Τρόποι επιβίβασης σε αεροπλάνο κ.α.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Εγώ αγαπητή πρότεινα καθαρές λύσεις κι εσύ εξακολουθείς να ψελλίζεις τα περί "δημοκρατίας" και ανιδιοτελών στάσεων... οι γνωστές ρεφορμιστικές, οπορτουνιστικές θέσεις σου αντανακλούν το μεγαλοαστικό περιβάλλον που ίσως μεγάλωσες... καμιά γνώμη μου δεν θέλω να επιβάλλω...τα πράγματα είναι απλά, οι μάζες χρειάζονται σωστή καθοδηγηση και οργάνωση αγαπητή μου... μπορεί τώρα να μιλάμε για ένα θέμα ελάχιστης σημασίας αλλά ο τρόπος σκέψης σου παραπέμπει σε αντιδραστικές θέσεις... ο/η φίλος μας ρώτησε ξεκάθαρα πως πρέπει να μπει στο αεροπλάνο... εσύ του πρότεινες δήθεν πλουραλιστικές μεθόδους κι εγώ ξεκάθαρη λύση, το λεωφορειάκι... αυτό που χρειαζόμαστε στην εποχή μας είναι άμεσες λύσεις και αποφάσεις και το λεοφορειάκι είναι μία από αυτές... εσύ στο όνομα της "δημοκρατίας" και του πλουραλισμού τον/την αποπροσανατόλισες με σκοπό να την παγιδέψεις στα γρανάζια της αντίδρασης και να την κάνεις άβουλο υποχείριο της άρχουσας τάξης... κυρία μου τα βασικά τα γνωρίζουμε...ο πλουραλισμός είναι μοντέλο αντεπαναστασης... πηγαίνετε αλλού να παίξετε το παιχνίδι σας...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα αν ο Traveller εχει η δεν εχει λαικη καταγωγη η οχι: το θεμα ειναι κατα ποσο ειναι ολοκληρωτικος στις αποψεις του η οχι: Δε με νοιαζει αν ειναι αριστοκρατικης ολοκληρωτικης νοοτροπιας η η λουμπεν μικραστικης ταξης ο φασισμος που αυτος φερει, αλλα το αποτελεσμα μετραει. Δεν πα να πινει brunello η κοκκινελι, το δυστυχημα ειναι οτι οι ιδεες του δεν επηρεαζονται προς το καλυτερο απο την σαμπανια Crystal που καταναλωνει για πρωινο αφεψημα.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Υ.Γ. Kι εσύ Ρόζα τι ζόρι τραβάς? μήπως είσαι κι εσύ από αυτούς τους μυγιάγκιχτους που θέλουν φυσούνα και παρεξηγήθηκες? για κάνε μου κι εσύ την χάρη...
Πήγατε γυρεύοντας, αγαπητέ....τα κρυφά κινηματογραφικά αρχεία ανοίγουν και πάλι...

Στις οθόνες σας, στιγμιότυπα από την πρόσφατη εξόρμηση των αγαπητών συμφορουμιτών μας στο μαγευτικό Ντουμπάι, συγκεκριμένα δε, από την επιβίβασή τους σε αγνώστου τύπου παρτάλι που δεν είχε μήτε φυσούνα μήτε και λεωφορειάκι διαθέσιμο για τη μεταφορά τους...Η δυσθυμία και η απογοήτευσή τους πασιφανής....Για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων, αδυνατώ να αποκαλύψω τις ταυτότητές τους, μπορώ ωστόσο να σας πω ότι ανάμεσα στο πλήθος διακρίνονται ολοκάθαρα οι αγαπητοί σε όλους Traveller, Leftrisb και xristos71, όπως και οι ωραιτότατες και πάντα κομψές Έρση, sapienza και Dorotija. Τα συμπεράσματα δικά σας...
υ.γ. Φήμες πως το εν λόγω αεροσκάφος κατέπεσε σε αγνώστου ταυτότητος νήσο μετά από διαφωνία μονίμως γλυκομίλητου συμφορουμίτη μας με τους δυο πιλότους, πρέπει να θεωρηθούν απολύτως ανακριβείς...

 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
τα πράγματα είναι απλά, οι μάζες χρειάζονται σωστή καθοδηγηση και οργάνωση αγαπητή μου... ...ο πλουραλισμός είναι μοντέλο αντεπαναστασης... πηγαίνετε αλλού να παίξετε το παιχνίδι σας...
Ναι ναι και μετα ηρθε ο Πολ Ποτ και ολα τα καλα παιδια του ειδους του. Ξυπνηστε κυριε και αντιληφθειτε τα τρομακτικα εγκληματα που διαπραξατε εις βαρος του λαου που τοσο κοπτεστε για αυτον...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ ψηφίζω φυσούνα! Σιγά μην είμαι υπέρ του στριμώχματος στο λεωφορείο δηλαδή. Και τι να δεις σε αυτή την κατάστση; Ότι είναι να το δεις το βλέπεις την ώρα που κατευθύνεται το αεροσκάφος σου στον διάδρομο απογείωσης, ειδικά εδώ στου Λευτέρη (Βενιζέλου) κάνουμε αρκετές βόλτες και προσφέρεται να εξερευνήσεις αρκετά το αεροδρόμιο. Φυσούνα και πάλι φυσούνα! :clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Ναι ναι και μετα ηρθε ο Πολ Ποτ και ολα τα καλα παιδια του ειδους του. Ξυπνηστε κυριε και αντιληφθειτε τα τρομακτικα εγκληματα που διαπραξατε εις βαρος του λαου που τοσο κοπτεστε για αυτον...
Γνωρίζεταε το γνωστό τσιτάτο του Λένιν κυρία μου? Αριστερισμός παιδική ασθένεια του κομουνισμού... μην μπερδεύετε λοιπόν τα πορτοκάλια με τα μήλα... αφήστε τον Πολ Ποτ στην μακάρια ησυχία του θαμένο στις ζούγκλες τις αγαπημένης σας Καμπότζης και μην αποπροσανατολίζετε συστηματικά το φόρουμ...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ πάλι απαξιώ να απαντήσω στην ακατάσχετη λασπολογία που έρχεται εκ μέρους της Έρσης... Ερση ειλικρινά απορώ, και σε είχα για άνθρωπο σοβαρό και μετρημένο...

Ωστόσο, θα ήθελα να καταγγείλω το βίντεο ως προβοκατόρικο και τη Rosa ως πράκτορα της Ryanair! Είναι χαρακτηριστικές οι εικόνες με τους επιβάτες να ανεβάζουν μόνοι τους τις αποσκευές τους στα ντουλάπια, καθώς επίσης του υπέρβαρου ταξιδιώτη που στριμώχνει τους διπλανούς του... δεν είναι παρά μια προσπάθεια να μας περάσει έμμεσα η αναγκαιότητα των επιπλέον φόρων που πρόσφατα ανακοίνωσε η εταιρεία! Δεν θα περάσει!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Κι εγώ ψηφίζω φυσούνα! Σιγά μην είμαι υπέρ του στριμώχματος στο λεωφορείο δηλαδή. Και τι να δεις σε αυτή την κατάστση; Ότι είναι να το δεις το βλέπεις την ώρα που κατευθύνεται το αεροσκάφος σου στον διάδρομο απογείωσης, ειδικά εδώ στου Λευτέρη (Βενιζέλου) κάνουμε αρκετές βόλτες και προσφέρεται να εξερευνήσεις αρκετά το αεροδρόμιο. Φυσούνα και πάλι φυσούνα! :clap:
Και τι μας νοιάζει εμάς τι ψηφίζεις εσύ? εδώ μιλάμε για Πολ Ποτ , αταβιστικά κόμπλεξ της ακατανόμαστης, για πορείες προς τον σοσιαλισμό και δυνάμεις της αντίδρασης κι εσύ μας λες για φυσούνες και λεωφορειάκια... άσε μας στην ησυχία μας χριστιανέ μου...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
''δε κατάλαβα'' που λέει και η εύη.. επειδή κάποιος ακατανόμαστος την βρίσκει να κόβει βόλτες στα αεροδρόμια με τα λεωφορεία θα κάνουμε κι εμείς το ίδιο? όχι βέβαια, φυσούνα και πάλι φυσούνα και μη τυχόν πεταχτεί κάποιος εξυπνάκιας και μου πει ''τι μας νοιάζει τι θες εσύ'' γιατί νηστικό τον βλέπω να μένει..:rolleyes:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Παρακαλώ πολύ η ενδιαφέρουσα συζήτηση όπως συνεχίσει αδιαλείπτως. Τυχόν απειλές από τρίτους και νεότερα για επιζώντες δεν ενδιαφέρουν το αναγνωστικό κοινό.
Ο λόγος στην κυρία.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Γνωρίζεταε το γνωστό τσιτάτο του Λένιν κυρία μου? Αριστερισμός παιδική ασθένεια του κομουνισμού... μην μπερδεύετε λοιπόν τα πορτοκάλια με τα μήλα... αφήστε τον Πολ Ποτ στην μακάρια ησυχία του θαμένο στις ζούγκλες τις αγαπημένης σας Καμπότζης και μην αποπροσανατολίζετε συστηματικά το φόρουμ...
Varationen ueber einen themen για να θυμηθω και τη μουσικη μου παιδεια τοτε με το πιανο και το κεντημα... Ειτε βρίσκονται θαμμενοι στις ζουγκλες, είτε σε μαυσωλεια δεν υπαρχει διαφορά: υπάγονται στην κατηγορία "φρούτα". Απλώς ο δεύτερος μας επιτρέπει να απολαμβάνουμε και μπλίνις με belluga και να πνιγουμε τον επαναστατικό πόνο μας σε βότκα ατενίζοντας τα εκπληκτικά podmoscovniye vechera.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Και τι μας νοιάζει εμάς τι ψηφίζεις εσύ? εδώ μιλάμε για Πολ Ποτ , αταβιστικά κόμπλεξ της ακατανόμαστης, για πορείες προς τον σοσιαλισμό και δυνάμεις της αντίδρασης κι εσύ μας λες για φυσούνες και λεωφορειάκια... άσε μας στην ησυχία μας χριστιανέ μου...
Και τι με νοιάζει εμένα αν σε νοιάζει; Αφού τα είχα μέσα μου, τα έγραψα!

Δεν με ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα ιδεολογικά σας που παραμένουν απλά ιδεολογίες αλλά δεν γίνονται πράξεις! Η φυσούνα μου κέντρισε το ενδιαφέρον, γι' αυτήν θέλησα να γράψω, έχεις πρόβλημα δηλαδή;

''δε κατάλαβα'' που λέει και η εύη.. επειδή κάποιος ακατανόμαστος την βρίσκει να κόβει βόλτες στα αεροδρόμια με τα λεωφορεία θα κάνουμε κι εμείς το ίδιο? όχι βέβαια, φυσούνα και πάλι φυσούνα και μη τυχόν πεταχτεί κάποιος εξυπνάκιας και μου πει ''τι μας νοιάζει τι θες εσύ'' γιατί νηστικό τον βλέπω να μένει..:rolleyes:
Πες τα ρε Λευτέρη!

Αν και ...το κάψαμε το θέμα πάλι! :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.306
Μηνύματα
887.483
Μέλη
38.975
Νεότερο μέλος
NICK TZANETAKIS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom