Τι φωτογραφίζετε στα ταξίδια σας;

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Είναι για να...προκαλεί :p
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα αγαπημένα μου θέματα γενικότερα για φωτογράφηση είναι 1) η εγκατάλειψη και 2) οι άνθρωποι ... Από κει και πέρα όμως στα ταξίδια θα κάνω πιο "περιγραφικές" φωτογραφίες ώστε να αποτυπώσω τα μνημεία, τις εκκλησίες, ένα ωραίο κτίριο, μια όμορφη θέα...Θα φωτογραφήσω ανθρώπους στο δρόμο αλλά και φύση, ένα κάστρο ή μια παλιά γέφυρα αλλά και ένα πιάτο υπερπαραγωγή... Με λίγα λόγια τα πάντα!! Σπάνια θα φωτογραφηθώ η ίδια, ενώ προσπαθώ να φωτογραφίζω αστείες στιγμές από την παρέα (όταν αυτή είναι μεγάλη) για να τις βλέπω μετά και να ξαναζώ εκείνες τις στιγμές...
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κυρίως αστικά και φυσικά τοπία συνηθίζω να φωτογραφίζω και μερικές φορές και ανυποψίαστους ντόπιους. Αντιθέτως, φωτογραφίες με εμένα μέσα έχω ελάχιστες.
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
H ερώτηση είναι πολύ γενική, αλλά κατά βάση αστικό τοπίο (κτηρια ιστορικά και μη, μνημεία γενικότερα). Τοπίο γενικα (landscape photography), οικογενειακες στιγμες διάφορες, νυχτερινές (μια απο τις προτιμήσεις μου).

Ανθρώπους , πάρα πολύ σπάνια. Το θεωρώ εισβολή στην ιδιωτικότητά τους (εκτός κι αν υπάρχει εξαιρετικά ενδιαφέρον θέμα, αλλά κι αυτό με πολύ προσοχή). Γενικά ό,τι μου προκαλεί ενδιαφέρον.

Φυσικά δεν μπορώ να παραλείψω τη μεγάλη μου αγάπη. ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ, κοινώς planespotting. Ατελείωτο λιώσιμο σε αεροδρόμια ανεξαρτήτως ώρας και καιρού. Το πρώτο πράγμα που κοιτάζω σε κάθε ταξίδι , είναι που μπορώ να φωτογραφήσω αεροπλάνα...
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Προτιμώ να φωτογραφίζω Τοπία, μνημεία και "στιγμές" της πόλης - Χώρας.
Ανθρώπους το αποφεύγω εκτός αν είναι κάτι πολύ ενδιαφέρον.
Το καλύτερο αποτέλεσμα πάντως νομίζω πως το "δίνει" μια πετυχημένη βραδινή φωτογραφία, τα αποτέλεσμα που μπορείς να πετύχεις είναι πέραν του αναμενόμενου μερικές φορές.
 

Attachments

rock_witch

Member
Μηνύματα
57
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows?
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου....
Λοιπον...εγω φωτογραφιζω τα παντα! :)Τοπια,θεα,μνημεια,αγαλματα,λεπτομερειες,λουλουδια,στιγμες στο δρομο,φυση,ουρανο,πορτες,παραθυρα,βιτρινες,ανθρωπους,ζωα,στιγμες!Κρεμαω με ενα κορδονι για παπουτσια τη φωτογραφικη στο λαιμο και ολη την ωρα τραβαω.Βεβαια τη μανια μου την πληρωνω ακριβα μερικες φορες,καθως μου βαζουν χερι στα μουσεια!Παντως πεισμωνω και προσπαθω να τραβαω κρυφα(εχει πολυ πλακα!)Επισης μου αρεσουν πολυ οι αυθορμητες,ενω οταν τραβαω μνημεια περιμενω μεχρι να φυγει ο κοσμος και αποφευγω διαφημιστικες ταμπελες και τετοιου ειδους παραφωνιες.Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οι σκοτεινες ληψεις,γιατι τη νυχτα οι φωτο βγαινουν σκοτεινες η θολες.......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.612
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom