Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν γνωρίζω για Κόμο,ούτε και πόσες μέρες έχεις,απλά θα σου πρότεινα στη Βενετία σίγουρα 3-4 μέρες με μία εκδρομή στα νησάκια.Από κει και πέρα έχεις και άλλες επιλογές κοντά όπως η Βερόνα ας πούμε.
 

@irinoulas@

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Από που μπορώ να βρώ εισητήρια για κλασσική μουσική ή κονσέρτα;

H Bερόνα είναι κοντά στην Βενετία;Συγνώμη που στέλνω κάθε ερώτηση σε ξεχωριστό μήνυμα αλλά μου δημιουργούνται πολλές απορίες. :) Σας ευχαριστώ είστε πολύ βοηθητικοί
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Από που μπορώ να βρώ εισητήρια για κλασσική μουσική ή κονσέρτα;

H Bερόνα είναι κοντά στην Βενετία;Συγνώμη που στέλνω κάθε ερώτηση σε ξεχωριστό μήνυμα αλλά μου δημιουργούνται πολλές απορίες. :) Σας ευχαριστώ είστε πολύ βοηθητικοί
Αποσταση Βερονα Βενετια 114 χιλιομετρα περιπου μιαμιση ωρα με το αυτοκινητο ..
Απο Κομο Βενετια ειναι 310 χιλιομετρα και 3 και μιση ωρες με το αυτοκινητο...
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
H Bερόνα είναι κοντά στην Βενετία;Συγνώμη που στέλνω κάθε ερώτηση σε ξεχωριστό μήνυμα αλλά μου δημιουργούνται πολλές απορίες. :) Σας ευχαριστώ είστε πολύ βοηθητικοί
Η Βερόνα είναι κοντά στη Βενετία.Μπορείς να το δεις στο google maps. Ένας καλός τρόπος για να υπολογίζεις αποστάσεις είναι το συγκεκριμένο site. Βασικά είναι για να βρίσκεις εισιτήρια από ένα μέρος σε άλλο με όλα τα μεταφορικά μέσα, αλλά υπολογίζει και την απόσταση σε χρόνο.
http://www.goeuro.co.uk/
 

eug_trian

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΙΛΑΝΟ
καλησπέρα σας, θα πάω την άλλη εβδομάδα στο Camerino υπάρχει κάποιος που να ξέρει να μου εξηγήσει με σαφήνεια πως θα φτάσω εκεί απο Ρώμη ciampino ; Πρέπει να πάω μέσα στην Ρώμη για να πάρω μετά άλλο μέσο για Camerino ; τα ΤΑΧΙ απο ciampino πηγαίνουν τόσο μεγάλη απόσταση και με τι κόστος;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
καλησπέρα σας, θα πάω την άλλη εβδομάδα στο Camerino υπάρχει κάποιος που να ξέρει να μου εξηγήσει με σαφήνεια πως θα φτάσω εκεί απο Ρώμη ciampino ; Πρέπει να πάω μέσα στην Ρώμη για να πάρω μετά άλλο μέσο για Camerino ; τα ΤΑΧΙ απο ciampino πηγαίνουν τόσο μεγάλη απόσταση και με τι κόστος;
Με μια μικρη ερευνα,χωρις να εχω παει ποτε εκει...
1.με ταξι ειναι 2,5 ωρες...οποτε αρκετα μεγαλο κοστος
2.με λεωφορειο για ρωμηhttp://www.terravision.eu/rome_ciampino.html?adwd=1&gclid=CIyXivj5_8ECFWzMtAodMwEAkQ
3.τρενο απο τον κεντρικο σταθμο της Ρωμης(τερμινι) για camerino,το οποιο ομως σε κατεβαζει στον σταθμο Fabriano και απο εκει παιρνεις τοπικο τρενο και μετα λεωφορειο.....κοινως μπελας
4.με λεωφορειο...απο Piazzale Tiburtino (διπλα στο τερμινι) που σε παει κατευθειαν στο camerino ...αυτο φαινεται καλυτερο http://www.contram.it/
Και αυτη η σελιδα εχει πληροφοριες...http://bcsbec.df.unicam.it/?q=node/10
 
Last edited:

eug_trian

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΙΛΑΝΟ
Η Βερόνα είναι κοντά στη Βενετία.Μπορείς να το δεις στο google maps. Ένας καλός τρόπος για να υπολογίζεις αποστάσεις είναι το συγκεκριμένο site. Βασικά είναι για να βρίσκεις εισιτήρια από ένα μέρος σε άλλο με όλα τα μεταφορικά μέσα, αλλά υπολογίζει και την απόσταση σε χρόνο.
http://www.goeuro.co.uk/
καλησπέρα, στο σαιτ go euro έχει άλλες τιμές απο τις κανονικές τιμές που εχει το σαιτ με τα τρενα της περιοχής ,ειναι σιγουρα οκ το σαιτ . το έχεις χρησιμοποιήσει?
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
καλησπέρα, στο σαιτ go euro έχει άλλες τιμές απο τις κανονικές τιμές που εχει το σαιτ με τα τρενα της περιοχής ,ειναι σιγουρα οκ το σαιτ . το έχεις χρησιμοποιήσει?
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει το site για να κλείσω εισιτήρια, μόνο για να τσεκάρω τιμές και χρόνο. Αλλά και αν δοκιμάσεις να κλείσεις, νομίζω σε πετάει στο site της εκάστοτε εταιρείας.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Θα ήθελα τη γνώμη όσων γνωρίζουν την περιοχή της λίμνης Κόμο. Πού είναι προτιμότερο να μείνουμε 2 βράδια τέλος Μάρτη, στο Μπελάτζιο ή στο Μενάτζιο;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εαν εχετε αποκλεισει το Μιλανο και το Κομο ως βασεις,απο γραφικοτητα το Bellagio υπερτερει κατα τη γνωμη μου.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 1 δ/ν Βερόνα, 2 δ/ν σε παραλίμνιο χωριό της λίμνης Κόμο και 1 δ/ν στο Μπέργκαμο. Πέρα απ' τη γραφικότητα αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ευκολία πρόσβασης και σε άλλα μέρη ενδιαφέροντος πέριξ της λίμνης (θα έχουμε βέβαια αυτοκίνητο αλλά θα κινηθούμε και με φέρυ πχ. για τη Βαρένα), αλλά και να έχει μια σχετική ζωή το μέρος που θα διανυκτερεύσουμε (μην είναι και τελείως νέκρα απ' τα απόγευμα και μετά ;)).
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Για ζωη το βραδυ δεν ξερω γιατι τη λιμνη την ειδα εχοντας ως βαση το Μιλανο και ηταν καλοκαιρι.Ας μιλησουν οι πιο γνωστες,υποθετω ομως οτι στα χωρια η κινηση το βραδυ την εποχη που θα πας θα ειναι περιορισμενη.Ισως στο Κομο να ειναι καλυτερα τα πραγματα.Οι αποστασεις ετσι κι αλλιως ειναι μικρες.
Παρεμπιπτοντως,ορθη η επιλογη της διανυκτερευσης και στη Βερονα,απο τις ωραιοτερες πολεις της Ιταλιας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom