απροοπτα και περιεργα

Μηνύματα
10
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
:clap:......να σας πω και το δικο μου περιστατικο !:(.....ενα μηνα στην ινδια,...ετοιμαζομασται να γυρισουμαι ελλαδα.:clap:....παμε στο αεροδρομιο...ενω εχουμε κανονισει ,ετσι ωστε τα λεφτα να μας φτασουν ακριβως μεχρι την ημερα που θα φυγουμε..:(...παμε μπροστα απο τι γκισε να τσεκαρουμε εισητηρια..και ξαφνικα μας λενε οτι δεν μπορουμε να φυγουμε γιατι το αεροπλανο ειναι γεματο!!!:mad:....σοκ...!!!:mad:...η επομενη πτιση ειναι μετα απο 10 ημερες!!!:(....τοτε μπορειτε μας λενε!!:(........και τωρα!..στο Δελχι...χωρις λεφτα ,τι κανουμαι?:(....ευτηχως ενα 20δωλαρο αυστραλιας που ειχα καβαντζαρει...μας βωηθεισε να κανουμαι καποια τηλ.ελλαδα.:clap:....μεχρι να βρουμε ακρι κοιμομασται 2ημερες στο αεροδρομιο στροματσαδα!:)....αφου πεσανε τα τηλεφωνα...και αφου οι καρδια μας πηγε και ειρθε...φτανω στο προξενειο!...ας ειναι καλα η ξαδελφη του φιλου που μας κερασε και ελληνικο, μας εδωσε και λεφτα,και συνεχισαμαι το τουρ μεχρι να φυγουμε μετα απο μια ευδομαδα...!!!!:clap:.......ειθικο διδαγμα....:rolleyes: ...μαθεται πρως τα που ειναι το προξενειο!!:p...αχριαστο να ειναι...!:p
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλά βρε Στέλιο ένα μήνα ήσουν Ινδια;:rolleyes:παντως ο τρόπος που περιγράφεις το γεγονός,οι φατσούλες,τα χαριτωμένα ορθογραφικά λαθάκια σου:)......είσαι η χαρά προσωποιημένη...:clap:το απόλαυσα το κείμενο σου αν και στενοχωρέθηκα για την περιπέτεια σου.....και ναι έχεις δίκιο οπου πηγαίνουμε καλό ειναι να ξερουμε για προξενεία κα πρεσβείες
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ας σας πω και γω διαφορα περιστατικα που βεβαια καμια σχεση με του γιωργου δεν εχουν....
σεμπτεμβριος 1997 εχουμε παει με το σχολειο στην γαλλια για 12 μερες,προγραμμα ανταλλαγης μαθητων,23 παιδακια 15-16 χρονων πρωτη φορα στη εξωτερικο.
ειμαστε στην μονμαρτη και μετα που εχουμε μπει μεσα και την εχουμε θαυμασει και ξαναθαυμασει εχουμε βγει εξω οπου περιμενουμε τους υπολοιπους.βλεπουμε τους κηπους με το ωραιο γκαζον και μας ερχεται μια αναλαμπη να αρχιζουμε να κανουμε κωλοτουμπες!!!
αρχιζουμε τα παιχνιδια και τις τουμπες μας να φτανουμε μεχρι κατω και ξανα πανω για να συνεχισουμε!το αποτελεσμα???ενας αστυνομικος αφου μας φωναζε και τον ειχαμε συνδεσει κανονικα βρειτε τους καθηγητες μας και μας εδιωξε!!!
αλλο απροοπτο?
ειμαστε στην λιθουανια με την θεια μου και προσπαθω να συνεννοηθω στα αγγλικα με την τυπισσα στην λαικη τους για κατι γαντια γιατι εχω ψωφισει στο κρυο και τα δικα μου εχουν γινει χαλια.μετα απο ωρα που με κοιτα η θεια μου αρχιζει να της κανει νοηματα για το ποσο κανουν και αν θα τα εβρισκα σε αλλο χρωμα πιο σκουρο και καταφερνει να συνεννοηθουν!αυτο με το χρωμα ακομα δεν το καταλαβα.....
αλλο?στην βιεννη περνουμε ενα ταξι να μας παει στον ζωολογικο κηπο,ειμασταν 4 ατομα και του λεω στα αγγλικα οτι θελουμε να παμε στο ζωολογικο κηπο,δεν καταλαβαινει ο οδηγος......προσπαθουμε λεγοντας του συνεχεια ζοο ζοο ζοο πιστευοντας οτι ειναι διεθνη λεξη......αμ δε......ο τυπος μας καταλαβε οταν αρχισαμε να κανουμε τις φωνες των ζωων και εμεις βεβαια να εχουμε πεθανει στα γελια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.990
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom