Χαρίζονται σε ταξιδιώτες...

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Καλησπέρα!Είχα αγοράσει δύο οδηγούς για Λισαβόνα (TOP 10, 2007) και χαρίζω τον ένα.. (Πάτρα) Όλο και κάποιον άλλο θα βρω να έχω διπλό αν ρίξω μια ματιά στο σπίτι του φίλου μου...Αν ψάχνει κάποιος κάποιον οδηγό συγκεκριμένο, ας ενημερώσει...
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ενδιαφέρεται κανείς για οδηγούς lonely planet (εκδόσεις οξύ, 2003, από εφημερίδα Έθνος); Είναι καμιά τριανταριά, για διάφορες πόλεις. Επίσης, για περιοδικά Voyager (σχεδόν όλα από έτη 2009 και 2010);

Κάνω εκκαθάριση βιβλιοθήκης και λυπάμαι να τα πετάξω, αν μπορούν να ευχαριστήσουν κανέναν. Μπορώ να τα στείλω με ΚΤΕΛ για ευκολία (είναι βαριά για ΕΛΤΑ και courier), κατά προτίμηση σε Βόρεια Ελλάδα για να μειωθεί το κόστος.
Ενδιαφερομαι για τους ταξιδιωτικους οδηγους που αναφερεις..Εαν τους εχεις ακομα βασικα :) Σου εχω στειλει και pm !!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ενδιαφερομαι για τους ταξιδιωτικους οδηγους που αναφερεις..Εαν τους εχεις ακομα βασικα :) Σου εχω στειλει και pm !!

Το γράφω κι εδώ για να το δουν κι άλλα μέλη, οι οδηγοί και τα περιοδικά δόθηκαν! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!
 

ikalliopi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παιδιά έχω κλείσει εισιτήριο (+1 βαλίτσα) με τη rayanair από θεσσαλονίκη για Βρυξέλλες (Charleroi) για 16/11/2013 κ εξαιτίας απροόπτου δ θα ταξιδέψω. Η τιμή του εισιτηρίου αυτή τη στιγμή είναι 263.48 €, ενώ το κόστος αλλαγής ονόματος είναι 110 €. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Χαρίζω ένα εισιτήριο Αθήνα - Θεσσαλονίκη με INTERCITY για την Πέμπτη 23/1, αναχώρηση στις 10.18 π.μ. Μου ξέμεινε, οπότε όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει πμ για να του δώσω τους κωδικούς. Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά είναι σε γυναικείο όνομα.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Καλησπέρα!Είχα αγοράσει δύο οδηγούς για Λισαβόνα (TOP 10, 2007) και χαρίζω τον ένα.. (Πάτρα) Όλο και κάποιον άλλο θα βρω να έχω διπλό αν ρίξω μια ματιά στο σπίτι του φίλου μου...Αν ψάχνει κάποιος κάποιον οδηγό συγκεκριμένο, ας ενημερώσει...
εχεις ακόμα τον οδηγό?
 

8avos

Member
Μηνύματα
657
Likes
6.615
Ανταλλάζω από τη σειρά "οι μπλέ οδηγοί" για Γαλλία,τον πρώτο και δεύτερο τόμο για κάποιον
οδηγό Αμερικανικής ή Ασιατικής χώρας.Αν δεν βρεθούνε άτομα που να χουνε οδηγούς που με
ενδιαφέρουνε απλά τα χαρίζω.Είμαι Λάρισα και οποιαδήποτε αποστολή δεν θα βαρύνει εμένα,
το αναφέρω γιατί ο κάθε οδηγός έχει 300 με 400 σελίδες.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για να μην ανοίγω καινούριο topic έχω εκπτωτικό κουπόνι από airfasttickets που ισχύει μέχρι αύριο στη 13:30 για ταξιδιωτικό πακέτο (δηλαδή αεροπορικά και ξενοδοχείο) ποσού 100 ευρώ. Το παραχωρώ σε όποιον ενδιαφέρεται, αρκεί να κάνετε αναζήτηση στο site και να υπάρχει όντως κάποιο πακέτο που σας ενδιαφέρει.
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Χαρίζονται τευχη απο ταξιδιωτικα περιοδικα Voyager, ICONS για ταξιδιωτες που θα τους φανουν χρησιμα. Στειλτε πμ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.101
Μπορεί κανείς να χαρίσει σε άλλον την επιστροφή μόνο ενός εισιτηρίου με Ryanair , αν πετάξει τη μετάβαση και του είναι άχρηστη η επιστροφή λόγω αλλαγής στα σχέδια; Εννοείται ότι υπολογίζω τα 110 της αλλαγής ονόματος για τον παραλήπτη, που πάλι τον συμφέρει αφού η τιμή είναι αρκετά ψηλότερη τώρα ηδη στα 140 ευρώ.
(μιλάω για 2 εισιτήρια Πίζα Θεσσαλονίκη στις 14 Αυγούστου).
 
Last edited:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Στο σχετικό πεδίο στο σάιτ της ryanair γράφει αυτό:

Αλλαγή ονόματος
Η αλλαγή ονόματος χρεώνεται βάση επιβάτη/βάση κράτησης, παρακαλώ ανατρέξτε στον Πίνακα χρεώσεων για λεπτομέρειες.


Αλλαγές ονόματος μπορούν να εκτελεστούν έως και 2 ώρες πριν την προγραμματισμένη ώρα αναχώρησης, είτε ηλεκτρονικά (εκτός και αν εκτελέσατε ήδη ηλεκτρονικό έλεγχο εισιτηρίου*), μέσω κέντρου κρατήσεων της Ryanair (βάση των ωρών λειτουργίας), ισχύουν εκπτώσεις στις ηλεκτρονικές κρατήσεις ή στο αεροδρόμιο.
Οποιαδήποτε αλλαγή ονόματος εκτελεστεί σε κράτηση πτήσης θα πρέπει να ισχύσει για ολόκληρο το δρομολόγιο πτήσης του συγκεκριμένου επιβάτη.


Κρατήσεις πτήσεων στις οποίες περιλαμβάνεται έκπτωση για ισπανό πολίτη ή πολύτεκνη οικογένεια Ισπανών δεν μπορεί να αλλάξει διαδικτυακά, παρακαλώ επικοινωνήστε με κέντρο κράτησης της Ryanair
Γερμανικές πληρωμές SEPA μπορούν να γίνουν δεκτές μόνο εάν
εκτελέστηκαν έως και 10 ημέρες πριν από την αναχώρηση της πτήσης


Αυτό που αναφέρει με bold με προβλημάτισε. Όταν μιλάει για "ολόκληρο το δρομολόγιο" εννοεί ό,τι υπάρχει στην κράτηση; Αν είναι έτσι, συμφέρει να κάνεις διαφορετική κράτηση για κάθε σκέλος του ταξιδιού.

Έντιτ: Καταλήγω πως μάλλον δεν γίνεται γιατί και στον πίνακα με τις σχετικές χρεώσεις γράφει:

Τέλος αλλαγής ονόματος - Ανά επιβάτη €110 / £110

Φαντάζομαι πως αν η χρέωση ήταν ανα μονή διαδρομή θα το ανέφερε.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom