Ουγγαρία Φαγητο στη Βουδαπεστη!

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
οποτε αυτο με το καρβελι το ψωμι στην Πραγα ηταν παραλλαγη του Goulash;Παντως ThanasisU2 κανονικα θα πρεπει να σου κραταω μαγνητακι απο Βουδαπεστη (κλασικος τουριστας),διοτι δεν υπαρχει απορια μου που να μην την εχεις απαντησει!Ευχαριστω πολυ
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια καλησπερα.μεθαυριο θαμαι βουδαπεστη.υπαρχουν τιποτα εστιατορια πλωτα στο Δουναβη; με ωραια θεα;
αν ναι παρακαλω προτεινετε μου,ευχαριστω
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησοέρα σας....

Για δειπνο παιδια ποιο ειναι καλύτερο το hungarikum bizstro ή το fatal????
Στο fatal πήγα κατεβαίνεις τα σκαλιά ωραία διακόσμηση και πολύ καλό το σνιτσελ.Μη πάρεις τη σαλάτα στα πολύ ψηλά ποτήρια έχει παστουρωθεί σε πολύ λιπαρή μαγιονέζα, επίσεις ένας σερβιτόρος μεγάλης ηλικίας τύπου...μη του μιλάτε του παιδιού αφήστε το να κλάψει...ήταν λίγο αγενής
Δες το trofea με 13 ευρώ το άτομο απεριόριστο φαγητό γλυκά μπύρες σούπες και φιλετάκια από διάφορα κρέατα που τα ψήνουν μπροστά σου. Τα Π/Σ/Κ η τιμή είναι στα 18 ευρώ αν θυμάμαι καλά - δεν είμαι σίγουρη- αλλά ότι φάγαμε ήταν τέλειο.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Στο fatal πήγα κατεβαίνεις τα σκαλιά ωραία διακόσμηση και πολύ καλό το σνιτσελ.Μη πάρεις τη σαλάτα στα πολύ ψηλά ποτήρια έχει παστουρωθεί σε πολύ λιπαρή μαγιονέζα, επίσεις ένας σερβιτόρος μεγάλης ηλικίας τύπου...μη του μιλάτε του παιδιού αφήστε το να κλάψει...ήταν λίγο αγενής
Δες το trofea με 13 ευρώ το άτομο απεριόριστο φαγητό γλυκά μπύρες σούπες και φιλετάκια από διάφορα κρέατα που τα ψήνουν μπροστά σου. Τα Π/Σ/Κ η τιμή είναι στα 18 ευρώ αν θυμάμαι καλά - δεν είμαι σίγουρη- αλλά ότι φάγαμε ήταν τέλειο.
Εχουμε κλεισει για μεσημερι εκει .... αλλα θελουμσ για βραδυ κι εχω δει εδω ως επι το πλειστον γισ αυτα κι εχουν τραπεζι και τα 2 ...
 
Last edited:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εχουμε κλεινει για μεσημερι εκει .... αλλα θελουμσ για βραδυ κι εχω δει εδω ως επι το πλειστον γισ αυτα κι εχουν τραπεζι και τα 2 ...
Είχα πάει για Σ/Κ και παρόλο που ήταν αρχή Δεκέμβρη χωρίς γιορτές δεν βρήκαμε τίποτα διαθέσιμο από τα δημοφιλή εστιατόρια .Πολλές επιλογές και προτάσεις θα βρεις στο πόστ Βουδαπέστη πλήρες οδηγός ο vagar έχει κάνει πολύ καλή δουλειά εκτύπωσα όλες τις προτάσεις του και βάση αυτών κινηθήκαμε.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Είχα πάει για Σ/Κ και παρόλο που ήταν αρχή Δεκέμβρη χωρίς γιορτές δεν βρήκαμε τίποτα διαθέσιμο από τα δημοφιλή εστιατόρια .Πολλές επιλογές και προτάσεις θα βρεις στο πόστ Βουδαπέστη πλήρες οδηγός ο vagar έχει κάνει πολύ καλή δουλειά εκτύπωσα όλες τις προτάσεις του και βάση αυτών κινηθήκαμε.
Τα εχω διαβασει καο βαση των προτασεων του θα κινηθουμε...Απλα αναμεσα σε αυτα τα 2 δεν ξερω ποιο να διαλεξουμε ...
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα εχω διαβασει καο βαση των προτασεων του θα κινηθουμε...Απλα αναμεσα σε αυτα τα 2 δεν ξερω ποιο να διαλεξουμε ...
Πήγαμε και στα δύο, το Hungarikum μας φάνηκε ένα επίπεδο πάνω, τόσο σε ποιότητα φαγητού, όσο και σε χώρο/ατμόσφαιρα..
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
το trofea http://kiraly.trofeagrill.eu/en αξιζει! η τιμη περιλαμβανει τα παντα (φαγητο ποτο) . μπορεις να διαλεξεις απο ενα πλουσιο μπουφε κ απο το grill house κρεας που ψηνεται επιτοπου.πολυ καθαρο κ περιποιημενο,αρκετα οικονομικο value for money!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εστιατόριο που μου πρότεινε Ελληνοούγγρος: Kerék Vendéglő.
Είναι σαν ουγγρική ταβέρνα, πολύ απλό μαγαζί, οι σερβιτόροι δεν μιλάνε καν αγγλικά (καλό σημάδι!) και παραγγείλαμε σχεδόν στην τύχη με λίγη περιγραφή από τον σερβιτόρο στα ιταλοισπανικά. Πολύ καλά όλα. Είχε και έναν συμπαθέσταρο τυπάκο που έπαιζε βιολί.
Μια ιδέα από τα πιάτα
20190323_195634.jpg


20190323_202210.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom