Χριστουγεννιάτικος προορισμός για ταξίδι του μέλιτος

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς πήγαμε το 2010 Ιανουάριο! Το ταξίδι μας το κλείσαμε με γκρουπ τον Οκτώμβρη όμως και η τιμή του ήταν 1300€ τό άτομο και μέσα περιλαμβάνοταν όλες οι δραστηριότητες και η κρουαζιέρα κλπ. Μέναμε στο Κούσαμο και από εκεί μας πήγαιναν παντού και στο Rovaniemi και στους ταράνδους, χάσκυ, παγοθραυστικό κλπ. Την τελευταία μέρα μας πήγαν στο Ελσίνκι και μείναμε και μια μέρα εκεί. Ότι θελήσεις και μπορώ να σε βοηθήσω ευχαρίστως ρώτα με!
5 διανυκτερεύσεις? Και ήταν τα πάντα μέσα, δεν πληρώσατε τίποτα από την τσέπη σας?Γιατί αν είναι έτσι, είναι καλό το ποσό...Αν έμεινες ευχαριστημένη απο το πακέτο, στείλε μου το όνομα του πρακτορείου να το έχω υπόψιν μου...
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Τρώγαμε στο ξενοδοχείο εκτός από την ημέρα που μείναμε Ελσίνκι οπότε δεν πληρώσαμε πολλά χρήματα σε φαγητό αλλά γενικά ναι ήταν όλα μέσα. Έχτρα ήταν πχ η φωτογραφία με τον Άγιο Βασίλη που κόστισε 20 € και γενικά ότι φάγαμε-ήπιαμε και αγοράσαμε δωράκια, ενθύμια κλπ που αυτό εξαρτάται από τον καθένα το τι θα χαλάσει. Αν θέλεις να πάτε κάνε μια έρευνα στα ταξιδιωτικά και κλείσε το πακέτο από τώρα γιατί θυμάμαι ότι και εμείς αν το κλείναμε λίγο αργότερα άλλαζε η τιμή προς τα πάνω. Θα σου στείλω και το ταξιδιωτικό σε μύνημα γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει να το γράψω μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση. Εγώ πάντως έμεινα ικανοποιημένη από το πρακτωρείο και από τον ξεναγό ο οποίος ήταν και Έλληνας.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τρώγαμε στο ξενοδοχείο εκτός από την ημέρα που μείναμε Ελσίνκι οπότε δεν πληρώσαμε πολλά χρήματα σε φαγητό αλλά γενικά ναι ήταν όλα μέσα. Έχτρα ήταν πχ η φωτογραφία με τον Άγιο Βασίλη που κόστισε 20 € και γενικά ότι φάγαμε-ήπιαμε και αγοράσαμε δωράκια, ενθύμια κλπ που αυτό εξαρτάται από τον καθένα το τι θα χαλάσει. Αν θέλεις να πάτε κάνε μια έρευνα στα ταξιδιωτικά και κλείσε το πακέτο από τώρα γιατί θυμάμαι ότι και εμείς αν το κλείναμε λίγο αργότερα άλλαζε η τιμή προς τα πάνω. Θα σου στείλω και το ταξιδιωτικό σε μύνημα γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει να το γράψω μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση. Εγώ πάντως έμεινα ικανοποιημένη από το πρακτωρείο και από τον ξεναγό ο οποίος ήταν και Έλληνας.
Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας...το 2013 θα γίνει ο γάμος! Αλλά όπως είπα και στην αρχή, περισσότερο ανυπομονώ για το ταξίδι του μέλιτος παρά για το γάμο. λίγο βλακεία που το λέω, αλλά είναι αλήθεια! Το κρύο το παλέψατε?
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας...το 2013 θα γίνει ο γάμος! Αλλά όπως είπα και στην αρχή, περισσότερο ανυπομονώ για το ταξίδι του μέλιτος παρά για το γάμο. λίγο βλακεία που το λέω, αλλά είναι αλήθεια! Το κρύο το παλέψατε?
Πήρα το μήνυμα...ευχαριστώ! Το γνωρίζω το πρακτορείο παρόλο που δεν μένω Αθήνα!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
5 διανυκτερεύσεις? Και ήταν τα πάντα μέσα, δεν πληρώσατε τίποτα από την τσέπη σας?Γιατί αν είναι έτσι, είναι καλό το ποσό...Αν έμεινες ευχαριστημένη απο το πακέτο, στείλε μου το όνομα του πρακτορείου να το έχω υπόψιν μου...
Και γιατί να μην το κανονίσεις μόνη σου?Πήγα με το φίλο μου Φεβρουάριο του 2011,κάναμε 6 διανυκτερεύσεις(Ελσίνκι-Σάλλα-Ροβανιέμι) με όλες τις δραστηριότητες που σου προσφέρει το μέρος,φάγαμε σούπερ,επισκεφθήκαμε το χωριό του Αη Βασίλη και ξοδέψαμε 2άτομα 2500e.Μηδαμινή η διαφορά με το πρακτορείο αλλά η ευχαρίστηση της οργάνωσης και η αίσθηση της ελευθερίας όταν ταξιδεύεις μόνος είναι ανεκτίμητη :) (Είδαμε και to Βόρειο Σέλας:clap::clap::clap::clap:)
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Αααααα! Νόμιζα ότι ήταν τώρα τα Χριστούγεννα! Έκανε πολύ κρύο ώρες ώρες δεν την πάλευες αλλά είναι και αυτό μια εμπειρία! Θα πάρεις ισοθερμικά και σίγουρα καλές μπότες γιατί παγώνουν τα άκρα και θα είσαι οκ. Μπροστά σε αυτά που θα βλέπεις δεν θα σε νοιάζει!
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και γιατί να μην το κανονίσεις μόνη σου?Πήγα με το φίλο μου Φεβρουάριο του 2011,κάναμε 6 διανυκτερεύσεις(Ελσίνκι-Σάλλα-Ροβανιέμι) με όλες τις δραστηριότητες που σου προσφέρει το μέρος,φάγαμε σούπερ,επισκεφθήκαμε το χωριό του Αη Βασίλη και ξοδέψαμε 2άτομα 2500e.Μηδαμινή η διαφορά με το πρακτορείο αλλά η ευχαρίστηση της οργάνωσης και η αίσθηση της ελευθερίας όταν ταξιδεύεις μόνος είναι ανεκτίμητη :) (Είδαμε και to Βόρειο Σέλας:clap::clap::clap::clap:)
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να τα κανονίσω όλα εγω...έτσι και αλλιώς όσα ταξίδια έχω κάνει, τα έκλεισα όλα από το ίντερνετ. Απλά επειδή είναι πολύ μακρινό ταξίδι, έλεγα ότι είναι καλύτερα να πάω σε γραφείο. Εννοείται πάντως πως θα το ψάξω και'γω! Σε ζηλεύω που είδες το Βόρειο Σέλας...είναι μια εικόνα που θελω πολύ να δω:(
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αααααα! Νόμιζα ότι ήταν τώρα τα Χριστούγεννα! Έκανε πολύ κρύο ώρες ώρες δεν την πάλευες αλλά είναι και αυτό μια εμπειρία! Θα πάρεις ισοθερμικά και σίγουρα καλές μπότες γιατί παγώνουν τα άκρα και θα είσαι οκ. Μπροστά σε αυτά που θα βλέπεις δεν θα σε νοιάζει!
Είμαι σίγουρη...ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως! Και αν χρειαστώ κάτι άλλο θα σου πω!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
(Είδαμε και to Βόρειο Σέλας:clap::clap::clap::clap:)
Πόσο ζηλεύω!!!! Ήθελα πολύ να το δω αλλά δεν είχε ξαστεριά τις μέρες που είμασταν εμείς εκέί :(
Ελπίζω σε κάποια άλλη φορά ;)
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
:shock: Βγάλατε στο ταξίδι του μέλιτος και φωτογραφία με τον Άγιο Βασίλη;
Πήγαμε που πήγαμε να μην βγάλουμε και μια φωτογραφία με τον Άγιο Βασίλη? Εκμετάλευση σίγουρα αλλά είναι και αυτό ένα ενθύμιο από το μέρος!;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν το ψαξετε λιγο υπαρχουν πρακτορεια που μεσα στην τιμη δινουν και ισοθερμικες στολες ..ειχε παει μια συναδελφος με ενα τετοιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.204
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom