Τι φωτογραφίζετε στα ταξίδια σας;

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα πιο φωτογραφημένα μέρη του πλανήτη σύμφωνα με το Google Maps
Ένας διαδραστικός χάρτης μας τα αποκαλύπτει

http://www.lifo.gr/now/digital-life/39751
Περιέργως το πιο φωτογραφημένο μέρος στην Αθήνα είναι ο Λυκαβηττός και όχι η Ακρόπολη που βρίσκεται στην 7η θέση! Στη δεύτερη θέση το Σύνταγμα.
Παγκοσμίως την πρώτη θέση κατέχει η Νέα Υόρκη.
Ετσι όπως βλέπω τις φωτογραφίες, εμένα μου μοιάζει ότι δεν είναι ο Λυκαβηττός το πιο φωτογραφημένο μέρος, αλλά το σημείο απ΄όπου έχουν τραβηχθεί οι περισσότερες φωτογραφίες, άρα και έχουν δηλωθεί ως συντεταγμένες στο panoramio.
Οι περισσότερες από αυτές τις φωτογραφίες απεικονίζουν την Ακρόπολη και την Αθήνα από ψηλά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ετσι όπως βλέπω τις φωτογραφίες, εμένα μου μοιάζει ότι δεν είναι ο Λυκαβηττός το πιο φωτογραφημένο μέρος, αλλά το σημείο απ΄όπου έχουν τραβηχθεί οι περισσότερες φωτογραφίες, άρα και έχουν δηλωθεί ως συντεταγμένες στο panoramio.
Οι περισσότερες από αυτές τις φωτογραφίες απεικονίζουν την Ακρόπολη και την Αθήνα από ψηλά.
Σωστά. Εγώ απλώς κοίταξα το rank του Λυκαβηττού. Η αλήθεια είναι ότι δεν άνοιξα καμιά φωτογραφία. Άρα μετράει πόσες φορές πάρθηκαν φωτογραφίες από το συγκεκριμένο μέρος και προφανώς όχι το θέμα τους. Λογικό.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εσύ απλά μετέφερες αυτά που γράφει το άρθρο. Δεν ήταν υποχρεωτικό να τα τσεκάρεις κιόλας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.396
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom