Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

GTS

Member
Μηνύματα
6.833
Likes
18.787
Και για την αγορά τους, μόνο από το φοβερό play.com, με φοβερές τιμές και γρήγορη παράδοση...οδηγός που τον πήρα 15 ευρώ κάνει 25 στα δικά μας γνωστά βιβλιοπωλεία
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ τους αγοράζω πλέον από το amazon το αμερικάνικο. Είναι πολύ πιο φτηνό από το αντίστοιχο αγγλικό. Ούτε λόγος να γίνεται για την πανάκριβη Ελλάδα.
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Πολύ εθιστικό είναι και το travel channel το κανάλι της nova! Μπορώ να κάθομαι ώρες και να παρακολουθώ ντοκυμαντέρ για χώρες και τόπους στην άκρη της γης. Ειδικά η σειρά globe trekker είναι υπέροχη. Θέλεις να κλέίσεις εισιτήριο και να φύγεις επιτόπου. Δεν παρακολουθώ μονο όταν διαβάζω το υπέροχο αυτο φορουμ που πρόσφατα ανακάλυψα!!;):clap:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ξέρει κανείς τίποτα για τους οδηγούς του γαλλικού εκδοτικού οίκου Routard; Είναι στα γαλλικά αλλά υπάρχουν κάποιοι και στα ελληνικά. Αυτά από κάποιες πληροφορίες που έχω από κάποιον που τους χρησιμοποιεί. Έχουν λεπτομέρειες του τύπου "συμπεριφορά του τάδε πανδοχέα ή του δείνα εστιάτορα". Στην Τουρκία που τον χρησιμοποίησαν επαλήθευσαν τις πληροφορίες του.
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Δεν γνωρίζω κάτι για τους οδηγούς αυτούς αλλα αυτός του e-shop μου φαίνεται καπως σύντομος και όχι και τόσο κατατοπιστικός ίσως. Πήγαινε σε κάποιο βιβλιοπωλείο και δες πως είναι, αν έχεις κάποιο μεγάλο στην περιοχή σου.
Πολύ ωραιο είναι και το σαιτ που βρήκα τωρα για Backpackers με πολύ χρήσιμες πληροφορίες για το πώς να πακετάρουμε, τί μπορεί να φανεί χρήσιμο κτλ κουβαλώντας όσο το δυνατό λιγοτερα. www.onebag.com
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Και γω από amazon ψωνίζω. Οι τιμές στην Ελλάδα είναι αδικαιολόγητα ακριβές. Πηγαίνω μόνο για ξεφύλλισμα και μετά παραγγελία στο amazon ;)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ένα site που φαίνεται να μην είναι ταξιδιωτικό αλλά έχει εκατομμύρια(!!!!) φωτογραφίες από (κυριολεκτικά) όλα τα μέρη του κόσμου είναι το www.webshots.com . Ίσως να το ξέρουν όλοι οι φίλοι εδώ και η πληροφορία μου να είναι άχρηστη αλλά οι φωτογραφίες του με βοήθησαν πολλές φορές στο να οργανώσω το ταξίδι μου και γι αυτό το θεωρώ κυρίως ταξιδιωτικό και το συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.833
Likes
18.787
Και γω από amazon ψωνίζω. Οι τιμές στην Ελλάδα είναι αδικαιολόγητα ακριβές. Πηγαίνω μόνο για ξεφύλλισμα και μετά παραγγελία στο amazon ;)
Να ρωτήσω κάτι? Σε πόσες ημέρες στέλνει το Amazon.com, τι μεταφορικά να υπολογίζουμε στη τιμή και υπάρχει κανά πρόβλημα με τελωνεία κτλ ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.664
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom