γαμηλιο ταξιδι ως δωρο γαμου;

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Προτείνω σύμφωνο συμβίωσης -τζάμπα ψηφίστηκε;. Με τα λεφτά της διοργάνωσης του γάμου κάνεις το ταξίδι των ονείρων σου. Η πιο κομψή λύση στις δύσκολες μέρες που περνάμε όλοι.
Ή πολιτικός γάμος - 3 δευτερόλεπτα υπόθεση, ή, αν θέλεις θρησκευτικό, 20 αγαπημένοι άνθρωποι κι ένα εκκλησάκι. Δεν είναι πολυδάπανο το μυστήριο, η λογική που βάζουμε πίσω από αυτό είναι κοστοβόρος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Ή πολιτικός γάμος - 3 δευτερόλεπτα υπόθεση, ή, αν θέλεις θρησκευτικό, 20 αγαπημένοι άνθρωποι κι ένα εκκλησάκι. Δεν είναι πολυδάπανο το μυστήριο, η λογική που βάζουμε πίσω από αυτό είναι κοστοβόρος.
Όχι μόνο κοστοβόρος, αλλά επιτρέψτε μου να πω και κάπως φτηνή όποια συζήτηση για τα δώρα, ακόμη κι αν να πρόκειται για ποσά χιλιάδων ευρώ. Ας δεχτούμε ότι είναι μέρος όλου του κιτς ενός γάμου, οπότε και αριθμό λογαριασμού να βάλει κανείς, ταιριάζει μια χαρά στο όλο πανηγύρι του μετρήματος των ευρώ (για νυφικά, μπομπονιέρες, προσκλητήρια κλπ).
 

angelos1983

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Εμεις παντως βαλαμε προαιρετικη λιστα γαμου αριθμο λογαριασμου επειδη ειχαμε πολυ κοσμο απο μακρυα που δεν ηθελαν να κουβαλαν χρηματα μαζι τους και φακελακια και μονο θετικα σχολια ακουσαμε (σημειωτεον οτι ειμασταν επιφυλακτικοι αρχικα). Τελικα ολα πηγαν καλα και αποφυγαμε τα ποτηρια πιατα κλπ. Σε σημειο μαλιστα να λεμε ας μας εφερνε κανενας, τωρα πρεπει να αγορασουμε εμεις...χεχε. Και θα παμε και το τακιδακι μας με μερικα απο τα χρηματα που μαζεψαμε! Οσο για λιστα γαμου σε ταξιδιωτικο δεν μου πολυκολλαει οντως.
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλημερα σε όλους!και εμεις ως λίστα γάμου στο προσκλητήριο μας!βαλαμε αριθμό λογαριασμου!εφοσον το σπίτι μας το είχαμε εξοπλίσει με τα παντα!προσπαθησαμε να αποφύγουμε τα πέντε σίδερα και τις τριάντα κορνιζες:haha!
Και τα χρήματα που μπήκαν στο λογαριασμό μας,χρησιμοποιήθηκαν εκεί που έπρεπε!
Σε συμβούλευε να βάλετε αριθμο λογαριασμου!Καθε ευτυχια!
 

evanipa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
cmavrani,και εγώ είχα την ίδια γνώμη με εσένα όταν παντρεύτηκα, ότι δεν είναι ωραίο στο προσκλητήριο να γράφεις αριθμό λογαριασμού. Από την άλλη δεν ήθελα να δεσμεύσω τα χρήματα που θα μάζευα σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο. Το αποτέλεσμα ήταν ότι μαζέψαμε ένα ποσό χρημάτων αλλλά και πολλά ποτήρια μαχαιροπήρουνα, κηροπήγια κλπ, που κάποια από αυτά τέσσερα χρόνια μετά βρίσκονται στο πατάρι. Καταρχήν να σου πω ότι γίνεται να κάνεις λίστα γάμου σε ταξιδιωτικό γραφείο και μάλιστα σου δίνουν ένα περιθώριο για να εξαργυρώσεις τα χρήματα που έχεις μαζέψει. Κάνε μία έρευνα αγοράς για περισσότερες λεπτομέρειες. Πάντως η δική μου ταπεινή γνώμη είναι να βάλεις αριθμό λογαριασμού. Αν ξαναπαντρευόμουνα σίγουρα θα έβαζα. Γνώμη μου πάντα. Άντε η ώρα η καλή.
Εγω εγραψα τον αριθμό λογαριασμού πάνω και άρεσε σε όλους.
 

evanipa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ή πολιτικός γάμος - 3 δευτερόλεπτα υπόθεση, ή, αν θέλεις θρησκευτικό, 20 αγαπημένοι άνθρωποι κι ένα εκκλησάκι. Δεν είναι πολυδάπανο το μυστήριο, η λογική που βάζουμε πίσω από αυτό είναι κοστοβόρος.

:xmas_evil:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Φυσικό είναι. Με μια 20ριά καλεσμένους πόσα να μαζέψεις για το ταξίδι; :xmas_mrgreen:
Εγω λεω οτι δεν θα της φανηκε ρομαντικο. Αλλα για να γινει :xmas_evil: θα παιζει και το οικονομικο αλλιως θα γινοταν απλα:xmas_sad:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
χαχα North το έθεσες κυνικά αλλά νομίζω καίρια...Το οποίο δεν είναι κατακριτέο όμως, στους καιρούς που ζούμε ξαναποκτούν τη σημασία τους τα δώρα (χρηματικά ή κανονικά): βοηθάς ζευγάρια να κάνουν ξεκίνημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom