Ιταλία διαμονη στο bergamo

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Σε μια πρόσφατη αναζήτησή μου για ξενοδοχεία στο Bergamo (θα παμε σύντομα για ενα Π/Σ/Κ) διαπίστωσα ότι οι τιμές δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητες! Με άλλα λόγια, η φθηνότερη επιλογή που βρίσκω είναι 60 ευρώ το δίκλινο και πιθανότατα να πρόκειται για πανδοχεία της κακιάς ώρας!

Το άλλο που μου κίνησε την περιέργεια είναι ότι δε βρήκα ούτε ένα χόστελ που να έχει μεμονωμένους κοιτώνες για διανυκτέρευση (είναι δυνατόν?)!

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστα? Εχετε κάτι να μου προτείνετε? Θα πληρώσω που θα πληρωσω ακριβά, απ'ό,τι βλέπω, τουλάχιστον να αξίζει τι μερος που θα επιλέξω!

Σημ.:σε κάποιους ίσως να φαίνονται πάμφθηνα τα δίκλινα με 60-70 ευρώ, αλλά εγώ , που έχω συνηθίσει να ταξιδεύω πολύ φθηνά, τρομάζω σε με αυτές τις τιμές ως κατώτατες!

Αν δε ξέρετε κάτι για χοστελάκια με κρεβάτια ατομικά, παρακαλώ πείτε μου!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδιά εγώ γύρισα από μπέργκαμο σήμερα... Εκείνα στο bombyx bed and breakfast. Μια λέξη θα σας πω. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!!! Όλα τέλεια!!!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
εγώ δεν θα μπορέσω να σου πω για διαμονή, αλλά επειδή έχω περάσει όλη την μέρα εκεί, μπορώ να σου πω ότι είναι μια ωραία λύση για ΠΣΚ, μικρή, ενδιαφέρουσα πόλη για βόλτες και ξεκούραση..

καλά να περάσεις
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγώ δεν θα μπορέσω να σου πω για διαμονή, αλλά επειδή έχω περάσει όλη την μέρα εκεί, μπορώ να σου πω ότι είναι μια ωραία λύση για ΠΣΚ, μικρή, ενδιαφέρουσα πόλη για βόλτες και ξεκούραση..

καλά να περάσεις
αυτα περιμενω κι εγω απο την πολη, για αυτο την επελεξα....
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Σε μια πρόσφατη αναζήτησή μου για ξενοδοχεία στο Bergamo (θα παμε σύντομα για ενα Π/Σ/Κ) διαπίστωσα ότι οι τιμές δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητες! Με άλλα λόγια, η φθηνότερη επιλογή που βρίσκω είναι 60 ευρώ το δίκλινο και πιθανότατα να πρόκειται για πανδοχεία της κακιάς ώρας!

Το άλλο που μου κίνησε την περιέργεια είναι ότι δε βρήκα ούτε ένα χόστελ που να έχει μεμονωμένους κοιτώνες για διανυκτέρευση (είναι δυνατόν?)!

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστα? Εχετε κάτι να μου προτείνετε? Θα πληρώσω που θα πληρωσω ακριβά, απ'ό,τι βλέπω, τουλάχιστον να αξίζει τι μερος που θα επιλέξω!

Σημ.:σε κάποιους ίσως να φαίνονται πάμφθηνα τα δίκλινα με 60-70 ευρώ, αλλά εγώ , που έχω συνηθίσει να ταξιδεύω πολύ φθηνά, τρομάζω σε με αυτές τις τιμές ως κατώτατες!

Αν δε ξέρετε κάτι για χοστελάκια με κρεβάτια ατομικά, παρακαλώ πείτε μου!
εγω εμεινα στο central hostel bg προσφατα, το οποιο ειχε προτεινει η ελεναρα στην ιστορια της για ιταλία και εμεινα πολυ ευχαριστημένη!
το δίκλινο (ensuite) ήταν μια χαρά, στα 56 ευρώ με πρωινο!!έχει και πάρκινγκ αν σε ενδιαφέρει!ειναι και κεντρικο και το προσωπικό πολύ ευγενικό!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
εγω εμεινα στο central hostel bg προσφατα, το οποιο ειχε προτεινει η ελεναρα στην ιστορια της για ιταλία και εμεινα πολυ ευχαριστημένη!
το δίκλινο (ensuite) ήταν μια χαρά, στα 56 ευρώ με πρωινο!!έχει και πάρκινγκ αν σε ενδιαφέρει!ειναι και κεντρικο και το προσωπικό πολύ ευγενικό!
αυτο είναι στα top3 μου! Το βρηκα και μου φανηκε καλή τιμή, δεδομένου ότι έχει μέσα τους φόρους (εσύ το επισκέφθηκες πριν την 1η γενάρη που μπηκε ο νέος φόρος) και πρωινο.

Το πρωινό ήταν καλό?

Είναι εύκολα προσβάσιμο το κέντρο της πόλης με τα πόδια?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αυτο είναι στα top3 μου! Το βρηκα και μου φανηκε καλή τιμή, δεδομένου ότι έχει μέσα τους φόρους (εσύ το επισκέφθηκες πριν την 1η γενάρη που μπηκε ο νέος φόρος) και πρωινο.

Το πρωινό ήταν καλό?

Είναι εύκολα προσβάσιμο το κέντρο της πόλης με τα πόδια?
οχι, το επισκεφθηκα στις αρχες του απριλη!
το πρωινο ηταν βασικο, μην φανταστεις τρελες επιλογες (ειδικά σε αλμυρά επασχε)..
αλλά για την τιμή του μια χαρα..ειναι μια αξιοπρεπης επιλογη αν δεν θες να πληρώσεις παραπάνω..
ναι, το σημείο ειναι καλό, περπατούσαμε μέχρι το φουνικουλαρ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.497
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom