Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Μπορεί να έχει κάποια ειδική έκθεση,γι'αυτό ανεβαίνει..αλλιώς η τιμή είναι αυτή.
http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/venue.aspx
4. ENTER YOUR TICKETS INTO THE BASKET
undefined
Reservation Fee
5.99 €
0.00 €
Tickets Price (includes presale)

12.00 €

Total

17.99 €

Απο το official http://www.uffizi.com/online-ticket-booking-uffizi-gallery.asp

Οταν εχει εκθεση ανεβαινει η τιμη
Οποια μερα και αν δοκιμασα αυτη ειναι η τιμη (αν δεν εχει εκθεση οπως ειπα)
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Κρίμα, είναι ένα από τα ωραιότερα κομμάτια αυτού του ταξιδιού. Σαν να σπουδάζεις ταχύρρυθμα ιστορία της Τέχνης :haha:.
Η πιο βολική λύση είναι η τηλεφωνική κράτηση πάντως. Δεν πληρώνεις τίποτε πριν το ταξίδι, πας (εφόσον δεν αλλάξεις γνώμη) στο μουσείο και πληρώνεις ένα τέταρτο πριν την είσοδο και ούτε αναμονή ούτε τίποτα. Και με πολύ περισσότερες θέσεις διαθέσιμες από το ηλεκτρονικό εισιτήριο.
Αν έχει κάποιος από την παρέα Διεθνή Ταυτότητα Εκπαιδευτικού, γλυτώνει 6 ευρώ από το εισιτήριο.
Επειδη ειμαι εκπαιδευτικος που και πως τι βγαζεις αυτη ?
 

Karolinaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα παιδια και καλη χρονια! Ταξιδευω για Ρωμη την Τριτη και απο εκει θα παω με τρενο στη Φλωρεντια! Αποφασισα να ταξιδεψω με italotreno γιατι βρηκα φτηνοτερα τα εισητηρια! Προσπαθω να τα κλεισωαπο το site με την χρεωστικη μου και αφου κανω ολη τη διαδικασια μου το απορριπτει! Προσπαθω και απο αλλη καρτα και παλι το ιδιο! Εχετε καμια ιδεα γιατι; Εισητηρια αεροπλανου και ξενοδοχειο εκλεισα με την ιδια καρτα οποτε θεωρω πως δεν ειναι λογω capital control σωστα;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μαλλον λογω capital ειναι...αν εχει επιλογη paypal κλειστα απο καποιον γνωστο σου που εχει paypal
 

Karolinaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μου ειπε καποιος πως αν τα κλεισεις απο καρτα φιλου σου μπορει να εχεις θεματα λογω που η καρτα δε θα ειναι στο ονομα σου και να θελεις γνησιο της υπογραφης και τετοια! Ξερετε κατι τετοιο;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν θυμάμαι αν ήταν στην Ιταλία ή στη Γερμανία σε έλεγχο στο τρένο μου ζήτησαν και την κάρτα που έκλεισα..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως προσφάτως στην Ιταλία σε οιονδήποτε έλεγχο δείχναμε ηλεκτρονικό εισιτήριο που είχαμε αγοράσει διαδικτυακά ποτέ δεν μας ζήτησαν κάρτα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως προσφάτως στην Ιταλία σε οιονδήποτε έλεγχο δείχναμε ηλεκτρονικό εισιτήριο που είχαμε αγοράσει διαδικτυακά ποτέ δεν μας ζήτησαν κάρτα
Μονο στα regionali χρειαζεται το εισητηριο, στα εθνικά αρκει το PNR της κρατησης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom