Χακάρισμα στη Booking!!!!

Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ελπίζω να βγάλεις άκρη με τα χρήματα σύντομα. Αυτά τα 150€ για προέγκριση μου είχε φανεί λίγο περίεργο όταν το έγραψες. Το μέγιστο που μου έχουν τραβήξει για τον ίδιο λόγο, όχι μόνο από booking, είναι 1€.

Δηλαδή σου έστειλαν μηνύματα από το app της booking?
Απο το μυνηματα που ειχα με το ξενοδοχειο ναι μεσα απο το σαιτ της booking ,κανονικα εκει που εχω την κρατηση.Ακριβως απο πανω ειχαμε και αλλη συνομιλια και επιβεβαιωση κρατησης οποτε φαινοταν πολυ αληθινο.

Η revolut τελικα μου απερριψε την αντιστροφη χρεωση και πηρα τη booking μπας και βγαλω ακρη με αυτους.Εξυπηρετικη η κοπελα στη γραμμη πιστευω να λυθει ,θα επικοινωνησουν και με το ξενοδοχειο που κατα 99 % γνωριζουν τι εγινε οτι πρεπει να χακαραν αυτους.Περιμενω..Ευτυχως που δεν μου τραβηξαν παραπανω ,γιατι ειχαν βαλει επομενη πληρωμη καθε 1η του μηνα.
 

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Απο το μυνηματα που ειχα με το ξενοδοχειο ναι μεσα απο το σαιτ της booking ,κανονικα εκει που εχω την κρατηση.Ακριβως απο πανω ειχαμε και αλλη συνομιλια και επιβεβαιωση κρατησης οποτε φαινοταν πολυ αληθινο.

Η revolut τελικα μου απερριψε την αντιστροφη χρεωση και πηρα τη booking μπας και βγαλω ακρη με αυτους.Εξυπηρετικη η κοπελα στη γραμμη πιστευω να λυθει ,θα επικοινωνησουν και με το ξενοδοχειο που κατα 99 % γνωριζουν τι εγινε οτι πρεπει να χακαραν αυτους.Περιμενω..Ευτυχως που δεν μου τραβηξαν παραπανω ,γιατι ειχαν βαλει επομενη πληρωμη καθε 1η του μηνα.
Μίλα με Booking όπως σε έγραψα, εγώ μετά από 70 ημέρες,
Inked2023-09-04 13_41_29-Booking.com Επιστροφή χρημάτων πελάτη - CCleaner Browser.jpg
τελικά πιστεύω ότι ξεμπέρδεψα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Απο το μυνηματα που ειχα με το ξενοδοχειο ναι μεσα απο το σαιτ της booking ,κανονικα εκει που εχω την κρατηση.Ακριβως απο πανω ειχαμε και αλλη συνομιλια και επιβεβαιωση κρατησης οποτε φαινοταν πολυ αληθινο.

Η revolut τελικα μου απερριψε την αντιστροφη χρεωση και πηρα τη booking μπας και βγαλω ακρη με αυτους.Εξυπηρετικη η κοπελα στη γραμμη πιστευω να λυθει ,θα επικοινωνησουν και με το ξενοδοχειο που κατα 99 % γνωριζουν τι εγινε οτι πρεπει να χακαραν αυτους.Περιμενω..Ευτυχως που δεν μου τραβηξαν παραπανω ,γιατι ειχαν βαλει επομενη πληρωμη καθε 1η του μηνα.
Περιεργο που στην απερριψαν 2 φορες που την εχω κανει τα εχω παρει τα λεφτα μου πισω κανονικα!
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα,
δυστυχως ακομα δεν εχω βγαλει ακρη με τη booking.Η revolut μου απερριψε την αντιστροφη χρεωση και καλα οτι δεν αποδεικνυει κατι για εχω κανει εγω την μεταφορα.
Πιεζω καθημερινα τη booking για το γαμωτο πιο πολυ οχι μονο για τα 152 € ,ενω ειναι θεμα δικου τους χακαρισματος.
Μου ειπαν οτι ειχαν πολλες αναφορες την ιδια ημερομηνια με εμενα 1η Σεπτεμβριο και απο το συγκεκριμενο καταλυμμα το Ramada Hotel Corniche στο Αbu Dhabi.Το λεω και εσεις για να προσεχετε με λινκ για να μην την παθετε οπως εγω.Τωρα τα λεφτα ταξιδεψαν στο Λαγος της Νιγηριας.
Μου λενε στο κεντρο εξυπηρετησης οτι ακομα προσπαθουν να βγαλουν ακρη και κοιτανε το θεμα και δεν τους εχουν δωσει ακομα εντολη απο τα κεντρικα με το τι να κανουν για αυτο και τις επιστροφες χρηματων,αλλα ειναι σε ευθεια γραμμη μου πανε.Ιδωμεν..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

pepakos

Member
Μηνύματα
167
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
πολύ κρίμα, αλλά λίγο τα ορθογραφικά λίγο και η κακοστημένη σύνταξη γενικα θα έπρεπε να μας προβληματίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.
+ οτι δεν υφίσταται από τη booking τέτοια μέθοδος για verification
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
πολύ κρίμα, αλλά λίγο τα ορθογραφικά λίγο και η κακοστημένη σύνταξη γενικα θα έπρεπε να μας προβληματίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.
+ οτι δεν υφίσταται από τη booking τέτοια μέθοδος για verification
Εδω δεν προβληματιζεται η booking που εγινε σουρωτηρι, εμεις θα πηγαινουμε σε φιλολογο να μας πει αν η συνταξη ειναι ενταξει?
 

pepakos

Member
Μηνύματα
167
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Εδω δεν προβληματιζεται η booking που εγινε σουρωτηρι, εμεις θα πηγαινουμε σε φιλολογο να μας πει αν η συνταξη ειναι ενταξει?
Καλά ναι, κουβέντα να γίνεται..
αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση μάλλον το ξενοδοχείο χάκαραν και μπήκαν στις συνομιλίες των πελατών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom