αερας και Νοτιο δυτικο Λασιθι

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Ναι θα ήθελα αν έχεις κάτι υποψην σου για παλαιοκαστρο η για κουτσουνάρι να μου στείλεις Σουδιανέ. Παρότι τα παιδιά ειναι μικρά πέρσι πηγάιναμε στα Μάρμαρα απο το Λουτρό στις 10 και φεύγαμε στις 6,30! ¨Οποτε είμαστε γενικά της φοβερής θάλασσας! Το Παλαιόκαστρο δεν είναι στην θάλασσα από ότι βλέπω. Να μείνουμε στον Κουρεμένο ή μέσα στο χωριό?

Στην παραλία είναι καλύτερα. όμως να κλείσετε από νωρίς. εδώ οι κάτοικοι του Ηρακλείου πάνε κει για τριήμερα. η παραλία όπως είδες είναι μεγάλη και δεν υπάρχει θέμα συνωστισμού.

Δεν έχω κάτι με τον Μακρύγιαλο απλά μου φαίνεται μέτρια η θάλασσα από τις φωτογραφίες.Στο Κουτσουνάρι είναι ωραία?

και να μην σου αρέσει η περιοχή, εσείς θα μετακινήστε. θα σου στέλνω με pm to όνομα του ξενοδοχείου.

Δυστυχώς διακοπές πάμε από τις 15 Αυγούστου μέχρι τέλος οπότε γίνεται πάντα ψιλοχαμός οπου και να πάμε... :clap:
εκεί θα έχει το 1/4 του ψιλοχαμού..των Χανίων. μη σε απασχολεί. ιδίως φέτος με την κρίση... 3 μέρες μετά 15/8 θάσαστε μόνοι
 

SCS66

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σε ευχαριστώ soudiane για το πμ τους είχα ήδη πάρει, είχα δει παλιότερο ποστ σου, αλλά μου είπαν 120 ευρώ και μου φανήκαν πολλά για την Ελλάδα της κρίσης!Στον Κουρεμένο δεν έχει παρα πολύ αέρα?Βλέπω ότι πάνε για windsurf. Θα τους ξαναπάρω στο ξενοδοχείο που μου είπες.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σε ευχαριστώ soudiane για το πμ τους είχα ήδη πάρει, είχα δει παλιότερο ποστ σου, αλλά μου είπαν 120 ευρώ και μου φανήκαν πολλά για την Ελλάδα της κρίσης!Στον Κουρεμένο δεν έχει παρα πολύ αέρα?Βλέπω ότι πάνε για windsurf. Θα τους ξαναπάρω στο ξενοδοχείο που μου είπες.
όχι. οι windsurfers είναι απομονωμένοι στη περιοχή τους όπου έχει αέρα
πολύ μακρυά από τη δική σας.
 

elenavramidou

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ . ΑΝΑΖΗΤΩ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΕΛΟΥΝΤΑ. ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΝΗ.
 
Μηνύματα
49
Likes
96
Μετά την πρόσφατη εκδρομή μου στη Μύρτο Λασιθίου, σκέφτηκα να αναβιώσω το θέμα παραθέτοντας και μερικές φωτογραφίες από το προηγούμενο ΣΚ. Η παραλία ενδείκνυται για μέρες με βόρειους ανέμους (πολύ συχνοί στην Κρήτη!) γιατί έχει νότιο προσανατολισμό και με το μεγάλο, ορεινό όγκο στα δεξιά, είναι σχεδόν απάνεμη! Νοστιμότατο, φρέσκο ψάρι (που το ψαρεύουν μπροστά στα μάτια σου!) και πολύ καλές τιμές! Ο καιρός είναι ό,τι πρέπει για μπανάκια και βουτιές στη Νότια Κρήτη! Σπεύστε!
DSC03950.JPG
DSC03955.JPG
DSC03956.JPG
DSC03963.JPG
DSC03998.JPG
DSC04032.JPG
DSC04035.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom