Φαράγγι του Βίκου (Βοϊδομάτης)

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Είχα πάει στα Ζαγοροχωρια πριν απο χρόνια μια φορα χειμώνα και μια φορά ανοίξη.
Απιστευτη φύση και αν κάτι έμεινε χαραγμένο στο μυαλό μου είναι το μικρο Πάπιγκο. Απο τα πιο όμορφα χωρια που έχω δει. Τουλάχιστον έτσι θυμαμαι γιατι έχουν περάσει αρκετα χρόνια και ελπιζω να μην απογοητευτώ μόλις το ξαναδω. Σιγουρα ειναι ενα ταξίδι που θελω να ξανακάνω κάποια στιγμη. Στον Βοιδομάτη έκανα μια βουτια τη δευτερη φορα κ δεν θυμαμαι να έχω ξαναπαγώσει έτσι. Απλα μουδιασα ολοκληρος και ετρεξα αμέσως έξω. ψηφιακες φωτογραφίες δυστυχώς δεν έχω και γω και αυτη τη στιγμη ουτε τις αναλογικες για να στις σκαναρω. Το μέρος ειναι απλα μαγευτικο!!!
 

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Έχω κάνει το φαράγγι του Βίκου πρίν 2 χρόνια μήνα Απρίλιο.Η ομορφιά της Ηπείρου, των βουνών , των ποταμών, των ορεινών χωριών της είναι ΥΠΕΡΟΧΗ.Το μονοπάτι είναι πολύ βατό, με λίγη προσοχή στις πέτρες όταν περπατάς μέσα στην κοίτη του ποταμού.Ξεκινήσαμε απο Μονοδένδρι για να καταλήξουμε στο Μεγάλο Πάπιγκο μετά απο 5 ώρες νομίζω χωρίς να είμαι και σίγουρη.
Όμως εγώ θα πρότεινα φίλε Aeifore να σκεφτείς και το μονοπάτι που ξεκινά απο το μικρό Πάπιγκο και οδηγεί στη δρακόλιμνη με τους τρίτωνες!Υπέροχη διαδρομή και κατάλληλη εποχή για να το κάνεις!
 

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Έχω κάνει το φαράγγι του Βίκου πρίν 2 χρόνια μήνα Απρίλιο.Η ομορφιά της Ηπείρου, των βουνών , των ποταμών, των ορεινών χωριών της είναι ΥΠΕΡΟΧΗ.Το μονοπάτι είναι πολύ βατό, με λίγη προσοχή στις πέτρες όταν περπατάς μέσα στην κοίτη του ποταμού.Ξεκινήσαμε απο Μονοδένδρι για να καταλήξουμε στο Μεγάλο Πάπιγκο μετά απο 5 ώρες νομίζω χωρίς να είμαι και σίγουρη.
Όμως εγώ θα πρότεινα φίλε Aeifore να σκεφτείς και το μονοπάτι που ξεκινά απο το μικρό Πάπιγκο και οδηγεί στη δρακόλιμνη με τους τρίτωνες!Υπέροχη διαδρομή και κατάλληλη εποχή για να το κάνεις!
Ok, δεν το έχω ψάξει ακόμα εξηζητημένα μιας και δεν κανήνησα ακόμα να πάω. Πάντως ευχαρηστώ πολύ για τη συμβουλη!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Τη διαδρομη απο το μικρο Πάπιγκο για δρακολίμνη τη θυμαμαι και έγω! Είχαμε κάνει λιγο στην άρχη και απλα ήταν μαγευτική! Είναι ένας απο τους λογους που θελω να ξαναπάω για να καταφέρω αυτη τη φορά να τη κάνω!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom