Ισπανία Φαγητό ποτό στη Βαρκελώνη (Los Restaurantes de Barcelona!!!)

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Βασίλη της,

Σε βρίσκω πολύ φοβισμένο γι αυτό το θέμα και νομίζω ότι υπερβάλλεις...;)

Κρίμα για το ταξιδάκι, που πάει χαμένο...

Μήπως να το ξανασκεφτείς? Λέω, μήπως? :roll:
 

tihuana

Member
Μηνύματα
47
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
λυπαμαι που διαβαζω ολα τα καλουδια για τη βαρκελωνη .. γιατη εγω μολις ακυρωσα το ταξιδι μου για εκει ...μιας και εχω προβλιματιστει για αυτη τη γρυπη των χοιρων και των ζωντοχοιρων.......ειχα αποφασισει βλεπεις να παμε με τα παιδια και φοβαμαι να τα βαλω σε διαφορες περιπετειες...??και σαν να μη φθανει αυτο χανω και τα αεροπορικα που ειναι αγορασμενα και εξοφλημενα και τα χρηματα δεν επιστρεφονται...ειμαι λοιπον και εγω μαλλον θυμα της γρυπης!!!!!!!!!!

Βασιλη,δεν ειναι ευκολο να σου πει κανεις τι να κανεις ...απλα επειδη και εμεις με τα παιδια θα ταξιδεψουμε για βαρκελωνη δεν σκεφτηκαμε ουτε κατα διανοια να το ακυρωσουμε ...ελπιζω οτι και να κανεις τελικα να περασεις καλα;)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον βρηκα αυτο: La Paradeta
ειναι αλυσιδα και το βρηκα ενδιαφερον,διαλεγεις τα θαλασσινα σου τα πας στο ταμειο,πληρωνεις και σε λιγη ωρα ειναι ετοιμο το φαγητο!
Την επομενη φορα θα το επισκεφτω!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Λοιπον βρηκα αυτο: La Paradeta
ειναι αλυσιδα και το βρηκα ενδιαφερον,διαλεγεις τα θαλασσινα σου τα πας στο ταμειο,πληρωνεις και σε λιγη ωρα ειναι ετοιμο το φαγητο!
Την επομενη φορα θα το επισκεφτω!
φαινεται πολυ καλο!θα το τιμησω σιγουρα!!thanks getxo!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το Paradeta μου το έχει συστήσει μια φίλη με τα καλύτερα λόγια! Δυστυχώς όταν πήγα εγώ είχα μόνο περιγραφή του πώς πας εκεί και όχι διεύθυνση και τελικά δεν το βρήκαμε...:(
Κρίμα, την επόμενη φορά ίσως...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το Paradeta μου το έχει συστήσει μια φίλη με τα καλύτερα λόγια! Δυστυχώς όταν πήγα εγώ είχα μόνο περιγραφή του πώς πας εκεί και όχι διεύθυνση και τελικά δεν το βρήκαμε...:(
Κρίμα, την επόμενη φορά ίσως...

Τωρα εχεις τις διευθυνσεις!!!:D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Λες να κανονίσω ταξίδι express Βαρκελώνη μόνο γι' αυτό; :haha:
"Αγάπη μου πάμε Βαρκελώνη, θα σε πάω στο εστιατοριο που δεν βρίσκαμε την προηγούμενη φορά!" Ξερός θα πέσει ο dim! :haha::haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
... με καμια καλή προσφορά αεροπορικής εταιρίας,
και ο πιο δύσπιστος πείθεται για μια Barcelona reloaded!!!;)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
La Crema Canela:σημερα δειπνησαμε εκει,μια χαρα το φαγητο,οι τιμες λογικοτατες. Τωρα οι μεριδες ειναι μια χαρα για βραδυνο,που υποτιθεται τρως ελαφρια. Το επιδορπιο σκετη απολαυση και βομβα θερμιδων,πηρα το chocolatisimo. Ψαξτε και λιγο στα ραφια του μαγαζιου,θα βρειτε παλια ελληνικα προιοντα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Για μενα ενα απο τα καλα εστιατορια της Βαρκελωνης ειναι το Los caracoles,carrer (οδος) dels Escudellers 14. Ξερω οτι εχετε παει μερικοι απο εδω και δε σας αρεσε,αλλα εμενα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου. Μου αρεσει πολυ η κρεμα καταλανα του και το ψητο κοτοπουλο του!! Παντα ειναι γεματο το μπαρ και για να περασεις να κατσεις στο τραπεζι περνας μεσα απο την κουζινα. Αν μπεις και δεις κοσμο στο μπαρ μη κολλωσεις,πας μπροστα και σου σημειωνουν το ονομα σου και ποσα ατομα ειστε. Ο χωρος ειναι μικρα μικρα δωματια,κατι σα λαβυρυνθο. Ειναι αρκετα παλιο και η διακοσμηση του,ειναι με το κλασσικο πλακακι απο την ανδαλουσια αλλα και με πολλες φωτογραφιες απο διαφορους γνωστους ισπανους. Και συνηθως δεν κανει κρατηση,αλλα εχει 2 βαρδιες μια στις 20:30 νομιζω και μια στις 22:00.
αυτά ακριβώς εφαγα στο los caracoles..και ηταν τέλεια..
αν πάτε εκεί και δεν βρειτε τραπέζι μπορειτε να κανετε κρατηση για το επόμενο βράδυ..
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Να προσθεσω οτι στην La Crema Canela το προσωπικο ειναι τελιως παγερο,αδιαφορο και ειχε τη ταση να μας ξεμπερδεψει γρηγορα: σου δινουν το μενου,το οποιο εχει αρκετα πραγματα και δε προλαβαμε να διαβασουμε την πρωτη σελιδα και τσουφ ηρθανε να μας παρουν παραγγελια!! Την ωρα του γλυκου ρωτανε τον ανδρα μου αν θελει τον καφε του και λεει οχι ακομα οταν τελιωσω,εδω αφου φας το επιδορπιο σου σερβιρουν το καφε,οχι μαζι με το γλυκο.
Εκτος απο αυτες τις λεπτομεριες το μαγαζι μου αρεσε αρκετα και ευχαριστω το Δευκαλιωνα για το tip!

Λοιπον χτες εφαγα ταπας στο Quimet y Quimet. Ειναι ενας μικρος χωρος,σα καβα θα το χαρακτηριζα και δε θα δεις τα ταπας στη μπαρα αλλα του ζητας απο το καταλογο και στα φτιαχνουν επιτοπου,τα λενε montaditos,με ενα απιστευτα γευστικο παξιμαδακι για βαση και κυριως παιζουν με τα θαλασσινα και απο εμφανιση και γευση απαικτα!!!
Το μαγαζι δεν ειναι σε κεντρικο σημειο,ειναι στην οδο Poeta Cabanyes 25, σταση μετρο parallel,το μαγαζι το βρηκα στο new york times.
Το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom