Ηνωμένο Βασίλειο αεροπορικες για λονδινο?

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.766
Συμφωνώ κι εγώ με τον taver, μία πιστωτική είναι χρησιμότατη σε πολλές περιπτώσεις. Βγάλτε την και αφήστε τη να κάθεται όταν δεν την χρειάζεστε, αλλά σε συναλλαγές στο Internet και σε ταξίδια μπορεί να φανεί πολύτιμη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Συμφωνώ κι εγώ με τον taver, μία πιστωτική είναι χρησιμότατη σε πολλές περιπτώσεις. Βγάλτε την και αφήστε τη να κάθεται όταν δεν την χρειάζεστε, αλλά σε συναλλαγές στο Internet και σε ταξίδια μπορεί να φανεί πολύτιμη.
έτσι είναι gts!
καλά πλάκα κάνουν,σήμερα να μην έχουν πιστωτική για ταξιδιωτικές συναλλαγές?
χωρίς πιστωτική δεν μπορείς να σχεδιασεις κανένα ταξίδι ιντερνετικά....το ξεκαθαρίζω για να μην παραξηγηθώ!
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Μη το μπερδεύεται το παιδί, το να βγάζεις πιστωτικές το θεωρώ τελείως άκυρο πλέον. H προπληρωμένη που πρότεινα δεν είναι όπως άλλων εταιριών που δε μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις γενικότερα σε οτιδήποτε χρειαστείς, όπως τα ταξίδια. Ή εναλλακτικά βγάζεις τη χρεωστική. Είναι και οι δύο visa και η διαφορά τους είναι ότι τη μία τη "φορτίζεις" με χρήματα, ενώ στην άλλη χρησιμοποιείς τα χρήματα τραπεζικού λογαριασμού. Εγώ είμαι fan των δεύτερων εδώ και χρόνια και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να χρησιμοποιεί πιστωτική; Αν διαθέτει τα χρήματα, τα έχει στο λογαριασμό του και τα ξοδεύει, αν δε τα έχει δε τα πιστώνεται από τη τράπεζα αλλά περιμένει να τα μαζέψει :bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δε καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να χρησιμοποιεί πιστωτική;
γιατί μπορείς να αρνηθείς μία συναλλαγή μια και πρώτα σου κοινοποιείται η χρέωση και μετά πληρώνεις.΄έχεις μια εξασφάλιση στην κακόβουλη χρηση. στις κάρτες που λες τι προστασία έχεις?
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
δε καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να χρησιμοποιεί πιστωτική;
...γιατί μαζεύει μιλάκια και πάει ταξιδάκια!!!

(άσχημα είναι ένα τελείως τζάμπα εισιτήριο για Μπουένος Άιρες, ας πούμε?...;))
 

IRIDA

Member
Μηνύματα
57
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ
λοιπον τελικα βγαλαμε μια προπληρωμενη καρτα .. μπαινουμε καθε μερα στο site της easy jet και βλεπουμε συνεχεια διαφορετικες τιμες τι παιζει? αλλαζουν καθημερινα?καθε ωρα? υπαρχει περιπτωση να πεσουν .. ? γιατι εδω και μια βδομαδα ανεβαινουν!!
γνωριζει κανεις? :cool:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
λοιπον τελικα βγαλαμε μια προπληρωμενη καρτα .. μπαινουμε καθε μερα στο site της easy jet και βλεπουμε συνεχεια διαφορετικες τιμες τι παιζει? αλλαζουν καθημερινα?καθε ωρα? υπαρχει περιπτωση να πεσουν .. ? γιατι εδω και μια βδομαδα ανεβαινουν!!
γνωριζει κανεις? :cool:
είχε κάποιες μικρές εκπτώσεις γι αυτό ανέβηκάν τώρα, αν βρείς με κανά 100 κλείστα τι να περιμένεις για τζάμπα....:D καλό ταξίδι αλί σε εμάς
 

IRIDA

Member
Μηνύματα
57
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ
είχε κάποιες μικρές εκπτώσεις γι αυτό ανέβηκάν τώρα, αν βρείς με κανά 100 κλείστα τι να περιμένεις για τζάμπα....:D καλό ταξίδι αλί σε εμάς
ευχαριστω πολυυυυυυυυυ γυρω στα 120 μου βγαινουν καλα ειναι νομιζω!! :clap:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Μη το μπερδεύεται το παιδί, το να βγάζεις πιστωτικές το θεωρώ τελείως άκυρο πλέον. H προπληρωμένη που πρότεινα δεν είναι όπως άλλων εταιριών που δε μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις γενικότερα σε οτιδήποτε χρειαστείς, όπως τα ταξίδια. Ή εναλλακτικά βγάζεις τη χρεωστική. Είναι και οι δύο visa και η διαφορά τους είναι ότι τη μία τη "φορτίζεις" με χρήματα, ενώ στην άλλη χρησιμοποιείς τα χρήματα τραπεζικού λογαριασμού. Εγώ είμαι fan των δεύτερων εδώ και χρόνια και δε καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να χρησιμοποιεί πιστωτική; Αν διαθέτει τα χρήματα, τα έχει στο λογαριασμό του και τα ξοδεύει, αν δε τα έχει δε τα πιστώνεται από τη τράπεζα αλλά περιμένει να τα μαζέψει :bleh:
Συμφωνώ απόλυτα ως προς τη χρεωστική κι έχω την ίδια νοοτροπία! Ειδικά για τους μη εγκρατείς είναι σωτηρία. Και εννοείται ότι δεν χρησιμοποιείς τη χρεωστική τη συνδεδεμένη με το λογαριασμό που έχεις όλη την περιουσία σου!
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Συμφωνώ απόλυτα ως προς τη χρεωστική κι έχω την ίδια νοοτροπία! Ειδικά για τους μη εγκρατείς είναι σωτηρία. Και εννοείται ότι δεν χρησιμοποιείς τη χρεωστική τη συνδεδεμένη με το λογαριασμό που έχεις όλη την περιουσία σου!
Συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ ειχα μπερδευτεί λιγο με τις πιστωτικές και τελικά ανακάλυψα οτι 90% οι εταιριες δέχονται και χρεωστικές. Οπότε αυτό μου έλυσε τα χέρια. Βάζω όσα χρήματα θέλω στην χρεωστική και ξενοιάζω!
 

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Στην easyjet συμφέρει να κλείσεις τα εισιτηρία με χρεωστική. Αποφευγεις έτσι να πληρωσεις την υπηρεσία χρεωσης καρτας, που ειναι γύρω στα 5 ευρω αν δε κάνω λάθος για την πιστωτική.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
http://www.paypal.com
Είναι μια λύση για όσους δεν θέλετε να δίνετε on line τον αριθμό χρεωστικής, πιστωτικής ή και τραπεζικού λογαριασμού στους "προμηθευτές" σας. Πρόκειται για διεθνή οργανισμό στον οποίο δίνετε τον αριθμό της κάρτας (μόνο σ' αυτόν) και ο οποίος στη συνέχεια πραγματοποιεί τις πληρωμές σας. Στους "προμηθευτές" δίνετε τον αριθμό του paypal account.
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει η ίδια, όμως ο δεκατριάχρονος γιος μας απέκτησε paypal account μέσω του οποίου πληρώνεται για τις διαφημίσεις που βάζει στο site του! Η παράγραφος off topic και η περηφάνεια επίσης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom