Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Ενταξει... το πιασα.. κ οι 3 ψηφιζετε Ρωμη! Μη σας κουραζω παραπανω μ΄ αυτο!!
Μια ερωτησουλα ακομα :D...να περιμενω τρελη ζεστη? 40αρια? χειροτερα απο αθηνα, καλοκαιρι δε γινεται... γινεται?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ξεχασα να αναφερω οτι επαθα 3 απανωτα εγκεφαλικα κ 1 καρδιακο... ευτυχως τα ξεπερασα.. αλλα παραμιλαω ακομα.. " Οχι..Οχι..Οχι.."
Πολύ κακώς έπαθες τα εγκεφαλικά, διότι για (7 + 5) 12 μέρες στην Ιταλία (κι όχι μόνο εκεί αλλά γενικά για τέτοιο ταξίδι) τα 2000 ευρώ για 2 άτομα δεν είναι καθόλου πολλά. Ισα ίσα που μπορώ να πω πως είναι και αρκετά οικονομικά.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
emouli για το δικο μου το budget κ του φιλου μου, εννοω οτι ειναι απαγορευτικο!
Γενικα συμφωνω απολυτα οτι 1000€ το ατομο- 12 μερες ειναι απαραπανω απο αψογο!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
για (7 + 5) 12 μέρες στην Ιταλία (
Τα 2000 που ειπε η filippia ηταν για 7 μερες(οχι 7+5=12)...το cinque terre το εγραψε 5 Τερρε και σε μπερδεψε....
Παντως συννεφουλα και οι 2 πολεις ειναι ομορφες...η Φλωρεντια,βεβαια ειναι πιο μικρη.Σκεψου τη προταση που σου εκανα για 3+1 ...
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Όντως 7 ήταν οι μέρες. ;) Αλλά το κόστος κάθε ταξιδιού είναι σχετικό με το τι θέλει ο καθένας. Εγώ δε θεωρώ ότι ήταν πολλά, αλλά μέναμε σε κανονικά ξενοδοχεία (όχι χόστελ κλπ), τρώγαμε κάθε μέρα σε εστιατόριο, νοικιάσαμε αυτοκίνητο και κάναμε ψώνια. Οπότε το κόστος το καθορίζεις εσύ.
Από κει και πέρα για τον καιρό που ρώτησες νομίζω ότι 20 Ιουλίου θα έχει αρκετή ζέστη. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια αλλά στη Ρώμη ειδικά τέτοια εποχή λογικά θα είναι σαν την Αθήνα. Εμείς 15 Ιουλίου είχαμε πάει και χτυπούσε 40άρια. Φλωρεντία που είναι πιο βόρεια ίσως να είναι λίγο καλύτερα. Αλλά αυτό πρέπει να είσαι μάντης για να το ξέρεις. Πάντως ντάλα καλοκαίρι θα είναι, ζέστη θα έχει.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Μα με τοση γκρινια που διαβασα για την ζεστη, λεω δε μπορει...η θερμοκρασια θα πρεπει να πηγαινει τουλαχιστον 55-60C... λες κ μεις δεν αλλαζουμε δερμα απ τη ζεστη εδω!
θελετε να σας πω την νεα μου σκεψη για τα μερη, να χτυπατε τα κεφαλια σας στον τοιχο, απο αυτα που διαβαζετε? Καλα ασε δε τη λεω... θα με βρισετε
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Όλα αυτά σε 4 νύχτες - 5 μέρες; Προτείνω ένα μέρος, πχ μόνο Βενετία ή μόνο Φλωρεντία. Άντε το πολύ, 3 νύχτες Φλωρεντία και 1 Σιένα. Τη Ρώμη δεν στην προτείνω γιατί βλέπω ότι από μόνη σου δεν την ψήνεις ιδιαίτερα.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Λοιπόν,σε 4-5 μέρες περιορίσου σε 1 μέρος με 1 ημερήσια ίσως,π.χ Ρώμη ή σε 2 πιο μικρά,π.χ Βενετία-Βερόνα ή Φλωρεντία-Σιένα(άντε και 1 ακόμα χωριουδάκι ημερήσια).Οτιδήποτε άλλο πας να κάνεις απλά δεν βγαίνει.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγω σου προτεινω,να πας Φλωρεντια (εεεσκασες:p) και να κανεις ημερησιες Μπολονια και Σιενα...κοντα και πολυ γραφικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom