Χριστουγεννιάτικος προορισμός για ταξίδι του μέλιτος

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
αν θελετε να πατε καπου να αραξετε και να ξεκουραστειτε γιατι δεν πατε σε ενα σπα στην Ελλαδα; θα φτασετε στην αλλη ακρη της Ευρωπης να κλειστειτε σε ενα δωματιο;:bleh:
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αν θελετε να πατε καπου να αραξετε και να ξεκουραστειτε γιατι δεν πατε σε ενα σπα στην Ελλαδα; θα φτασετε στην αλλη ακρη της Ευρωπης να κλειστειτε σε ενα δωματιο;:bleh:
Εντάξει δεν είπα ότι θέλω να αράξω, απλά απέριψα την ιδέα μιας ευρωπαικής πρωτεύουσας όπως η Ρώμη και το Παρίσι επειδή θέλουν αρκετό περπάτημα. Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
maraki-25 said:
Εντάξει δεν είπα ότι θέλω να αράξω, απλά απέριψα την ιδέα μιας ευρωπαικής πρωτεύουσας όπως η Ρώμη και το Παρίσι επειδή θέλουν αρκετό περπάτημα. Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?
Εγω Αφρική θα πήγαινα αλλα αν έπρεπε να πάω στην Ευρώπη θα πήγαινα Πορτογαλία!!!ετσι για κάτι το διαφορετικό!πηγα πριν 12 χρόνια και θα ξαναπηγαινα ευχαρίστως....
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Εντάξει δεν είπα ότι θέλω να αράξω, απλά απέριψα την ιδέα μιας ευρωπαικής πρωτεύουσας όπως η Ρώμη και το Παρίσι επειδή θέλουν αρκετό περπάτημα. Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?
Costa Rica, Pura vida!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Μετά από όλο το τρέξιμο του γάμου, δε νομίζω πως είναι καλή ιδέα? Στα προηγούμενα ταξίδια μου έβγαλα φουσκάλες από το περπάτημα. Επιμένω πως για ταξίδι του μέλιτος θέλω κάτι πιο ιδαίτερο...και κάτι που να μην θέλει πολύ περπάτημα. Δηλαδή η ιδέα ενός κάστρου στη Σκωτία, δεν είναι καλή? Νομίζω πως θα έχουμε και την ευκαιρία να ξεκουραστούμε...

Θεωρώ οτι η Σκωτία θα σας κουράσει λόγω καιρού...Συμφωνω οτι πρέπει να ξεκουραστείτε απο την υπερενταση του γάμου και να έχετε πιο πολύ χρόνο ο ένας για τον άλλον...γιατι δεν κοιτας κατι πιο εξωτικο??τα κλασσικα....Μαλδιβες...κλπ ή Κούβα ας πούμε ...ή ακόμα και Ντουμπάι...Που θα έχει και χλιδάτα ξενοδοχεία και είναι ταξίδια που λόγω κόστους δεν μπορείς να τα κάνεις τοσο εύκολα όπως το να πας Βουδαπέστη ή Ενδιβούργο!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εντάξει δεν είπα ότι θέλω να αράξω, απλά απέριψα την ιδέα μιας ευρωπαικής πρωτεύουσας όπως η Ρώμη και το Παρίσι επειδή θέλουν αρκετό περπάτημα. Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?

εγώ θα πηγαινα ή Κούβα για να υπάρχουν και πολιτιστικού ενδιαφέροντος δραστηριότητες ή στις Μαλδίβες..να μείνω σε καλυβα του Hilton μεσα στην θάλασσα και να πίνω coctail φορώντας παρεό και θαυμάζοντας τους φοινικες και το sunshine!!!!
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω...νομίζω ότι μπερδεύτηκα λίγο! :roll:Ευτυχώς έχω αρκετό καιρό μπροστά μου. Πάντως ευχαριστώ για τις ιδέες! Και περιμένω και άλλες εννοείται!!!!:)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δηλαδή η ιδέα ενός κάστρου στη Σκωτία, δεν είναι καλή? Νομίζω πως θα έχουμε και την ευκαιρία να ξεκουραστούμε...
Το χειμωνα ξημερωνει αργα, νυχτωνει νωρις και εχεις λιγο χρονο για περιπλανηση στην εξοχη. Καλα τα καστρα αλλα μεχρι να πας και να γυρισεις εφυγε η μερα. Εκτος αν εχεις σκοπο να μεινεις σε ενα απο αυτα οποτε παω πασο.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το χειμωνα ξημερωνει αργα, νυχτωνει νωρις και εχεις λιγο χρονο για περιπλανηση στην εξοχη. Καλα τα καστρα αλλα μεχρι να πας και να γυρισεις εφυγε η μερα. Εκτος αν εχεις σκοπο να μεινεις σε ενα απο αυτα οποτε παω πασο.
Μα αυτό εννοούσα...να μείνω σε ένα κάστρο. Η Σκωτία είναι γεμάτη με κάστρα που έγιναν ξενοδοχεία! Και σκέφτηκα πως είναι και αυτή μια καλή ιδέα!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?
Αν και δεν μετανιώνω καθόλου που πήγα γαμήλιο Φινλανδία αν ξανα πήγαινα θα διάλεγα αυτή την φορά την Ταυλάνδη που πήγα φέτος! Φιλανδία όλα ήταν τέλεια αλλά για γαμήλιο εγώ κουράστηκα πάρα πολύ με το γκρουπ και τις δραστηριότητες, ενώ φέτος που πήγαμε Σαμούι και τις δραστηριότητες μας κάναμε και ξεκουραστήκαμε. Επίσης θα μου άρεσε ένα σαφάρι στην Κένυα αλλά είναι αρκετά ακριβά για τα δεδομένα μου...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
maraki-25 said:
Εντάξει δεν είπα ότι θέλω να αράξω, απλά απέριψα την ιδέα μιας ευρωπαικής πρωτεύουσας όπως η Ρώμη και το Παρίσι επειδή θέλουν αρκετό περπάτημα. Εσείς ας πούμε αν πηγαίνατε φέτος τα χριστούγεννα honeymoon πού θα πηγαίνατε?
Εξαρτάται ποιος πληρώνει !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom