Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

Samion

Member
Μηνύματα
10.394
Likes
9.320
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
σας παρακαλώ πείτε μου αν έχει κάποιος κλείσει αυτοκίνητο στην ιταλία με την INDIGO CAR????http://indigocarhire.com

ευχαριστώ πολύ!
Ποσες φορες θα ρωτησεις ακομα? Προφανως κανεις κ μην το κανεις ουτε εσυ. Το ρισκο να καταστρέψεις τις διακοπες σου δεν αξιζει. Περνα στο πλαν Β. Δηλ αστο να διαπραγματευτεις επιτοπου η οργανωθειτε με τα αψογα μπας+τραινα.
 

MAROULIA

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια!Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σας!Βέβαια θα μπορούσε να υπάρξει απάντηση χωρίς την αρχική ειρωνεία!
ευχαριστώ και πάλι και καλά μας ταξίδια!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.394
Likes
9.320
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οπιος ειδε ειρωνεια ειδε φαντασματα. Δν ειναι δυνατον ομως καθε απορια μας να τη λεμε 3 φορες σε διαφορετικα θεματα. Αυτο ειναι καταχρηση ευγενειας που δεν στα διαγραφουν. Τεσπα ετσι το βλεπω εγω που ειμαι πολλες φορες λαθος.
Απαντηση εδωσα, προσπαθησα να κανω κατανοητο σε αναγνωστες οτι τα ΜΜΜ στη Β. Ιταλια ιδιως ειναι αψογα οργανωμενα, οι δε πολεις γεματες με δακτυλιους κ ακριβα παρκιν σε σημειο που να καθιστα συζητησιμη την αξια ενοικιασης ΙΧ. Παρολα αυτα αν καποιος επιμενει δεν αξιζει να αναλαβει ρισκο νοικιαζοντας απο πειρατικες εταιρειες. Να ταξιδευετε hassle free, η ζωη ειναι μικρη, μονο απο γνωστες μεγαλες εταιρειες και με πληρη ασφαλεια.
 
Last edited:

MAROULIA

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Οπιος ειδε ειρωνεια ειδε φαντασματα. Δν ειναι δυνατον ομως καθε απορια μας να τη λεμε 3 φορες σε διαφορετικα θεματα. Αυτο ειναι καταχρηση ευγενειας που δεν στα διαγραφουν. Τεσπα ετσι το βλεπω εγω που ειμαι πολλες φορες λαθος.
Απαντηση εδωσα, προσπαθησα να κανω κατανοητο σε αναγνωστες οτι τα ΜΜΜ στη Β. Ιταλια ιδιως ειναι αψογα οργανωμενα, οι δε πολεις γεματες με δακτυλιους κ ακριβα παρκιν σε σημειο που να καθιστα συζητησιμη την αξια ενοικιασης ΙΧ. Παρολα αυτα αν καποιος επιμενει δεν αξιζει να αναλαβει ρισκο νοικιαζοντας απο πειρατικες εταιρειες. Να ταξιδευετε hassle free, η ζωη ειναι μικρη, μονο απο γνωστες μεγαλες εταιρειες και με πληρη ασφαλεια.
έχετε απόλυτο δίκιο για τις παραπάνω πληροφορίες!έχω ταξιδέψει στην ιταλία και με τους δύο τρόπους!!θα προσπαθήσω να μην επαναλαμβάνομαι λοιπόν!!:) :) καλά και επιτυχημένα ταξίδια!!
 

Stefania94

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Γεια σας !!!!
Θα ήθελα να πάω μονοήμερη εκδρομή στη
Cinque Terre της Ιταλίας από Μπολόνια. Πάει μέχρι εκεί τρένο; ή πρέπει να πάρω και λεωφορείο; Αξίζει να πάω ;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.505
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας !!!!
Θα ήθελα να πάω μονοήμερη εκδρομή στη
Cinque Terre της Ιταλίας από Μπολόνια. Πάει μέχρι εκεί τρένο; ή πρέπει να πάρω και λεωφορείο; Αξίζει να πάω ;
Αξίζει να πας, αλλά ως μονοήμερη σε καμία περίπτωση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.394
Likes
9.320
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αξίζει να πας, αλλά ως μονοήμερη σε καμία περίπτωση.
Ε μην εισαι τοσο αυστηρη...εδω πανε πολλοι σε Φλωρεντια, Βενετια μονοημερη.
Βγαινει η μονοημερη, κουραστικα μεν αλλα παιρνεις μια πολυ καλη ιδεα δε. Να πω την αμαρτια μου μονο μονοήμερη εχω παει δυο φορες...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Ε μην εισαι τοσο αυστηρη...εδω πανε πολλοι σε Φλωρεντια, Βενετια μονοημερη.
Βγαινει η μονοημερη, κουραστικα μεν αλλα παιρνεις μια πολυ καλη ιδεα δε. Να πω την αμαρτια μου μονο μονοήμερη εχω παει δυο φορες...
Γρήγορα για εξομολόγηση, κατά προτίμηση σε San Miniato al Monte να έχεις και ωραία θέα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.505
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ε μην εισαι τοσο αυστηρη...εδω πανε πολλοι σε Φλωρεντια, Βενετια μονοημερη.
Βγαινει η μονοημερη, κουραστικα μεν αλλα παιρνεις μια πολυ καλη ιδεα δε. Να πω την αμαρτια μου μονο μονοήμερη εχω παει δυο φορες...
Ααα, δεν το παίρνω πίσω . Από Μπολόνια είναι στην καλύτερη 3,5 ώρες να πας και άλλες τόσες να γυρίσεις, με τρένο. Αυτό δεν θα είναι μονοήμερη, θα είναι διατριβή στην trenitalia :p, αν λογαριάσουμε και πως γίνονται οι μετακινήσεις μεταξύ των χωριών.
Όσο για τις μονοήμερες σε Φλωρεντία ή Βενετία, κατανοώ γιατί γίνονται καθώς έχω υποπέσει στο ίδιο αμάρτημα στο πρώτο ταξίδι Ιταλία (έκαψα τη Φλωρεντία). Που να ξέρα τότε ότι θα ξαναπάω πολλές φορές Ιταλία. Εννοείται βέβαια ότι δεν τις συνιστώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.394
Likes
9.320
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ααα, δεν το παίρνω πίσω .
1. Από Μπολόνια είναι στην καλύτερη 3,5 ώρες να πας και άλλες τόσες να γυρίσεις, με τρένο. Αυτό δεν θα είναι μονοήμερη, θα είναι διατριβή στην trenitalia :p,
2.αν λογαριάσουμε και πως γίνονται οι μετακινήσεις μεταξύ των χωριών.
3.έκαψα τη Φλωρεντία
1. Ε και? Δεν το ειπα οτι ειναι κουραστικο? Γίνεται ανετοτατα, παιρνεις το πρώτο πρωινο, ριχνεις τον υπνακο σου στο τραινο και 8.30 εισαι εκει. Οι μη πρωινοι τυποι ας φθασουν κ στις 11. Παλι προλαβαινουν να τα δουν ολα.
2. Πως γινονται? Εννοεις τα 5-10' μεταξυ των?
3. Βγαζω σπυρακια οταν ακουω αυτη (την προσφιλη στο φορουμ) εκφραση. τι θα πει "καιω"? Μου αρεσει κ παω. καλυτερα μια ωρα στη Φλωρεντια απο μια ωρα στον καναπε. Κι ας την καψεις 100 φορες. Εδω παμε μονοημερα στη Ρωμη απο Αθηνα κ συζηταμε αν αξιζει μονοημερο σε ενα απο τα χαιλαιτ της Ιταλιας? Αξιζει κ παρααξιζει.
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
1. Ε και? Δεν το ειπα οτι ειναι κουραστικο? Γίνεται ανετοτατα, παιρνεις το πρώτο πρωινο, ριχνεις τον υπνακο σου στο τραινο και 8.30 εισαι εκει. Οι μη πρωινοι τυποι ας φθασουν κ στις 11. Παλι προλαβαινουν να τα δουν ολα.
Αν γίνει σε ημερήσια,αξίζουν και τα cinque να τα επισκεφθεί κάποιος;...κατά τη γνώμη σου,ποιά είναι τα ομορφότερα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom