Χάπια για ελονοσία

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω παντως ρε παιδια εχω καταμπερδευτει
ειπα απλα πριν παω Ταυλανδη να κανω μια ερωτηση
παιρνω νομαρχια θεσνικης...καμια απαντηση για μερες...
παιρνω στην τυχη νομαρχια Αχαιας...(Δ.Αχαιας ή κατι τετοιο)

μου λενε Ηπατιτιδα + χαπια ελονοσιας

μετα παιρνω παλι Νομαρχια θεσνικης και μου λενε αν πας στα τουριστικα μερη δηλ. Πρωτευουσα + νησια δεν χρειαζεται τιποτα περα απο την κλασικη προσοχη για υγιεινη

μπαινω σε ενα γερμανικο site για ταξ.ιατρικη και λεει οτι η Νομαρχια θεσνικης

παω στον γιατρο μου για ασχετο λογο...τον ρωταω....μου λεει οτι για ηπατιτιδα Α ή Β δεν χρειαζεται...ουτε για χαπια...τον ρωταω για τετανο/διφθερυτιδα που λενε πχ στο CDC και μου λεει δεν χρειαζεται επαναληπτικες δοσεις γιατι εχεις αντισωματα...

τελικα δεν βγαζω ακρη με ΤΙΠΟΤΑ

ο ξαδερφος μου στην Γερμανια επαθε σκληρυνση κατα πλακας...φυσικα κανενας δεν κατηγορησε ευθεως καποιο εμβολιο αλλα του ειπαν οτι ΙΣΩΣ (το τονιζω...ΙΣΩΣ) υπαρχει μια συσχετιση....

τελικα εγω δεν ξερω τι να κανω....αντε τα χαπια για μαλαρια παει και ερχεται...με τα εμβολια;;;;

μου φαινεται στο τελος δεν κανω τιποτα εκτος απο κιτρινο πυρετο , για τις χωρες που απαιτειται...
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Εχετε ιδέα που μπορώ να βρω στην Αθήνα Deet 30%; Στο Alpamayo έχει μόνο 40 και 50%
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Σε κάποια φαρμακεία έχει... Αλλά προσοχή... εγώ χρησιμοποίησα 30% και έπαθα κνίδωση!
Τέλεια! :xmas_sad: Deet 20%; ή κάτι άλλο εναλλακτικό και αποτελεσματικό; Ρωτάω για συγκεκριμένο φαρμακειο ή μαγαζί γιατί πέμπτη πετάω και αυριο τα φαρμακεια έχουν απεργεια..Εχω μονο πέμπτη πρωί για να αγοράσω κάτι...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Σε μαγαζι με ειδη καμπινγκ θα βρεις.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.539
Likes
8.140
Τέλεια! :xmas_sad: Deet 20%; ή κάτι άλλο εναλλακτικό και αποτελεσματικό; Ρωτάω για συγκεκριμένο φαρμακειο ή μαγαζί γιατί πέμπτη πετάω και αυριο τα φαρμακεια έχουν απεργεια..Εχω μονο πέμπτη πρωί για να αγοράσω κάτι...
Αν θυμάμαι καλά, έκανες εμβόλιο κίτρινου πυρετού και θα πάρεις και χάπια κατά της ελονοσίας, έτσι δεν είναι? Σε αυτή την περίπτωση, δεν καλύπτεσαι και με απλό εντομοαπωθητικό-σιτρονέλα? :xmas_rolleyes:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Αν θυμάμαι καλά, έκανες εμβόλιο κίτρινου πυρετού και θα πάρεις και χάπια κατά της ελονοσίας, έτσι δεν είναι? Σε αυτή την περίπτωση, δεν καλύπτεσαι και με απλό εντομοαπωθητικό-σιτρονέλα? :xmas_rolleyes:
Καλύπτομαι λες, έ;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η σιτρονέλλα είναι για τα κουνουπάκια στο σπίτι. Εντομοαπωθητικό με DEET θα βρείς στου Πετρίδη.

Εντομοαπωθητικά | Εμφάνιση: rows

Δυστυχώς, κατάστημα έχει μόνο στη Θεσ/νίκη.

Στην Αθήνα, αναζήτησε προμηθευτή για τα προϊόντα της Care Plus.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
- gel - MotoRAID - ,Wunderlich , Kriega , Twalcom , GIVI , Triboseat , RIZOMA , ZTechnik , SIXS , Rev IT , Dainese , Airoh , Gianni Falco , Romatech , Superbrace , KAOKO , KBC , Held ,

Εγώ πήρα απο εδώ. Νομίζω είναι Πάτρα όμως...Αν πάρεις τηλ ίσως να σου πούν που μπορείς να βρείς αντίστοιχο στην περιοχή σου να μη ψάχνεις άδικα. Έχει τόσα πολλ΄απράγματα όμως το σάιτ για ταξίδια, σκέτη τρέλα!! Εγώ μπήκα να πάρω μόνο το deet και τελικά ξόδεψα 50?...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Η σιτρονέλλα είναι για τα κουνουπάκια στο σπίτι. Εντομοαπωθητικό με DEET θα βρείς στου Πετρίδη.
Δυστυχώς, κατάστημα έχει μόνο στη Θεσ/νίκη.
Στην Αθήνα, αναζήτησε προμηθευτή για τα προϊόντα της Care Plus.
Για τους Αθηναίους στο κέντρο της Αθήνας (Χαριλάου Τρικούπη), αλλά και για online παραγγελίες AlpamayoPro
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Για Αθηνα εχει και ο Δημητριαδης νομιζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.695
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom