Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

paefstra

Member
Μηνύματα
13.110
Likes
41.366
Μιλάω εγώ που πήγανε με φόρμες και αθλητικά Broadway fandom of the opera , γιατί θα έχανα μισή ώρα να πάω στο ξενοδοχείο να αλλάξω ρούχα... Περιττό να σας πω πως μας κοιτούσαν κάτι Λαρισαίες πιο μπροστά στην ουρά.... Αλλά είχα προτιμήσει ένα μισάωρο παραπάνω στο Macy's!
Κατσε να το δει ο @jimp αυτο με τις Λαρισαιες και ψαξε τρυπα να κρυφτεις.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.405
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
χαχα!!! μα δεν ειπα κατι κακο για αυτες! εμεις ημασταν ασχετα ντυμενοι! απλα σχολιασα το υφος που μας κοιταγαν.... λογικο ηταν!!!!

Η τελεια τσαντα, απο αγορα Θεσσαλονικης στα 12 ευρω, στο Ηρακλειο ειχε 20.
Μια τέτοια που είχα ήταν βαριά...δεν είναι; Και ο υμαντας εμένα δεν άντεχε βάρος. Εσένα όμως μπορεί να είναι διαφορετική... Για γυναικεία ώμου έχεις αυτή; Ή για βαλίτσα καμπίνας; Μεηγαλουτσικη φαίνεται
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.110
Likes
41.366
Μια τέτοια που είχα ήταν βαριά...δεν είναι; Και ο υμαντας εμένα δεν άντεχε βάρος. Εσένα όμως μπορεί να είναι διαφορετική... Για γυναικεία ώμου έχεις αυτή; Ή για βαλίτσα καμπίνας; Μεηγαλουτσικη φαίνεται
Ειναι 40×20×25. Ακριβως τα ορια της χειραποσκευης, 20 λιτρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.110
Likes
41.366
Να πω την αλήθεια δεν είχα δει τις νέες διαστάσεις ... Τώρα σκέφτομαι ή άλλη μια σχολική τσάντα ή https://www.skroutz.gr/s/17946089/Diplomat-Σακ-Βουαγιάζ-SAC60-40-με-χωρητικότητα-18lt-σε-Γκρι-χρώμα.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share ίσως είναι καλή!
Οι Diplomat ειναι σκυλια σε αντοχη. Η τιμη ειναι λογικοτατη.
Ομως αν πακεταρεις σε packing cubes μηκους 20 εκ, οι πλαινες τσεπες τρωνε καποιο μηκος και δεν χωρανε 2 packing cubes οριζοντια (εγω χωρεσα 4 μικρα στη δικη μου και εμεινε και λιγος χωρος απο πανω).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.405
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Έχω θέμα με την ακαταστασία και τα έχω πολύ χύμα όλα μέσα... Δεν υπήρχε περίπτωση να χρησιμοποιήσω packing cubes.... 😵💫
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα ταξιδέψουμε μόνο με χειραποσκευή Σαντορίνη με τον σύζυγο και αναρωτιόμαστε αν μια σακούλα duty free από το αεροδρόμιο της Σαντορίνης επιστροφή θα είναι δωρεάν (έχουμε πάνω από 5 χρόνια να ταξιδέψουμε με ryannair και δεν ξέρουμε αν ισχύει πλέον). Ευχαριστώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
883
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Θα ταξιδέψουμε μόνο με χειραποσκευή Σαντορίνη με τον σύζυγο και αναρωτιόμαστε αν μια σακούλα duty free από το αεροδρόμιο της Σαντορίνης επιστροφή θα είναι δωρεάν (έχουμε πάνω από 5 χρόνια να ταξιδέψουμε με ryannair και δεν ξέρουμε αν ισχύει πλέον). Ευχαριστώ
Ότι παίρνεις από duty free μπορείς να το βάλεις έξτρα(δωρεάν) στο αεροπλάνο!
 

pinelogr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, πετάω αθηνα-μαλτα και μαλτα-δουβλίνο-αθηνα τέλος του μήνα. Ξέρει κανείς κατά πόσο εκεί τσεκάρουν διαστάσεις χειραποσκευής; βασικά η δική μου είναι 53χ35χ22 και ανησυχώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.349
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, πετάω αθηνα-μαλτα και μαλτα-δουβλίνο-αθηνα τέλος του μήνα. Ξέρει κανείς κατά πόσο εκεί τσεκάρουν διαστάσεις χειραποσκευής; βασικά η δική μου είναι 53χ35χ22 και ανησυχώ
Οι επιτρεπόμενες διαστασεις δωρεάν χειραποσκευής στη Ryanair είναι 40x20x25.
Αν όπως λες έχεις παραπάνω και το εισιτήριο σου είναι το απλό του οικονομικού ναύλου, θα χεις πρόστιμο στην πύλη κατά πάσα πιθανότητα. Τσεκάρουν συνεχώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.596
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom