Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ο.κ Αντωνη περιμενουμε με ενδιαφερον....παντως μη προτεινεις τη ταβερνα του Βλαχακη ελεω καταγωγης ??????? περισσοτερα σε pm
καλέ είμαστε και μακρυνοί συγγενείς .....δώστου λίγες infos απ' αυτές που ξέρεις και θα με ανακαλύψει:p:p
μα ξαναλέω. δεν γράφω για ταβέρνες. προτιμώ της γυναίκας μου το φαγητό:)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μπορει να εχω σωπασει γιατι περιμενω την ιστορια...soudiane!!!! αλλα παρακολουθω, να ξερετε... σας διαβαζω που ανταλασετε αποψεις, εσεις οι γνωστες και χαιρομαι που θα εχω υλικο. το θεμα ειναι, οτι για να φαω σε ολα αυτα που μου προτεινετε, θα πρεπει να σκασω....!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μπορει να εχω σωπασει γιατι περιμενω την ιστορια...soudiane!!!! αλλα παρακολουθω, να ξερετε... σας διαβαζω που ανταλασετε αποψεις, εσεις οι γνωστες και χαιρομαι που θα εχω υλικο. το θεμα ειναι, οτι για να φαω σε ολα αυτα που μου προτεινετε, θα πρεπει να σκασω....!!!!
με εκανες και γέλασα.....να εισαι καλα!!πολυ πετυχημένο!!!:lol::lol::lol:
αναλογα την περιοχη που θα βρισκεσαι, διαλεξε και μια ταβερνουλα..απο αυτές που σου προτεινουμε..οποια σου κάνει κλίκ και εισαι οκ...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
μπορει να εχω σωπασει γιατι περιμενω την ιστορια...soudiane!!!! αλλα παρακολουθω, να ξερετε... σας διαβαζω που ανταλασετε αποψεις, εσεις οι γνωστες και χαιρομαι που θα εχω υλικο. το θεμα ειναι, οτι για να φαω σε ολα αυτα που μου προτεινετε, θα πρεπει να σκασω....!!!!

κι΄εγώ γελώ. και τι υλικό θα μαζευτεί μέχρι τον Ιούλιο!!!!!
αμάν!! περιμένεις την ιστορία; μα απ΄ ότι υπολογίζω σ΄αυτή τη παραλία δεν πρόκειται
να κάνεις μπάνιο, θα βρίσκεσαι συνέχεια εν κινήσει.
δεν αφήνεις καλλίτερα (μεταξύ μας) να στην πω όταν θα βρίσκεσαι εκεί;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μα δεν μπόρεσα να αθετήσω την υπόσχεση μου:



Η μεγάλη παραλία της περιοχής των Α. Αποστόλων βρίσκεται στα δυτικά. Ανατολικά αυτής υπάρχουν δύο μικρότερες, και εν συνεχεία η Χρυσή Ακτή αρκετά μεγάλη κι΄ αυτή. Σ΄ όλες αυτές μπορείς να πας με τα πόδια απ’ το ξενοδοχείο.
Θα σου πω για την πρώτη.
Στο δυτικό της μέρος, εκεί που αρχίζει είναι η πλαζ «Καλαμάκι». Από το όνομα της μιας από τις δύο ταβέρνες. Σύχναζε παλιά η δήθεν αριστοκρατία, Αμερικανοί από τη βάση, και άτομα του τότε νυχτερινού κόσμου. Τώρα συχνάζει η νεολαία γυμνασίων και λυκείων. Στη μέση της παραλίας βρίσκεται η πλαζ «Γλάρος», από την ομώνυμη ταβέρνα, και ανατολικά η πλαζ Α. Αποστόλων από το εκκλησάκι που βρίσκεται εκεί. Σ΄ αυτές τις δύο πήγαιναν παλιά οι Χανιώτες ημερήσιες εκδρομές με το λεωφορείο, (εποχή χωρίς ΙΧ), έχοντας μαζί τα παιδιά τους και τα φαγητά τους. (αναμνήσεις!).
Η ταβέρνα Γλάρος έκλεισε πριν πολλές δεκαετίες, ερημώθηκε, ταυτόχρονα έμεινε ελεύθερος ένας μεγάλος χώρος γύρω της, κατάλληλος για πρόσβαση στη θάλασσα και παρκάρισμα κάτω από μεγάλα δένδρα. Ήταν έτσι ελεύθερος ο χώρος μέχρι πριν 2-3 χρόνια. Στην πλαζ «Γλάρος» σύχναζαν, (ίσως και συχνάζουν ακόμα), άτομα ηλικία από 25-35 ετών. Αναπτύσσονταν εκεί αρκετά ειδύλλια και πολλά απ΄ αυτά είχαν αίσιο τέλος. Μακριά από τη μουσική της νεολαίας, και τη φασαρία την οικογενειών της άλλης πλευράς, ο ερημικός αυτός χώρος απέπνεε κάποιον ρομαντισμό.
Ερχόμαστε τώρα στην πλαζ των Α. Αποστόλων, που ήταν, είναι, και θα είναι, η πλαζ των οικογενειών, γιατί τα νερά είναι πιο αβαθή, και με τη βοήθεια του κολπίσκου που σχηματίζεται με το νησάκι είναι πάντα ήρεμα.
Παραλία λοιπόν για όλες της ηλικίες!!!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
βρε τι γιορουσι ειναι αυτο???:D ...λεω να αφησω και τον γαμο, για να προλαβω να σας γνωρισω ολους:lol:. Soudiane, χαιρομαι που σε εκανα να θυμηθεις παλιες καλες εποχες, επαρχιας.
....και φυσικα θα κολυμπησω εκει, γιατι τι ποιο ωραιο, απο ενα πρωινο μπανιο στην θαλασσα, πριν μαζευτει ο κοσμος...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλέ είμαστε και μακρυνοί συγγενείς .....δώστου λίγες infos απ' αυτές που ξέρεις και θα με ανακαλύψει:p:p
μα ξαναλέω. δεν γράφω για ταβέρνες. προτιμώ της γυναίκας μου το φαγητό:)

Aνοιξε γη καταπιεμε.....απο πιο παραθυρο του φορουμ θα φυγω ??????:haha::haha::haha:
Δεν προκειται να παω ποτε εκει εξ αλλου αν θελω κατι να μαθω....θε ρωτησω εσενα...δεν χρειαζεται αλλος.....

Η γυναικα σου παντως θα νιωθει περηφανη για σενα......και χαιρομαι ιδιαιτερα γι αυτο....γιατι παντα εχεις ενα καλο λογο να πεις....και αυτο σε τιμα ιδαιτερα....και εμενα επισης που εισαι φιλαρακι μου:clap::clap:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σιγα μη το ξεχνουσα.....αποψε θα εχουμε ανοιχτη γραμμη επικοινωνιας για σχολια και βαθμολογια....στο σπιτι δε θα γινεται το μάλε- βρασε...εξω οι ασχετοι....
Α...έχω χρόνια να περάσω online την Eurovision! :cool:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Σουδιανε ο.κ με την υπογραφη σου ??? δεν προλαβα να δω τιποτα το μάλε - βράσε γινεται στη Γιουροβιζιον......γραφουμε σχεδον 3 ωρες...αν εχεις αλλη απορια ενημερωσε με
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σουδιανε ο.κ με την υπογραφη σου ??? δεν προλαβα να δω τιποτα το μάλε - βράσε γινεται στη Γιουροβιζιον......γραφουμε σχεδον 3 ωρες...αν εχεις αλλη απορια ενημερωσε με
ok ok ok rethimno
δε τη βλέπω, ψηφίζουν με πολιτικά κριτίρια
varsa περιμένουμε ερωτήσεις. Βλέπω ερημιά παντού τελευταία
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
varsa περιμένουμε ερωτήσεις. Βλέπω ερημιά παντού τελευταία
:D... ετοιμαζω τις διαδρομές και θα τις ανεβασω σημερα για να μου πειτε, αν ειναι οκ, σε θεμα χρονου... υπομονη μεχρι το βραδακι..σας θελω σε φορμα!!!!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.954
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom