Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τα ιδια εχω δει και εγω, χαλαρους ελεγχους. Αυτα πρεπει να τα επικοινωνησουν με τον κοσμο. Σε οσους εχω πει οτι εχω πεταξει με Ryanair μετα την πρωτη κρυαδα "και δεν επεσε το αεροπλανο;" μου λενε μετα οτι εχουν ακουσει οτι σκιζουν για το παραμικρο και τελικα το εισητηριο ειναι ακριβοτερο.
Δεν εγραψα οτι ειχε παντου χαλαρους ελεγχους. Κατι δεν διαβασες καλα μαλλον...
 

thanos_kal

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε ευχαριστώ πολύ Νικολέτα για την γρήγορη απάντηση σου;).Είχα αγχωθεί κάπως,μην πληρώνουμε και τζάμπα 30-40 ευρώ.Για Μπέργκαμο πετάω και εγώ σε λίγες μέρες.
 

p@n

Member
Μηνύματα
65
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Πάντως εγώ την Κυριακή που επέστρεψα από Ciampino είδα να περνάνε βαλίτσες ολόκληρες μέσα στο αεροπλάνο! Όμως συνέβη και το εξής περιστατικό μπροστά μου στο gate. Μια κοπέλα είχε μια κλασική χειραποσκευή βαλιτσάκι με ροδάκια η οποία μου φαινόταν εντός ορίων αλλά η υπάλληλος της έβαλε τις φωνές και δεν την αφηνε να μπει στο αεροπλάνο αν δεν πληρώσει 50 ευρώ!Η κοπέλα της είπε οτι δεν είχε χρήματα κτλ κτλ και με τα πολλά την άφησε..Μα είχαν προηγηθεί ολόκληρες βαλίτσες σας λέω!!!! Έχω κι εγώ την αίσθηση ότι παρατηρούν περισσότερο αυτού του τύπου τις χειραποσκευές παρά τα σακίδια πλάτης, τους σάκους κτλ
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Σκεφτομαστε να προγραμματισουμε ενα ταξίδι για Ρωμη.Δυο ενήλικες και ενα παιδι 6 ετων.Με ryanair.Απ οτι διαβάζω ισχυει οτι θα πρεπει να εχουμε απο μια χειραποσκευη μονο ο καθενας με τις συγκεκριμένες διαστασεις και αλλη μια γυναικεια τσαντα επισης με τη μικροτερη διάσταση.Γι αυτες δεν πληρωνουμε σωστά?Αν έχουμε και μια βαλίτσα που θα περάσει απο το γκισε όμως με τα ρουχα μας,αυτη την πληρώνουμε?και πόσο?
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σκεφτομαστε να προγραμματισουμε ενα ταξίδι για Ρωμη.Δυο ενήλικες και ενα παιδι 6 ετων.Με ryanair.Απ οτι διαβάζω ισχυει οτι θα πρεπει να εχουμε απο μια χειραποσκευη μονο ο καθενας με τις συγκεκριμένες διαστασεις και αλλη μια γυναικεια τσαντα επισης με τη μικροτερη διάσταση.Γι αυτες δεν πληρωνουμε σωστά?Αν έχουμε και μια βαλίτσα που θα περάσει απο το γκισε όμως με τα ρουχα μας,αυτη την πληρώνουμε?και πόσο?
Μπορείτε να έχετε από μια χειραποσκευή έως 10 κιλά ο καθένας σας με διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20, καθώς και από μία τσάντα ο καθένας με αυτές τις διαστάσεις 35 x 20 x 20 cm (τύπου eastpak, σχολική). Αυτές που ανέφερα δεν έχουν επιπλέον χρέωση. Αν θέλετε να αγοράσετε βαλίτσα που να περνάει από τον γκισέ τότε υπάρχουν οι 15 κιλες με χρέωση 20,00 ευρώ πάνε και 20,00ευρώ έλα και οι 20 κιλες που έχουν χρέωση 30,00 ευρώ πήγαινε και 30,00 έλα.
Υπάρχουν αναλυτικά στο επίσημο site της ryanair.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Μπορείτε να έχετε από μια χειραποσκευή έως 10 κιλά ο καθένας σας με διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20, καθώς και από μία τσάντα ο καθένας με αυτές τις διαστάσεις 35 x 20 x 20 cm (τύπου eastpak, σχολική). Αυτές που ανέφερα δεν έχουν επιπλέον χρέωση. Αν θέλετε να αγοράσετε βαλίτσα που να περνάει από τον γκισέ τότε υπάρχουν οι 15 κιλες με χρέωση 20,00 ευρώ πάνε και 20,00ευρώ έλα και οι 20 κιλες που έχουν χρέωση 30,00 ευρώ πήγαινε και 30,00 έλα.
Υπάρχουν αναλυτικά στο επίσημο site της ryanair.

Ελπίζω να σε βοήθησα.
Μια γυναικεία τσάντα μικρή μπορω να κραταω η πρέπει να είναι οπωσδήποτε τύπου eastpac?Επίσης έχω δική μου βαλίτσα,γιατι θα πρέπει να αγοράσω δική τους?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Μια γυναικεία τσάντα μικρή μπορω να κραταω η πρέπει να είναι οπωσδήποτε τύπου eastpac?Επίσης έχω δική μου βαλίτσα,γιατι θα πρέπει να αγοράσω δική τους?
Οχι βεβαια. Η τσαντα και η βαλιτσα μπορει να ειναι οτιδηποτε θελεις εσυ αρκει να ειναι στα ορια που σου περιγραφηκαν παραπανω. Δες τα ρουχα που θα χρειαστεις να παρεις μαζι σου, πριν κανεις αγορα επιπλεον μεταφορας αποσκευης. Οσα ταξιδια εχω κανει ειμαι ανετα με τα επιτρεπομενα ορια χωρις να πληρωσω κατι επιπλεον.
Υποψην οτι εαν εμφανιστεις απο τους τελευταιους θα σου προτεινουν να μεταφερουν την χειραποσκευη σου στον χωρο αποσκευων του αεροπλανου χωρις επιπλεον χρεωση.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μια γυναικεία τσάντα μικρή μπορω να κραταω η πρέπει να είναι οπωσδήποτε τύπου eastpac?Επίσης έχω δική μου βαλίτσα,γιατι θα πρέπει να αγοράσω δική τους?
εγω ταξιδεψα πολυ προσφατα για ρωμη και ειχαμε αυτην την χειραποσκευη που μας επιτρεπει η ραιανερ και μας ηταν αρκετο(4 βραδια)στο γυρνα ειχαμε και απο μια χαρτινη τσαντα αρκετα μεγαλη ο καθενας με τα δωρα και δεν υπηρξε κανενα προβλημα.ουτε μας τις ζυγισαν ουτε μας μετρησαν διαστασεις πουθενα.
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
εγω ταξιδεψα πολυ προσφατα για ρωμη και ειχαμε αυτην την χειραποσκευη που μας επιτρεπει η ραιανερ και μας ηταν αρκετο(4 βραδια)στο γυρνα ειχαμε και απο μια χαρτινη τσαντα αρκετα μεγαλη ο καθενας με τα δωρα και δεν υπηρξε κανενα προβλημα.ουτε μας τις ζυγισαν ουτε μας μετρησαν διαστασεις πουθενα.

Απο που την πήρες αυτην την τσάντα της ryanair?Επίσης ναρωτησω κάτι άλλο,οι πρίζεσ στην Ρωμη ειναι σαν τις δικέε μας για φόρτιση κινητού ή χρειάζεται αντάπτορας?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Απο που την πήρες αυτην την τσάντα της ryanair?Επίσης ναρωτησω κάτι άλλο,οι πρίζεσ στην Ρωμη ειναι σαν τις δικέε μας για φόρτιση κινητού ή χρειάζεται αντάπτορας?
Βρε demykou,τι σου κολλησε οτι μιλαμε για χειραποσκευες ιδιοκτησιας/κατασκευης ryanair....αυτη εχει αεροπλανα.Ολοι συζητανε για τσαντες (και η zouzou απο πανω)με τις διαστασεις που ζηταει η ryanair!Αλλοι τις κατασκευαζουν!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εννοεί τις διαστάσεις που επιτρέπει η εταιρεία,όχι την τσάντα της.Πάρε οποιαδήποτε τσάντα.Δεν θα σε κακολογήσουν..
 

demykou

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Βρε demykou,τι σου κολλησε οτι μιλαμε για χειραποσκευες ιδιοκτησιας/κατασκευης ryanair....αυτη εχει αεροπλανα.Ολοι συζητανε για τσαντες (και η zouzou απο πανω)με τις διαστασεις που ζηταει η ryanair!Αλλοι τις κατασκευαζουν!

Αυτο εννοω κι εγω,απλα επειδη δεν εχω τσαντα σε αυτες τις διαστασεις ρωτησα που μπορω να βρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom