Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σε ποια χωριά έχει καλό φαγητό στον νομό Χανίων?? Κάποιος Φίλος μου πρότεινε τον Θέρισσο και το Φραγκοκάστελο. Προτιμώ κυρίως τα ορεινά.. Ξέρει κανείς να μου προτείνει τίποτα?? Επίσης θέλω και καμία ωραία διαδρομή για το αυτοκίνητο να κάνουμε..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Στο δρόμο για τον ομαλό στους Λακους εχει μια μικρή ταβερνουλα με σπιτικό σφαγή το στη πλατεία στο σελίδα, πιο πάνω στα Καρανου επίσης εχει ταβέρνα καλή και στο όρο πεδίο ομίλου εχει αρκετές ταβέρνες, προσωπικά πάω στη πρώτη αριστερά ..
Στο Βαμο εχει δυο πάνω στο κεντρικό δρόμο , στου Κεφαλα επίσης, στη ΠΛακα ειναι η ταβέρνα του Ευθημακη όπως μπεις στη πλατεία δεξιά το τελευταίο μαγαζί
Στο Βαφε ειναι η ΣΚορτσα, στο ΤΖιτζιφε επίσης εχει μια με αντικρυστο
ΣΤο Κολυμπαρι ειναι μια ψαροταβέρνα πολύ καλή , περνάς τη μικρή πλατεία του χωριού και στο δρόμο που ακολουθείς για να βγεις έξω απο το χωριό προς τη Ορθόδοξη εκκλησία θα τη δεις στα δεξιά σου. μου. διαφευγει το ονομα,ειναι το μαγαζί απέναντι απο τη ταβέρνα ´´Αργεντινά´
Στο Βασιλοπουλο να πας στη τ,απέραντη Αγγελικο του Φουρό´
Επίσης στη Μηλιά´εχει καλό φαγητό
Αυτά για την ώρα....σίγουρα ξεχνώ κάποια αλλα γενικά όπου και να πας στα χανια τρως καλα...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Σε ποια χωριά έχει καλό φαγητό στον νομό Χανίων?? Κάποιος Φίλος μου πρότεινε τον Θέρισσο και το Φραγκοκάστελο. Προτιμώ κυρίως τα ορεινά.. Ξέρει κανείς να μου προτείνει τίποτα?? Επίσης θέλω και καμία ωραία διαδρομή για το αυτοκίνητο να κάνουμε..
Λοιπον....
Φραγκοκαστελλο στην ''Ορθη Αμμο''
Αρμενους στη ''Δροσοσταλια''
Τζιτζιφε στο 'Ρηζίτικο''
Καλυβες στο ''Κουμανδρο''
Καλυβιανη στη ''Γραμβουσα''
Πολυ ωραια διαδρομη Χανια -Θερισσο-Ζούρβα στη ταβερνα ''Ρηζηνια''
Νεα χωρα μεσα στα Χανια στο ''Αγκιστρι''
Μηλια στην ομώνυμη ταβερνα....η επιτομη της γευσης
Βρυσες στο ''Καπρή''
Αν προσθεσεις και αυτα που σου εγραψε η LOULLOU.....προλαβαινεις.....δεν προλαβαινεις..... ;)
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
συμπληρώνω.....
Σαμωνάς: Αετοφωλιά
Ζούρβα: Αιμιλία
Στο δρόμο προς Ομαλό μετά τα Καράνου: Το κεφάλι
Λίγο έξω απο την Σούδο: Don Rozario Ιταλικό
Σταυρός :Μπαχαρ
Ανύδρους στην Παλιόχωρα: Καφενείο στο σχολείο
Σούγια: Πολύφημος
Θέρισσο: Αντάρτης
αυτά για την ώρα....
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Παιδιά τα φώτα σας... Είναι η αδελφή μου στα Χανιά και ψάχνει μια ταβέρνα στη παλιά πόλη με καθαρά Κρητική παραδοσιακή κουζίνα. Την έχω ήδη στείλει στο Πηγάδι του Τούρκου και στο Ταμαμ αλλά δεν έχω υπόψη κάποια με καθαρά παραδοσιακή Κρητική κουζίνα μέσα στη παλιά πόλη και μια ματια που έριξα στο φόρουμ βρίσκω μόνο εισηγήσεις σε χωριά.

Απολογούμε εκ των προτέρων γιατί είμαι σίγουρη πως η απάντηση έχει χιλιοειπωθεί αλλά δεν υπάρχουν δεκάδες σελίδες και δεν έχω χρόνο να ψάξω γιατί φεύγει αύριο.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.019
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
να... αυτά μας κάνετε για να ξανάρθουμε.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Παιδιά τα φώτα σας... Είναι η αδελφή μου στα Χανιά και ψάχνει μια ταβέρνα στη παλιά πόλη με καθαρά Κρητική παραδοσιακή κουζίνα. Την έχω ήδη στείλει στο Πηγάδι του Τούρκου και στο Ταμαμ αλλά δεν έχω υπόψη κάποια με καθαρά παραδοσιακή Κρητική κουζίνα μέσα στη παλιά πόλη και μια ματια που έριξα στο φόρουμ βρίσκω μόνο εισηγήσεις σε χωριά.

Απολογούμε εκ των προτέρων γιατί είμαι σίγουρη πως η απάντηση έχει χιλιοειπωθεί αλλά δεν υπάρχουν δεκάδες σελίδες και δεν έχω χρόνο να ψάξω γιατί φεύγει αύριο.
Δεν ξέρω αν το λες 100% Κρητική Κουζίνα αλλά φαγητό "κόλαση" και σε ωραίο σημείο, είναι οι Πόρτες. Απλά το συστήνω ανεπιφύλακτα!!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Νεα χωρα μεσα στα Χανια στο ''Αγκιστρι''

Είναι δίπλα στο σπίτι μου και δεν έχω κάτσει ποτέ... Αλήθεια, αξίζει να κάτσω...;

Πέρα από αυτά που λέει η Λουλου και τοΡέθυμνο, θα πρόσθετα στο Νίππος το Ιπποκορώνιο, στους Ανύδρους (Παλαιόχωρα) το Σχολείο και στην αριστερή παραλία της Ραβδούχας τη μοναδική ταβέρνα που υπάρχει εκεί για εξαιρετικό ψαράκι...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Παιδιά τα φώτα σας... Είναι η αδελφή μου στα Χανιά και ψάχνει μια ταβέρνα στη παλιά πόλη με καθαρά Κρητική παραδοσιακή κουζίνα. Την έχω ήδη στείλει στο Πηγάδι του Τούρκου και στο Ταμαμ αλλά δεν έχω υπόψη κάποια με καθαρά παραδοσιακή Κρητική κουζίνα μέσα στη παλιά πόλη και μια ματια που έριξα στο φόρουμ βρίσκω μόνο εισηγήσεις σε χωριά.
ο πειναλεων στη Ελευθεριου Βενιζέλου ειναι μια καλή επιλογή και ο χρισοστομος απέναντι απο τη πύλη της άμμου ...
 
Last edited by a moderator:

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
O πειναλέων ήταν δίπλα στο προηγούμενο σπίτι μου και πάλι δεν έτυχε να κάτσω.. :bleh: αλλά λένε ότι έχει καλό φαγητό.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδιά τα φώτα σας... Είναι η αδελφή μου στα Χανιά και ψάχνει μια ταβέρνα στη παλιά πόλη με καθαρά Κρητική παραδοσιακή κουζίνα. Την έχω ήδη στείλει στο Πηγάδι του Τούρκου και στο Ταμαμ αλλά δεν έχω υπόψη κάποια με καθαρά παραδοσιακή Κρητική κουζίνα μέσα στη παλιά πόλη και μια ματια που έριξα στο φόρουμ βρίσκω μόνο εισηγήσεις σε χωριά.

Απολογούμε εκ των προτέρων γιατί είμαι σίγουρη πως η απάντηση έχει χιλιοειπωθεί αλλά δεν υπάρχουν δεκάδες σελίδες και δεν έχω χρόνο να ψάξω γιατί φεύγει αύριο.
Στο ταμαμ υπαρχει καταλογος με Κρητικα πιατα , ξεχωριστα εμενα μου αρεσε η κρεατοτουρτα με πιπεριες
Δες και το ''Λεβαντη'' στο Σταλό
http://www.leventis-tavern.com/
Ας αποφυγει τις ταβερνες γυρω απο το λιμανι γιατι ολα ειναι τουριστικα
στη παλια πολη η ταβερνα ''Ελα ΄΄ παλια ειχε τελειο φαγητο
http://www.ela-chania.gr/gr/menu.html
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Στο ταμαμ υπαρχει καταλογος με Κρητικα πιατα , ξεχωριστα εμενα μου αρεσε η κρεατοτουρτα με πιπεριες
Δες και το ''Λεβαντη'' στο Σταλό
http://www.leventis-tavern.com/
Ας αποφυγει τις ταβερνες γυρω απο το λιμανι γιατι ολα ειναι τουριστικα
στη παλια πολη η ταβερνα ''Ελα ΄΄ παλια ειχε τελειο φαγητο
http://www.ela-chania.gr/gr/menu.html
δεν νομιζω να ειναι τουριστικο μαγαζι ο Χρισοστομος ;)

O πειναλέων ήταν δίπλα στο προηγούμενο σπίτι μου και πάλι δεν έτυχε να κάτσω.. :bleh: αλλά λένε ότι έχει καλό φαγητό.
..
ε εσυ δεν ειχες ματια για κουτουκια ε????????? o_O
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.073
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom