Τρέξτε να προλάβετε!!!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κατ΄αρχήν αυτά τα ψιλοεθνικιστικά δεν σου πάνε, άστα καλύτερα. Και τι σχέση έχουν τα ξερονήσια με μερικές πτήσεις παραπάνω, άλλωστε. Δηλαδή το γεγονός ότι η ΤΚ ξεπέρασε το όριο πτήσεων της διακρατικής η ΥΠΑ το ανακάλυψε όλως τυχαίως όταν τέθηκε το θέμα της δεύτερης πτήσης στο SKG; Όταν πήγε η Pegasus στο "Βενιζέλος" δεν υπήρχε θέμα; Ας είμαστε σοβαροί. Η ΤΚ έχει βοηθήσει απίστευτα το τουριστικό ρεύμα προς Θεσσαλονίκη, κατά 70-80% με τούρκους επισκέπτες και πολύ λιγότερο και με κάποιους ασιάτες. Τα αεροπλάνα της πηγαινοέρχονται γεμάτα και το ρεύμα από Τουρκία προς Θεσσαλονίκη είναι αυξανόμενο. Το έχουμε ξαναπεί, η πόλη αυτή έχει πολύ μεγάλη σημασία για τους τούρκους και το έχουν κάτι σαν τάμα να την επισκεφθούν. Είναι κρίμα να μιλάμε για τις παραβιάσεις της διακρατικής όταν αυτή έχει παραβιαστεί εδώ και καιρό. Άσε που το αίτημα της Α3 για καλό slot στο Ataturk μην είσαι σίγουρος ότι το υποστήριξε και τόσο πολύ ο Θόδωρας όσο άφηνε να εννοηθεί σε δακρύβρεχτες συνεντεύξεις τύπου πριν λίγο καιρό στη Θεσσαλονίκη.
Kαταρχήν δεν τίθεται θέμα εθνικισμού, ας είμαστε σοβαροί... σήμερα έτυχε να είναι οι Τούρκοι, αύριο οι Ουκρανοί, μεθαύριο οι Παπούα... η όλη παρέμβασή μου δεν είχε να κάνει με τους Τούρκους, είχε να κάνει με τις διακρατικές... η ΥΠΑ έχει δώσει πολλαπλά δείγματα καλής θέλησης ένα εκ των οποίων και αυτό της Pegasus, όπως σωστά ανέφερες... το ότι ο Θόδωρας ζητάει κανονικά slots για το Ataturk και δεν του δίνονται, είναι σκάνδαλο ότι κι αν λες... πιστεύω λοιπόν ότι είναι ένα σωστό μέσο πίεσης η άρνηση των Ελληνικών αρχών για την μη άδεια της δεύτερης πτήσης... το ότι τους καίει να πετάνε πολλαπλά από την Θεσ/κη είναι βέβαιο, ας υποχωρίσουν σε αυτό λοιπόν και μετά βλέπουμε αν φωνάζει δίκαια ή άδικα ο Θόσωρας...
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Στην τελική; μακάρι να πάρει το σλοτ ο Θόδωρας, μακάρι να δώσει και η ΥΠΑ 2η πτήση στην ΤΚ. Προς το καλό όλων θα είναι. Και ειδικά καλοκαίρι, θεωρώ ότι άνετα μπορεί να στηρίξει το SKG 3 καθημερινά δρομολόγια για IST.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Στην τελική; μακάρι να πάρει το σλοτ ο Θόδωρας, μακάρι να δώσει και η ΥΠΑ 2η πτήση στην ΤΚ. Προς το καλό όλων θα είναι. Και ειδικά καλοκαίρι, θεωρώ ότι άνετα μπορεί να στηρίξει το SKG 3 καθημερινά δρομολόγια για IST.
Βρε συμπολίτη........ΤΙ ασχολείσαι βρε αγόρι μου !......Δεν βλέπεις ότι τον κύριο τον απασχολεί ΜΟΝΟ το τι θα γίνει με τον κυρ Θόδωρο,ότι είναι σκάνδαλο(χαχα)που δεν τον αφήνουν στο Ατατουρκ,ότι το ζόρι του είναι γιατί δίνουν επιδότηση στην Ryanair και γενικώς δεν βλέπεις την χολή που βγάζει όσο αφορά την συγκεκριμένη εταιρία ?
Εγω ξέρω ότι εδώ είναι ένα site που ασχολείτε με ταξίδια,προορισμούς,δίνει πληροφορίες,ο ένας ενημερώνει τον άλλο για φθηνά εισητήρια ή φθηνά καταλύματα κτλ........και μόλις μιλήσουμε για κάποια φθηνά εισητήρια της Ryanair......αμέσως βγαίνει και αρχίζει να μιλάει για επιδοτήσεις,για τον Αραξο και την Κεφαλλονιά και γιατί εκεί δεν έχει φθηνά και έχει μόνο στην Θεσσαλονίκη ?.....γιατί ο δήμος τους πληρώνει ?....και άλλα τέτοια.......
Αλήθεια......για κάποιον που ψάχνει να κάνει ένα ταξίδι .....και μπαίνει εδώ να ενημερωθεί ....AN βρει ας πούμε με την κουβέντα και ανακαλύψει ότι τον Μάρτιο π.χ υπάρχει ένα εισητήριο για το τάδε μέρος με την Ryanair στα 20 ή 30 ευρώ .............λες να αρχίσει λοιπόν αυτός ο κάποιος να σκέφτεται και να αναρωτιέται..........
- "να πάω με την Ryanair ?"......
-"αφού λένε ότι την επιδοτούν "........
-"γιατί την Aegean δεν την επιδοτουν?"......
-"γιατί η Κεφαλλονιά έχει πιο ακριβά εισητήρια και εκεί δεν την επιδοτούν?"
-γιατί λένε ότι αυτοί είναι κακοί και εκβιάζουν και απειλούν ότι θα φύγουν ?
Χαχαχαχαχα
Εσύ τι νομίζεις.......Υπάρχει έστω ένας που θα κάτσει να αναρωτηθεί όλα αυτά .....ή θα τρέξει να βγάλει εισητήριο ?..............
Μου λες εσύ τώρα ας πούμε-παράδειγμα...... ότι από Μάρτιο....ξεκινά από Θεσσαλονίκη μία νέα low cost εταιρεία (ΓΙΟΥΧΟΥ AIR ας την πούμε) και έχει πάμφθηνα εισητήρια για βερόνα με 7 ευρώ.
Εγώ λοιπόν δεν θα σου απαντήσω........ΕΛΑ ΡΕ !!!!!!!!!!!!!...........τι είπες τώρα !!!!!!!!.......πλάκα κάνεις !!!!!!!!.......μπαίνω να κλείσω...............ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟχι φίλε μου .......Δεν πρέπει να πω αυτό......
Σύμφωνα λοιπόν με τον φίλο μας.......εγώ Θα πρέπει να σου πω........
1ον......Εχει άδεια η εταιρεία στην Ελλάδα ?
20ν.....Μήπως είναι επιδοτούμενη ?......αν είναι επιδοτούμενη-δεν πετάω
30ν.....Μήπως ρε συ την πληρώνουν οι ξενοδόχοι της Θάσου και της Καβάλας ?.....αν είναι να μην ανέβω επάνω γιατί αυτό δεν είναι σωστό.....θα έχω τύψεις.
40ν.....Επίσης θα πρέπει να μου πεις πόσο έχει τα ίδια εισητήρια για βερόνα η γιουχου αιρ από την Καλαμάτα......Γιατί Αν από καλαμάτα τα εισητήρια έχουν 80 ευρώ τότε εγώ δεν πετάω γιατί από εδώ δίνουν επιδότηση οι ξενοδόχοι της Θάσου ενώ απο Καλαμάτα δεν υπάρχει επιδότηση.Α!όλα και όλα!
Επίσης θα πρέπει να στείλω mail διαμαρτυρίας στην εταιρεία όπου θα τους λέω ότι αυτό που κάνουν δεν είναι σωστό και θα πρέπει να κάνουν και τα εισητήρια της Θεσσαλονίκης 80 ευρώ-όχι 7.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΔΕΝ μας ενδιαφέρει τι και πως......εμείς θέλουμε να ταξιδεύουμε όσο το δυνατόν φθηνότερα......σήμερα λέγεται Ryanair......Αν αύριο έρθει αυτή η γιούχου αιρ θα πετάω με γιούχου,αν έρθει ο χαρταετός-air θα πετάω χαρταετό.ΔΕΝ με νοιάζει πως λέγεται και ούτε με νοιάζει αν την επιδοτεί ο δήμος Δραπετσώνας ή οι ξενοδόχοι της Κέρκυρας ή το car-rental της Ραφήνας ή ο Μπάμπης-Αποφράξεις ή η coca-cola.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Βρε συμπολίτη........ΤΙ ασχολείσαι βρε αγόρι μου !......Δεν βλέπεις ότι τον κύριο τον απασχολεί ΜΟΝΟ το τι θα γίνει με τον κυρ Θόδωρο,ότι είναι σκάνδαλο(χαχα)που δεν τον αφήνουν στο Ατατουρκ,ότι το ζόρι του είναι γιατί δίνουν επιδότηση στην Ryanair και γενικώς δεν βλέπεις την χολή που βγάζει όσο αφορά την συγκεκριμένη εταιρία ?
Εγω ξέρω ότι εδώ είναι ένα site που ασχολείτε με ταξίδια,προορισμούς,δίνει πληροφορίες,ο ένας ενημερώνει τον άλλο για φθηνά εισητήρια ή φθηνά καταλύματα κτλ........και μόλις μιλήσουμε για κάποια φθηνά εισητήρια της Ryanair......αμέσως βγαίνει και αρχίζει να μιλάει για επιδοτήσεις,για τον Αραξο και την Κεφαλλονιά και γιατί εκεί δεν έχει φθηνά και έχει μόνο στην Θεσσαλονίκη ?.....γιατί ο δήμος τους πληρώνει ?....και άλλα τέτοια.......
Αλήθεια......για κάποιον που ψάχνει να κάνει ένα ταξίδι .....και μπαίνει εδώ να ενημερωθεί ....AN βρει ας πούμε με την κουβέντα και ανακαλύψει ότι τον Μάρτιο π.χ υπάρχει ένα εισητήριο για το τάδε μέρος με την Ryanair στα 20 ή 30 ευρώ .............λες να αρχίσει λοιπόν αυτός ο κάποιος να σκέφτεται και να αναρωτιέται..........
- "να πάω με την Ryanair ?"......
-"αφού λένε ότι την επιδοτούν "........
-"γιατί την Aegean δεν την επιδοτουν?"......
-"γιατί η Κεφαλλονιά έχει πιο ακριβά εισητήρια και εκεί δεν την επιδοτούν?"
-γιατί λένε ότι αυτοί είναι κακοί και εκβιάζουν και απειλούν ότι θα φύγουν ?
Χαχαχαχαχα
Εσύ τι νομίζεις.......Υπάρχει έστω ένας που θα κάτσει να αναρωτηθεί όλα αυτά .....ή θα τρέξει να βγάλει εισητήριο ?..............
Μου λες εσύ τώρα ας πούμε-παράδειγμα...... ότι από Μάρτιο....ξεκινά από Θεσσαλονίκη μία νέα low cost εταιρεία (ΓΙΟΥΧΟΥ AIR ας την πούμε) και έχει πάμφθηνα εισητήρια για βερόνα με 7 ευρώ.
Εγώ λοιπόν δεν θα σου απαντήσω........ΕΛΑ ΡΕ !!!!!!!!!!!!!...........τι είπες τώρα !!!!!!!!.......πλάκα κάνεις !!!!!!!!.......μπαίνω να κλείσω...............ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟχι φίλε μου .......Δεν πρέπει να πω αυτό......
Σύμφωνα λοιπόν με τον φίλο μας.......εγώ Θα πρέπει να σου πω........
1ον......Εχει άδεια η εταιρεία στην Ελλάδα ?
20ν.....Μήπως είναι επιδοτούμενη ?......αν είναι επιδοτούμενη-δεν πετάω
30ν.....Μήπως ρε συ την πληρώνουν οι ξενοδόχοι της Θάσου και της Καβάλας ?.....αν είναι να μην ανέβω επάνω γιατί αυτό δεν είναι σωστό.....θα έχω τύψεις.
40ν.....Επίσης θα πρέπει να μου πεις πόσο έχει τα ίδια εισητήρια για βερόνα η γιουχου αιρ από την Καλαμάτα......Γιατί Αν από καλαμάτα τα εισητήρια έχουν 80 ευρώ τότε εγώ δεν πετάω γιατί από εδώ δίνουν επιδότηση οι ξενοδόχοι της Θάσου ενώ απο Καλαμάτα δεν υπάρχει επιδότηση.Α!όλα και όλα!
Επίσης θα πρέπει να στείλω mail διαμαρτυρίας στην εταιρεία όπου θα τους λέω ότι αυτό που κάνουν δεν είναι σωστό και θα πρέπει να κάνουν και τα εισητήρια της Θεσσαλονίκης 80 ευρώ-όχι 7.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΔΕΝ μας ενδιαφέρει τι και πως......εμείς θέλουμε να ταξιδεύουμε όσο το δυνατόν φθηνότερα......σήμερα λέγεται Ryanair......Αν αύριο έρθει αυτή η γιούχου αιρ θα πετάω με γιούχου,αν έρθει ο χαρταετός-air θα πετάω χαρταετό.ΔΕΝ με νοιάζει πως λέγεται και ούτε με νοιάζει αν την επιδοτεί ο δήμος Δραπετσώνας ή οι ξενοδόχοι της Κέρκυρας ή το car-rental της Ραφήνας ή ο Μπάμπης-Αποφράξεις ή η coca-cola.
Αν εσενα δε σ ενδιαφερει ,μπορει αλλους να τους ενδιαφερει πχ.:οτι η συγκεκριμενη εταιρια σε πτηση Ρωμη-Θεσσαλονικη παρατησε το κοσμο σ ενα τυχαιο αεροδρομιο της Βουλγαριας και αναγκαστηκαν να νοικασουν μονοι τους πουλμαν κ να κανουν 10 ωρες ταξιδι μεσα στα χιονια για να πανε σπιτι τους.Οκ καλες οι τιμες,εσενα δε σ ενδιαφερει απο που τα παιρνει,αλλα καλο θα ειναι ο κοσμος να γνωριζει τι θα αντιμετωπισει σε περιπτωση στραβης
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Αν εσενα δε σ ενδιαφερει ,μπορει αλλους να τους ενδιαφερει πχ.:οτι η συγκεκριμενη εταιρια σε πτηση Ρωμη-Θεσσαλονικη παρατησε το κοσμο σ ενα τυχαιο αεροδρομιο της Βουλγαριας και αναγκαστηκαν να νοικασουν μονοι τους πουλμαν κ να κανουν 10 ωρες ταξιδι μεσα στα χιονια για να πανε σπιτι τους.Οκ καλες οι τιμες,εσενα δε σ ενδιαφερει απο που τα παιρνει,αλλα καλο θα ειναι ο κοσμος να γνωριζει τι θα αντιμετωπισει σε περιπτωση στραβης
Να αναδεικνύουμε τα όποια στραβά των εταιρείων αλλά να μη λέμε και ανακρίβειες. Στο περιβόητο πια δρομολόγιο Ρώμη-Θεσσαλονίκη που κατέληξε στο Plovdid πριν από περίπου δύο χρόνια δεν νοίκιασαν φυσικά μόνοι τους πούλμαν οι επιβάτες, είχε ήδη νοικιάσει η εταιρεία. Μην υπερβάλετε για να κάνετε εντύπωση, δεν κάνει καλό. Και το να πηγαίνεις σε άλλο αεροδρόμιο και να σε μεταφέρουν πούλμαν στον προορισμό σου είναι τακτική που την ακολουθούν ΚΑΙ regular εταιρείες. (υπάρχουν ιστορίες στο forum αν ψάξετε)

Μας τα διηγείται πολύ ωραία ο φίλος giannismits σχετικά με την περιβόητη εκείνη πτήση της Ryanair από Ρώμη σε Θεσσαλονίκη που κατέληξε στο Plovdiv.
http://www.travelstories.gr/community/threads/Από-την-Ρώμη-έρχομαι-και-στην-κορφή-η-Βουλγαρία.37620/#post-391307
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Αν εσενα δε σ ενδιαφερει ,μπορει αλλους να τους ενδιαφερει πχ.:οτι η συγκεκριμενη εταιρια σε πτηση Ρωμη-Θεσσαλονικη παρατησε το κοσμο σ ενα τυχαιο αεροδρομιο της Βουλγαριας και αναγκαστηκαν να νοικασουν μονοι τους πουλμαν κ να κανουν 10 ωρες ταξιδι μεσα στα χιονια για να πανε σπιτι τους.Οκ καλες οι τιμες,εσενα δε σ ενδιαφερει απο που τα παιρνει,αλλα καλο θα ειναι ο κοσμος να γνωριζει τι θα αντιμετωπισει σε περιπτωση στραβης
Εγώ έχω ταξιδέψει 3 φορές Ρώμη μέσα στο 2013 , 2 φορές Bergamo το 2012 και 2 φορές Χανιά το 2013.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και δεν καθυστέρησε ποτέ η πτήση ούτε ένα λεπτό.Ισως ήταν μεμωνομένο περιστατικό αυτό που λες -ίσως ήταν ψέμα.Πάντως αν έγινε αυτό και είναι πραγματικότητα είναι απαράδεκτο αλλά και πάλι εμένα δεν με χαλάει αν είναι να πετάω με 5-10 ευρώ (παλαιότερα-τώρα δεν υπάρχουν).....αναλαμβάνω και το ρίσκο.....Την πρώτη φορά που έκλεισα το εισητήριο στα 5 ευρώ,δεν με ένοιαζε τι θα γίνει......Καταρχήν εγώ πίστευα ότι δεν θα πετάξω.Οτι θα ακυρωθεί ή θα μου ζητήσουν και άλλα κτλ....αλλά είπα....και τι έγινε ?.....5 ευρώ είναι .ένας καφές και ένα τόστ.Αν πάω πήγα-αν δεν πάω ,έχασα 5 ευρώ.
Και να σου πω και το άλλο......ΠΑΝΤΑ όλα τα ταξίδια μου που σου ανέφερα ήταν αυτής της λογικής και στο πολύ χαλαρόοοοοοο.(Καθώτι Θεσσαλονικιός).........
Πρέπει λοιπόν να σου ομολογήσω ότι αν για κάποιο λόγο πρέπει να κάνω ένα ταξίδι κάτω από άλλες συνθήκες όπου εκεί ο χρόνος θα είναι χρήμα,ή αν θα είναι κάποιο επαγγελματικό ταξίδι ή τελοσπάντων κάτι σοβαρό......τότε ΙΣΩΣ (και με πολλές πιθανότητες )να μην πετάξω με low Cost εταιρεία αλλά θα προτιμήσω την Aegean ας πούμε. Εννοείτε ότι είσαι πιο σίγουρος έτσι και ότι με low cost παίρνεις ένα ρίσκο......αλλά το κάνω εν γνώση μου.Δηλαδή τα ζυγίζω και λέω.Δεν θα δώσω για 4 εισητήρια τον Ιούλιο για όλη την οικογένεια 950 ευρώ για να πάω Ρώμη.Θα δώσω 267 ευρώ με Ryanair και αναλαμβάνω το ρίσκο,ότι ίσως καθυστερήσω,ίσως αλλάξουν οι ώρες,ισως-ισως.....αλλά το προτιμώ έστω και έτσι.....Ας ταλαιπωρηθώ παραπάνω (ΑΝ ταλαιπωρηθώ).....αλλά θα μου βγει 650 ευρώ φθηνότερα.Αυτά τα 650 είναι το αυτοκίνητο που θα νοικιάσω εκεί για 6 μέρες+καύσιμα+2 διανυκτερεύσεις..............
Ο καθένας τα μετράει διαφορετικά......ο καθένας έχει άλλες προτεραιότητες.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ έχω ταξιδέψει 3 φορές Ρώμη μέσα στο 2013 , 2 φορές Bergamo το 2012 και 2 φορές Χανιά το 2013.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και δεν καθυστέρησε ποτέ η πτήση ούτε ένα λεπτό.Ισως ήταν μεμωνομένο περιστατικό αυτό που λες -ίσως ήταν ψέμα.Πάντως αν έγινε αυτό και είναι πραγματικότητα είναι απαράδεκτο αλλά και πάλι εμένα δεν με χαλάει αν είναι να πετάω με 5-10 ευρώ (παλαιότερα-τώρα δεν υπάρχουν).....αναλαμβάνω και το ρίσκο.....Την πρώτη φορά που έκλεισα το εισητήριο στα 5 ευρώ,δεν με ένοιαζε τι θα γίνει......Καταρχήν εγώ πίστευα ότι δεν θα πετάξω.Οτι θα ακυρωθεί ή θα μου ζητήσουν και άλλα κτλ....αλλά είπα....και τι έγινε ?.....5 ευρώ είναι .ένας καφές και ένα τόστ.Αν πάω πήγα-αν δεν πάω ,έχασα 5 ευρώ.
Δε σε χαλαει στο πηγαινε,να δω τι θα κανεις στο ελα αν σε αφησει στα κρυα του λουτρου
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δε σε χαλαει στο πηγαινε,να δω τι θα κανεις στο ελα αν σε αφησει στα κρυα του λουτρου
Ε φαγώθηκες και συ να τον αφήσει!! 'Ανεμος είναι θα την βρει την λύση αυτός.Το πολύ πολύ να κλείσει μετά να γυρίσει με aegean!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πάντως αυτή η εταιρία έχει φανατικούς φίλους και ορκισμένους εχθρούς. :bleh:
Δεν έχω ταξιδέψει με Ryanair, αλλά ελπίζω ότι κάποτε θα συμβεί κι αυτό για να έχω άποψη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε σε χαλαει στο πηγαινε,να δω τι θα κανεις στο ελα αν σε αφησει στα κρυα του λουτρου
Για να τον δω και στο πήγαινε να ακυρώσει καμιά πτήση η λατρεμένη (όπως έγινε με loco δρομολόγιο προς Βουδαπέστη) και να τρέχει απ' τη μία να ακυρώνει ξενοδοχεία και ενοικιάσεις και απ' την άλλη να κράζει τη Ryanair σε κανένα θέμα παραπόνων χαχαχα... τότε θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Δε σε χαλαει στο πηγαινε,να δω τι θα κανεις στο ελα αν σε αφησει στα κρυα του λουτρου
Είπες την μαγική λέξη........ΑΝ σε αφήσει στα κρύα του λουτρού ....ΑΝ.....
Επίσης εξήγησα και είπα.....είναι θέμα προτεραιότητας και πως τα ζυγίζει ο καθένας.
Εν γνώση μου πετάω αναλαμβάνοντας το ρίσκο σε σχέση πάντα με τεράστιες διαφορές στην τιμή.
Εξήγησα για τα εισητήρια που έκλεισα για τον Ιούλιο για Ρώμη , οικογενειακά για 4 άτομα στα 300 ευρώ σε σχέση με τα 950 της Aegean.Προτιμώ λοιπόν να πάω με 650 ευρώ λιγότερα , έχοντας στο νου μου αυτό το ΑΝ......αν όμως δεν υπάρξει αν....... είμαι καλά.Αν υπάρξει , θα είμαι μία η άλλη....(και πάλι-μπορεί)
Αν όμως τα εισητήρια ήταν πάνω κάτω στα ίδια , μέχρι και 50-100 ευρώ διαφορά πιο ακριβή η Aegean , φυσικά και θα προτιμούσα Aegean.(ψέματα να πω ?)
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Για να τον δω και στο πήγαινε να ακυρώσει καμιά πτήση η λατρεμένη (όπως έγινε με loco δρομολόγιο προς Βουδαπέστη) και να τρέχει απ' τη μία να ακυρώνει ξενοδοχεία και ενοικιάσεις και απ' την άλλη να κράζει τη Ryanair σε κανένα θέμα παραπόνων χαχαχα... τότε θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.
Μιλάς χωρίς να γνωρίζεις διότι ΠΑΝΤΑ οι κρατήσεις μου είναι με δυνατότητα ακύρωσης , όπως επίσης ΠΟΤΕ δεν προπληρώνω αυτοκίνητο για ενοικίαση.
Οσο για το αν περιμένεις να δεις να κράζω την Ryanair για ακύρωση πτήσης ....αυτό ΔΕΝ πρόκειτε να το δεις ΠΟΤΕ από μένα .....διότι πιο πάνω εξήγησα (και μάλλον εσκεμμένα το παραβλέπεις) ότι.........
---Γνωρίζω ότι πετάω με low Cost εταιρεία, α-ν-α-λ-α-μ-β-α-ν-ο-ν-τ-α-ς το ρίσκο .
Αυτή την κουβέντα την καταλαβαίνεις ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις ?.....Εν γνώση μου γίνετε.Πως θα βγω μετά να βρίζω ?
Στην δικιά μου ιεραρχία το έχω έτσι.Δεν με πειράζει.Προτιμώ να ρισκάρω (χαζές κουβέντες κάνουμε τώρα , αλλά τέλοσπάντων-τι να ρισκάρω....ποτέ δεν είχα πρόβλημα-αλλά λέμε τώρα)....προτιμώ λοιπόν να το ρισκάρω και να πάω τσάμπα,από το να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να είμαι "σίγουρος".
Εσύ μην το κάνεις......εγώ το κάνω.....Είπαμε είναι θέμα το ΤΙ προτεραιότητες έχει ο καθένας.Εμένα δεν με ενοχλεί.Θα απολογηθώ και για το ρίσκο που παίρνω ?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom