώνεις από 29 έως 39 ευρώ έξοδα κράτησης ξενοδοχείων, εντός 5 εργάσιμων ημερών από το ξύσιμο.Τα ξενοδοχεία τα βλέπουμε στην ιστοσελίδα www.atlantis-hellas.gr. Αλλιώς μπαίνεις σε μία κλήρωση που δεν κερδίζεις ποτέ...Έχει πάει κανείς;
πρεπει να'χουν κερδισει ολοι:haha: (και γω μεσα σε αυτους)
πιστευω οτι εχει πολλα ερωτηματικα αυτη η προσφορα (εξοδα κρατησης?,οι πρυποθεσεις ...)
-μεχρι και σε χρονομισθωση πηγε το μυαλο μου ,εγω θα το αφησω
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.065
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Θυμίζω σε Βαρκελωνόπληκτους και μη αύριο μαζί με τα Νέα ο οδηγός για τη Βαρκελώνη του National Geographic.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Γνωριζει καποιος αυτο το σαββατο ποιον οδηγο δινουν τα Νεα καθως και το επομενο;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Διαβαζω αυτη την περιοδο την ελληνικη εκδοση του Explorer για το Βερολινο: Προχειροδουλεια οσον αφορα τη διορθωση των δοκιμιων: μεσα στο τυπογραφικο λαθος. Αναρωτιεμαι ο εκδοτικος οικος της αλλοδαπης δεν βαζει καποιες προδιαγραφες για την ελληνικη εκδοση;
Πραγματικη απογοητευση ειναι. Δεν προκειται να ξανααγορασω ελληνικη εκδοση αυτης της σειρας. Ασε που τα ξενα τοπωνυμια τα εχει ελληνικοποιησει! Εξυπηρετουν μεν αυτον που θα θελει να ρωτησει που βρισκεται η Παριζερ Πλατς για παραδειγμα, αλλα δε θα εβλαπτε καθολου να ειχε και τη γερμανικη γραφη μπας και ξεστραβωθει κανεις με κανεναν χαρτη!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Αυτό με την "Ελληνική" γραφή των ξένων τοπονύμιων μια απελπισία. Πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου για να καταλάβεις την αντιστοιχία σε ένα χάρτη. Πάντως όσο περνάνε τα χρόνια η εμπειρία μου με τους οδηγούς στα ελληνικά με οδηγεί σε πλήρη απογοήτευση. Κανείς πλήρης ή απόλυτα σωστός. Πρέπει να έχεις 3-4 για να βγάλεις ένα σωστό. Βέβαια δεν ξέρω αν το κακό ξεκινά από τους ξένους "πρωτότυπους". Όσον αφορά τους DK και αντίστοιχα τις ελληνικές εκδόσεις explorer αυτό που αξίζει είναι η εικονογράφηση και μάλιστα η τρισδιάστατη και όχι τόσο οι πληροφορίες.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.921
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Σήμερα με τα ΝΕΑ κυκλοφορεί και ο ....

aimg69.imageshack.us_img69_6268_dsc05107.th.jpg
Μάλλον θα υπάρχει και σε αρκετά περίπτερα και αύριο!;)



Υ.Γ.: φίλε mio gps αντε προλαβαίνεις τον οδηγό να πάρεις
με κανένα 350αρι μετα στο Μανχάταν να σουλατσάρεις!:haha:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ξερει κανεις αν συνεχιζεται η προσφορα απο Τα Νεα με τους οδηγους national geographic; Και αν ναι, ποιον οδηγο δινουν αυτο το σαββατο και το επομενο;
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Υ.Γ.: φίλε mio gps αντε προλαβαίνεις τον οδηγό να πάρεις
με κανένα 350αρι μετα στο Μανχάταν να σουλατσάρεις!:haha:
θανε....χαραμιζεσαι βρε παιδι μου..επιτελους κλονιζεται η κυριαρχια του φοιβου:haha::bleh:

τα νεα εχω την εντυπωση ολοκληρωσαν τη προσφορα...:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.040
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom