Ισπανία Χειμωνιάτικη απόδραση στη Μαδρίτη

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Εξαιρετικά γραμμένη ιστορία με πλούτο πληροφοριών! Thank you!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ καλή ιστορία....Ευχαριστώ και πάλι για όλες τις πληροφορίες που μας δίνεις!

Πλησιάζει κι εμένα η ώρα μου!!! :clap::clap::clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Όχι Latina.... Malasana ή Huertas ή Chueca.
τωρα αυτο να το παρω προσωπικα???:bleh::bleh:

πολυ ωραια η ιστορια σου taver!!μου θυμισες την δικη μου επισκεψη στην πολη το 2007!
να σου πω..στο τολεδο το σπιτι του el greco ειναι ακομη κλειστο??θυμαμαι στο τολεδο ειχα συγχυστει που πολλα αξιοθεατα ηταν κλειστα λογω ανακαινισεων/αναστηλωσεων κ.λπ..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τωρα αυτο να το παρω προσωπικα???:bleh::bleh:

πολυ ωραια η ιστορια σου taver!!μου θυμισες την δικη μου επισκεψη στην πολη το 2007!
να σου πω..στο τολεδο το σπιτι του el greco ειναι ακομη κλειστο??θυμαμαι στο τολεδο ειχα συγχυστει που πολλα αξιοθεατα ηταν κλειστα λογω ανακαινισεων/αναστηλωσεων κ.λπ..
Ναι, ακόμη κλειστό είναι. :(
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και το Alcazar κλειστο το χα πετυχει..

τα εργα παντως του el greco απο το σπιτι του τα ειχαν μεταφερει τοτε προσωρινα σε εναν αλλον χωρο, στο σπιτι ενος γλυπτη (Victorio Macho) και πηγαμε και τα ειδαμε εκει!και θυμαμαι ειχε και φοβερη θεα απο εκεινο το σημειο!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ω ναι, επιτελους διαβασα την ιστορια σου! Θα κατεβω συντομα στην πρωτευουσα και θα κρατησω το τιπ για φαγητο στο Botin αλλα και πρωινο στο Mercado San Miguel!

Λοιπον για αλλη μια φορα η ιστορια σου ειναι εξαιρετικη!!! :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ω ναι, επιτελους διαβασα την ιστορια σου! Θα κατεβω συντομα στην πρωτευουσα και θα κρατησω το τιπ για φαγητο στο Botin αλλα και πρωινο στο Mercado San Miguel!

Λοιπον για άλλη μια φορα η ιστορια σου ειναι εξαιρετικη!!! :)
Ευχαριστώ!

Στο Mercado San Miguel τυχαία βρεθήκαμε για πρωϊνό. Δεν είχαν ανοίξει καν όλα τα καταστήματα, και οι επιλογές ήταν περιορισμένες. Είναι σαφώς καλύτερα για κάτι ελαφρύ το βράδυ με λίγο κρασί...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον γυρισα χτες απο την πρωτευουσα και οντως η αγορα, El Mercado San Miguel, ειναι μια καλη επιλογη να πιεις το ποτο σου, κρασι σου τρωγοντας ταπας με μολις ενα ευρω!

Επειδη ειχα αναφερει οτι στο μουσειο: El Museo de arte Thyssen-Bornemisza - (Paseo del Prado, 8, Madrid-Espa?a) θα εχει προσωρινη εκθεση με εργα του Monet, απογοητευτηκα, προς θεου, οχι απο το Monet αλλα απο το στησιμο των εργων του, καμια σχεση με το στησιμο στο μουσειο Albertina που ειχα δει στη Βιεννη το δεκεμβριο, καμια σχεση! Εδω απλα ειχανε βαλει 10 πινακες του, εκ των οποιων οι 3 ανηκουν στο ιδιο το μουσειο! Ο αριθμος 10 ειναι τυχαιος, δε τους μετρησα, απλα ηταν ελαχιστοι. Οταν λεω στησιμο εννοω, ειχανε φτιαξει μια ειδικη αιθουσα μονο με τους πινακες, χωρις να παιζει κανενα βιντεο για ενημερωση, γενικα μου φανηκε φτωχο, αυτο φταιει οταν καποιος πηγε και τον ειδε τον Monet πρωτα στη Βιεννη και μετα στη Μαδριτη!

Τωρα ας προσθεσω στη λιστα του Taver με τα εστιατορια, το αγαπημενο μου: Documento sin t?tulo! Πολυ ζεστο, ομορφη ατμοσφαιρα, παρεες, ζευγαρια και καθολου ακριβο! 2 ατομα 70 ευρω.

Σορυ Taver για την καταχρηση του χωρου σου, αλλα μιας και αποτελει εναν καλο οδηγο η ιστορια σου σου για την πρωτευουσα, θελησα να τα προσθεσω εδω.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ευχαριστώ taver για το virtual tour στη Μαδρίτη.
Εξαιρετικά χρήσιμη η ιστορία σου.

Getxo στο αγαπημένο σου εστιατόριο με κράτηση πάμε?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Getxo στο αγαπημένο σου εστιατόριο με κράτηση πάμε?
Θα ηταν καλο να κανεις μια κρατηση. Βεβαια μπορεις να πας και να σου πουν '' α ναι εχετε κανει κρατηση;'' και να ψαχνονται, ειναι ολιγον τι στον κοσμο τους. Βασικα πηγαινε σχετικα νωρις, κατα τις 9 να εισαι εκει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom