από κηφισό σε αεροδρόμιο

mikem

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα, το ίδιο πρόβλημα έχω να αντιμετωπίσω και εγώ. Δεν θα ήθελα να ανοίξω νέο θέμα μιάς και πρόκειται για τον ίδιο προβληματισμό.
Πρώτα ο Θεός πρόκειται να ταξιδέψω με αεροπλάνο αλλά μετά θέλω να πάω Κηφισσό. Διάβασα στο site του oasa καθώς επίσης και εδω ότι η τιμή είναι περίπου στα 3,20 και διαπιστώνω ότι συμφέρει σε σχέση με το ταξί που θα μου πάρει πολύ παραπάνω. Από εκεί και πέρα θα είμαι στο Ελ.Βενιζέλος στις 18:00, το λεωφορείο από Κηφισσό φεύγει στις 20:15 και μάλιστα είναι το τελευταίο λεωφορείο. Προφανώς θα χρειαστώ την γραμμή: [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Χ93 ΣΤ. ΥΠΕΡ. ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΟΥ - ΑΕΡ\ΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ (ESPRESS), μπαίνοντας στο site του oasa [και συγκεκριμένα εδώ.] δεν κατάφερα να καταλάβω την ώρα άφιξης των λεωφορείων.
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 
Last edited by a moderator:

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
λεωφορεια εχει ολο το 24ωρο...

αν καταλαβα καλα τι ρωτας θες να δεις τι ωρα φευγουν απο ελ. βενιζελος... πατας εκει που λεει διαδρομη απο τερμα (και οχι απο αφετηρια) και βλεπεις ωρες...

ενδεικτικα μετα τις 6 εχει 6 και 20, 6 και 45, 7 και 15, 7 και 45 κ.ο.κ.

λογικα θα χρειαστεις καμια ωρα (εξαρταται παντα απο την κινηση) για να φτασεις...
 

mikem

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
λεωφορεια εχει ολο το 24ωρο...

αν καταλαβα καλα τι ρωτας θες να δεις τι ωρα φευγουν απο ελ. βενιζελος... πατας εκει που λεει διαδρομη απο τερμα (και οχι απο αφετηρια) και βλεπεις ωρες...

ενδεικτικα μετα τις 6 εχει 6 και 20, 6 και 45, 7 και 15, 7 και 45 κ.ο.κ.

λογικα θα χρειαστεις καμια ωρα (εξαρταται παντα απο την κινηση) για να φτασεις...
Μιλάω για αυτό το site, και αν κατάλαβα καλά η τιμή είναι στα 3,20. Η αφετερία είναι έξω από το Ελ.Βενιζ. και με αφήνει μέσα στον Κηφισσό, εκεί που είναι και το 051?
Ρωτάω διεξωδικά γιατί είμαι φοιτήτς και δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τον συγκεκριμένο τρόπο μεταφοράς..

Ευχαριστώ.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
την αφετηρια στο βενιζελος θα τη βρεις απο τις ταμπελες προς λεωφορεια μεσα στο αεροδρομιο δεν ειναι μακρια.. στον κηφισο δεν ξερω αλλα δε νομιζω να σε αφηνει πολυ μακρια... για ποιο λογο να κανει κατι τετοιο...

δεν ξερω για την τιμη, αλλα καπου τοσο θα εχει ναι... προσπαθησε να φυγεις οσο το δυνατον νωριτερα παντως, γιατι ειδικα σε ωρες αιχμης δε θα αποφυγεις την κινηση... αν π.χ. εχεις και την αποσκευη σου μαζι στο αεροπλανο θα γλυτωσεις ωρα και θα εισαι πιο ανετος στο να προλαβεις το κτελ :)
 

mikem

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να φτασω με την ψυχή στο στόμα στον Κηφισσό. Βρήκα από το net πτήση της Ολυμπιακής και θα είμαι κοντά στις 15:00 στο Ελευθ.Βενιζέλος. Μιάς και είναι η "παρθενική μου", θα "φάω" αρκετή ώρα στο ψάξιμο.. οπότε θα με βολέψει..

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.. Είστε top!
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
την αφετηρια στο βενιζελος θα τη βρεις απο τις ταμπελες προς λεωφορεια μεσα στο αεροδρομιο δεν ειναι μακρια.. στον κηφισο δεν ξερω αλλα δε νομιζω να σε αφηνει πολυ μακρια... για ποιο λογο να κανει κατι τετοιο...

δεν ξερω για την τιμη, αλλα καπου τοσο θα εχει ναι... προσπαθησε να φυγεις οσο το δυνατον νωριτερα παντως, γιατι ειδικα σε ωρες αιχμης δε θα αποφυγεις την κινηση... αν π.χ. εχεις και την αποσκευη σου μαζι στο αεροπλανο θα γλυτωσεις ωρα και θα εισαι πιο ανετος στο να προλαβεις το κτελ :)
ναι σε αφηνει μεσα στο κηφισσο μπροστα στα εισητηρια κανει 3.20 και εγω ειχα κανει τρια τεταρτα αλλα δεν ειχε κινηση κ δεν εκανε 2 στασεις .αντε καλο ταξιδι.ολα ευκολα ειναι
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ νομίζω ότι ακόμη κι αν φτάσεις στις 6 στο αεροδρόμιο, θα είσαι ανετότατα στον Κηφισό μέχρι τις 8...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τελευταία μέτρηση 18,45-19,38 53 λεπτά τη δευτέρα που μας πέρασε
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Παιδιά από Σταθμό Λαρίσης προς αεροδρόμιο ποια διαδρομή να διαλέξω? Έχω στη διάθεση μου 2κ15 μέχρι τη πτήση οπότε βιάζομαι κ δε βιάζομαι. Απ' ότι βλέπω στο νετ το μετρό είναι ακόμα κλειστό. Οπότε σκέφτομαι..
1. Είναι καλύτερα με προαστιακό από ΟΣΕ-Aνω Λιόσια-Αεροδρόμιο ή
2. Με μετρό ως Σύνταγμα και το μετά το λεωφορείο Χ95?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
προτείνω ανεπιφύλακτα: μετρό για αττική- ηλεκτρικό για νεραντζιώτισσα-προαστιακό για αεροδρόμιο. εκτιμώμενος χρόνος μαζί με τις αλλαγες 60 λεπτά, ρώτα πότε φεύγει κι από λαρίσσης μήπως σταθείς τυχερός και γλυτώσεις τις αλλάγες.. δεν έχει όμως συχνά από λαρίσσης ενώ απο νεραντζιώτισσα κάθε 15 λεπτά
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ώπα ώπα, πρόβλημα! κάτι γίνεται με τον ηλεκτρικό και ανοιγοκλείνουν τους σταθμούς. πριν 10 μέρες αναγκάστηκα να πάω ειρήνη- νέα ιωνία με λεωφορείο (φρίκη να κατεβαίνεις την Ηρακλείου το μεσημέρι). και σαν να θυμάμαι ότι πρόκειται να κλείσουν μεγάλο τμήμα αυτές τις μέρες (από Άγιο Ελευθέριο έως Ειρήνη χωρίς να είμαι σίγουρος). εγώ θα πρότεινα μετρό έως Εθνική Άμυνα και ή το Χ96 για αεροδρόμιο ή τα λεωφορία πύκνωσης της γραμμής Εθνική Άμυνα- Δουκ. Πλακεντίας όπου θα πάρεις προαστιακό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.290
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom