Τι λέτε για μια καλοκαιρινή τραβελστορίτικη συνάντηση εν Θεσσαλονίκη;

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ας γινει και στις 2 ημερομηνιες...
απλα οσοι πανε στην μια, μην βαρεθουν να πανε στην αλλη αν μπορουνε
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
παιδια εγω μπορω μονο στις 7.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Μέσα και εγώ και για τις 2 ημερομηνίες.
Για μαγαζί θα μου άρεζε καμιά ταβερνούλα στην αμμουδιά της Περαίας ας πούμε,αλλά και όπου αλλού καταλήξουμε δεν έχω πρόβλημα,άλλωστε η παρέα μετράει.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Δυστυχώς δεν τα είχα καταφέρει στην προηγούμενη συνάντηση - αν και το ήθελα πολύ. Σ' αυτήν το ελπίζω να μπορέσω αν και θα είμαι Χαλκιδική. Πιστεύω να έρθω για να σας ξαναδώ , αλλά και για να επωφεληθώ από τις συμβουλές σας.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Καμία εξέλιξη ακόμη με την ημερομηνία και το μέρος της συνάντησης ??
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μεχρι τις 30/6 ο καθενας ας δηλωνει ποια ημερομηνια τον βολευει και οποια ιδεα εχει για μερος. Την Πεμπτη 1η Ιουλιου θα οριστικοποιηθει η ημερομηνια και αποφασιζουμε και για τον τοπο, για να μπορεσω να κανω κρατηση.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μ αρέσει η αποφασιστικότητα σου!
Λοιπόν εγώ μπορώ και τις δύο αλλά προτιμώ στις 7,
όσο για το πού..επειδή δε θέλω να διασχίζω όλη την πόλη:Dπροτείνω κέντρο,η Καρ ντου αυτό που είναι στο Λευκό Πύργο και το οποίο μαζί με τα ποτά φέρνει και ένα σωρό λιχουδιές:bleh:ή το Σοκολάτ στην Ικτίνου,χθές είχε ζωντανή μουσική έναν φοβερό κιθαρίστα!με πολύ ωραία φωνή,δεν ξέρω αν ισχύει μόνο για τα σβύριακα το live,πάντως ωραίο μαγαζί...
Αυτά τα ολίγα,ας πούν και οι άλλοι και αναμένουμε την :haha:"ετυμηγορία"σου ΕΡΣΗ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμ... αυτο το "ζωντανη μουσικη" με τρομαζει.
Μια φορα ειχαμε κλεισει για συναντηση σε μαγαζι με ζωντανη μουσικη και ειχαμε υποφερει: δε μπορουσαμε να μιλησουμε ευκολα κα παραλληλα δειχναμε και αγενεις προς τους μουσικους γιατι τους αγνοουσαμε εντελως.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Οχι τέτοιου είδους μουσική.. καμία σχέση,ένας σκέτος κιθαρίστας που είναι στο βάιθος μέσα στο μαγαζί ενώ ο κόσμος κάθεται έξω στον πεζόδρομο...και αυτό που ακούγεται είναι λιγότερο και πιό μελωδικό απ ότι μιά οποιαδήποτε μουσική ενός καφέ-μπαρ,και ίσως να ισχύει μόνο για σβκύριακα,
ό,τι αποφασίσει η πλειοψηφία και αν καταλήξετε εκεί προς το ΙΚΕΑ δεν έχω κανένα πρόβλημα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα μπορουσαμε επισης να καθισουμε στον πεζοδρομο της Ικτινου, αλλα στο διπλα μαγαζι, στη Σαχαρα. Και τον μουσικο του Chocolate θα ακουγαμε απο μακρια και θα μπορουσαμε να μιλησουμε ανετα καθοτι η μουσικη που βαζει αυτο το μαγαζι ειναι πολυ χαμηλη. Ομως δεν εχει καμια θεα θαλασσα. Αυτο ειναι το μειονεκτημα της περιοχης.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ερση εμένα με βρίσκει απολύτως σύμφωνη και αυτή η ιδέα,καθότι κέντρο...,,Ικτίνου πάλι,
ρε συ ξεκόλλα από τον κιθαρίστα,μάλλον ήταν μόνο τα σβύριακα αλλά όπως και νάχει σας τον προτείνω,έντεχνο ελληνικό τραγούδι :clap:και χθες να πάρει ευχή δεν είχε κόσμο μόνο η δική μου παρέα και γνωστότατος πολιτικός της πόλης μας που καθόταν δίπλα μας τον χειροκροτούσαμε...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
και εγώ οπως προανέφερα με βολεύουν και οι 2 ημερομηνίες χωρίς καμία ιδιαίτερη προτίμηση.

Για το μέρος, εκτός απο το Kitchen bar, θα πρότεινα και το μπαρ που ειναι στον ναυτικό όμιλος Θεσσαλονίκης μου διαφεύγει το όνομά του ομως. Κάτι μέ MARE είχε σχέση.
Εχει όμως καταπληκτική θέα στον Θερμαϊκό.

Μία αλλη λύση ειναι και το Σάρωθρον μπαρ στα Λαδάδικα, με τραπεζάκια έξω και με καλή έντεχνη μουσική!!!
:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom