Ιαπωνία Χανάμι στην Ιαπωνία

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.994
liz εκτός από ωραίες περιγραφές, στο τέλος μας έδωσες και πολύ πολύ χρήσιμες λεπτομέρειες!

Μια ερώτηση μόνο: ποιό είναι το μοναδικό μέρος της Ελλάδας, που αναφέρεις, όπου μπορείς ν' αγοράσεις Rail Pass?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.738
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εξαιρετικές οι πληροφορίες που μας δίνεις στο τέλος. Σίγουρα ανοίγουν την όρεξη για ταξίδι στην Ιαπωνία, μαζί με τις προηγούμενες περιγραφές σου!
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ευχαριστούμε πολύ!! Καταπληκτικές φωτό και πληροφορίες!
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μια ερώτηση μόνο: ποιό είναι το μοναδικό μέρος της Ελλάδας, που αναφέρεις, όπου μπορείς ν' αγοράσεις Rail Pass?
Ξέχασα να το αναφέρω. η διεύθυνση είναι: Λεωφόρος Αμαλίας 42, Αθήνα και το τηλ.
210-321-5835
Εδώ είναι ο κατάλογος με τα ευρωπαϊκά πρακτορεία όπου πωλείται το voucher
Europe
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια! Ξέχασα ν' αναφέρω πως στην Τακάντα δεν έχει τίποτ' άλλο να δει κανείς, μόνο για το φεστιβάλ αυτό φημίζεται. Ακόμη, αν ήταν κάποιος άλλος στη θέση μου που να ξέρει πέντε πραγματάκια περί φωτογραφίας (εγώ είμαι τελείως άσχετη) θα είχε πραγματικά κεντήσει. Ειδικά αυτές του Pontocho βγήκαν πολύ αποτυχημένες, καμία σχέση με την πραγματικότητα...
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ωραια η ιστορια σου!!! Και πολλες χρησιμες πληροφοριες για Ιαπωνια που με ενδιαφερει!! ;)
 

r31134

Member
Μηνύματα
32
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Διαβασα 2 φορες ολο το topic και θα το διαβασω και αλλες.
Εχω μεινει παγωτο με τις περιγραφες και τα οσα χρησιμα πραγματα
μας ανεφερες.
Κατι τετοια ποστς σε ξεσηκωνουν και λες μακαρι να εφευγα αυριο.

Πολλα ωραια μερη και αξιοθεατα αλλα πιστευω οτι η νοοτροπια και φιλικοτητα
των ανθρωπων αυτων,ετσι οπως τα αναφερεις,ειναι το βασικοτερο ολων.
Αλλος πολιτισμος,αλλη ψυχοσυνθεση.
Οταν ανθρωπος χωρις να με ξερει,θα κατσει να με βοηθησει με τον τροπο που ανεφερες,πραγματικα με σκλαβωνει.
Φανταζομαι εκει τι θα παθω,σοκ πολιτισμικο!

Προς το παρων προσπαθω να οργανωσω τις σκεψεις μου στο που αξιζει να παω,
τι πρεπει να κανω για να μην παει χαμενο ουτε ενα λεπτο παραμονης μου εκει και
μετα μενουν τα διαδικαστικα που πολυ καλα ανελυσες στο τελος.Να ξεχωρισω τις περιοχες,τις πολεις,τα χωριουδακια και φυσικα τα της διαμονης και μετακινησης.

Πραγματικα σ ευχαριστω για τα οσα εχεις γραψει εδω για το ταξιδι σου αυτο!
Θα επανελθω με αποριες...
Τωρα θα διαβασω οτι λινκς εχει παραθεσει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
JR PASS μπορείτε ωραιότατα να πάρετε από την Λ.Αμαλίας 42 στην Αθήνα... το έχουν ξαναγράψει πιο πάνω... τι μπερδεύετε τον κόσμο...

Για Ryokan στο Τόκυο και το Κυότο γράφω στην ιστορία μου... σημαντικό tip, αυτό στο Τόκυο είναι δίπλα στον σταθμό του τρένου κι έτσι και έχεις rail pass δεν χρειάζεσαι να αγοράσεις άλλα εισιτήρια...
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
liz καταπληκτικη η ιστορια σου!
γνωρισα χθες ενα ζευγαρι γιαπωνεζων και τους τρελλανα στις ερωτησεις για την κουλτουρα τους, τροπο ζωης κλπ κ η κοπελα μου χαρισε την βενταλια της! -μαλλον για να σταματησω να μιλαω:haha:-
ετσι η ιστορια σου ηρθε και εδεσε! πραγματικα εμπειρια ζωης!
σου ευχομαι να καταφερεις να ξαναπας και να δεις την υπολοιπη ιαπωνία!:clap:
και παντα μετα μια ιστοριουλα βεβαια!:D
 

r31134

Member
Μηνύματα
32
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
JR PASS μπορείτε ωραιότατα να πάρετε από την Λ.Αμαλίας 42 στην Αθήνα... το έχουν ξαναγράψει πιο πάνω... τι μπερδεύετε τον κόσμο...

Για Ryokan στο Τόκυο και το Κυότο γράφω στην ιστορία μου... σημαντικό tip, αυτό στο Τόκυο είναι δίπλα στον σταθμό του τρένου κι έτσι και έχεις rail pass δεν χρειάζεσαι να αγοράσεις άλλα εισιτήρια...
Εγω που ειμαι απο Θεσσαλονικη,πρεπει να παω αυτοπροσωπως και να το παρω απο τα γραφεια εκει?Μπορω τηλεφωνικα,πχ με καποια καταθεση χρηματων και να στειλω τα στοιχεια διαβατηριου, να το παραγγειλω και να το εχω?
Ειδαλως με την prepaid το παιρνω online.

Παντως συμφωνω και εγω οτι καπου κεντρικα και κοντα σε σταθμο θα ειναι πολυ καλα
για μετακινησεις γενικα.
 

rasraziel

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
JR PASS μπορείτε ωραιότατα να πάρετε από την Λ.Αμαλίας 42 στην Αθήνα... το έχουν ξαναγράψει πιο πάνω... τι μπερδεύετε τον κόσμο...
Ποιός μπερδεύει τον κόσμο; Δεν μένουν όλοι Αθήνα, φίλε Traveller.
Εδώ εγώ που είμαι από Αθήνα, βαριέμαι να κατέβω κέντρο. Προτιμώ να το παραγγείλω με την prepaid και να έρθει σπίτι μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom