διαφορα στην τιμη νεα υορκη οργανωμενο και ατομικο?

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
Δεν ξέρω αν το ταξίδι σου στη Ν.Υόρκη θα σου στοιχίσει τα μισά αν πας μόνη, πάντως είναι σίγουρο ότι θα σου στοιχίσει πολύ φθηνότερα απ΄ότι το πρακτορείο..και εννοώ αεροπορικά-διαμονή..άρχισε να ψάχνεις για προσφορές, όλο και κάτι καλό θα πετύχεις..εγώ πήγα Μάιο, με την προσφορά της LUFTHANSA με 390 ευρώ περίπου..έμεινα κέντρο, στο Μανχάτταν σε ξενοδοχείο 4στερο αρκετά καλό, συνολικά 800 ευρώ το άτομο για δώδεκα μέρες..(3 άτομα ταξιδέψαμε)..
ακουγεται τελειο πραγματικα! το ξερω τα γκρουπ ειναι σκετη κοροιδια! ελπιζω να πεισουμε τους γονεις μου και να παμε ατομικα!
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Θα βρεις πάρα πολλές πληροφορίες στο φόρουμ σχετικά με τη Νέα Υόρκη..ξεκίνα το διάβασμα, ψάξε για προσφορές αεροπορικών εταιριών και εδώ είμαστε για κάθε πρόσθετη πληροφορία..
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
joanna θυμάσαι το όνομα του ξενοδοχείου που μείνατε?

Ευχαριστώ!!:xmas_confused:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Candygirl καταρχάς έχει δίκιο ο Θανάσης σ'αυτό που σου λέει, μην το παίρνεις σαν μάλωμα - αν διαβάσεις διάφορα τόπικ θα δεις ότι το συγκεκριμένο μέλος μόνο αυστηρό δε μπορεί να χαρακτηριστεί. Το point που έκανε είναι ότι άνοιξαν τρία τόπικ την ίδια μέρα για το ίδιο θέμα (εσύ στη Νέα Υόρκη), και έτσι δεν αυξάνεις, αντίθετα μειώνεις τις πιθανότητες να πάρεις απάντηση από έμπειρα μέλη. Φυσικά είναι κάτι που δε μπορείς να το ξέρεις γιατί είσαι καινούρια στο φόρουμ (καλώς ήρθες!) οπότε ενημερωτικά στο λέμε, κανένας δε θέλει να είναι εριστικός :)

Τώρα, στο θέμα σου. Υπάρχουν ένας σημαντικός παράγοντας να λάβεις εσύ - και όσοι απαντούμε- υπ'όψιν. Το ένα είναι ότι είστε 2 κορίτσια 18 χρονών. Αν οι γονείς σας είναι εντάξει με αυτό, κανένα πρόβλημα, άλλες εθνικότητες έχουν στην κουλτούρα τους να γυρνάνε και τον κόσμο ολομόναχοι σ'αυτή την ηλικία. Αλλά επειδή στην Ελλάδα δεν είμαστε έτσι, και πιθανότατα 4 γονείς θα είναι με ηρεμιστικά τις 10 μέρες που θα λείπετε ολομόναχες εκεί, καλύτερα να μη γίνει το travelstories αιτία καβγάδων μεταξύ οικογενειών :) Μιλάμε για τη Νέα Υόρκη. Όντως πανεύκολη πόλη, αλλά παραμένει μία από τις μεγαλύτερες μητροπόλεις του κόσμου, με πειρασμούς και κινδύνους.

Εφόσον ζητάς προσωπικές εμπειρίες, εγώ πήγα πρώτη φορά ΝΥ στα 22, χωρίς πρακτορείο, έμεινα 15 μέρες και ξόδεψα περίπου 3000 ευρώ συνολικά (πτήση, ξενοδοχείο, ΠΟΛΛΑ ψώνια). Το ξενοδοχείο όμως ήταν ειδική τιμή γιατί ήμασταν πολλά άτομα, κλεισμένο από τουριστικό γραφείο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
το ξερω τα γκρουπ ειναι σκετη κοροιδια! ελπιζω να πεισουμε τους γονεις μου και να παμε ατομικα!
Αν πιστεύεις ότι τα γκρουπ είναι κοροιδία (που δεν είναι και μάλιστα εργάζονται σε αυτά πολλά αξιόλογα άτομα που προσφέρουν χρήσιμες υπηρεσίες την ώρα που εμείς κάνουμε διακοπές), τότε πρόσεχε τις συμβουλές που θα πάρεις από μέλη του φόρουμ γιατί πολλοί μέσω των γκρουπ έκαναν τα πρώτα τους ταξιδιωτικά βήματα ή γνώρισαν δύσκολους προορισμούς ή κατάφεραν να ταξιδέψουν last-minute σε λογικές τιμές.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Το ξενοδοχείο που έμεινα ήταν το Murray Hill East Suites 149 east 39th street..μείναμε πολύ ευχαριστημένοι όσον αφορά και την τοποθεσία αλλά και τους χώρους του..κλείσαμε δίχωρο γιατί ήμασταν τρία άτομα και οι χώροι του ήταν τεράστιοι..(και για όσους ενδιαφέρονται, μας επέτρεπαν να καπνίζουμε..)
Συνολική τιμή για 12 βράδια(6-18 Μαίου) και για τα τρία άτομα, 2.400 ευρώ.
Μας βόλεψε πολύ και στην τιμή γιατί πήγαμε και Ουάσινγκτον 2 μέρες και είχαμε να πληρώνουμε κι εκεί ξενοδοχείο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το ξενοδοχείο που έμεινα ήταν το Murray Hill East Suites 149 east 39th street..μείναμε πολύ ευχαριστημένοι όσον αφορά και την τοποθεσία αλλά και τους χώρους του..κλείσαμε δίχωρο γιατί ήμασταν τρία άτομα και οι χώροι του ήταν τεράστιοι..(και για όσους ενδιαφέρονται, μας επέτρεπαν να καπνίζουμε..)
.
Εχω μείνει κι εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο και μου άρεσε πολύ.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Εχω μείνει κι εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο και μου άρεσε πολύ.
Χρόνια πολλά Φένια, καλή χρονιά !!!

Κι εγώ στην αρχή είχα αμφιβολίες για την επιλογή μας αλλά τελικά δεν το μετάνιωσα..
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
Αν πιστεύεις ότι τα γκρουπ είναι κοροιδία (που δεν είναι και μάλιστα εργάζονται σε αυτά πολλά αξιόλογα άτομα που προσφέρουν χρήσιμες υπηρεσίες την ώρα που εμείς κάνουμε διακοπές), τότε πρόσεχε τις συμβουλές που θα πάρεις από μέλη του φόρουμ γιατί πολλοί μέσω των γκρουπ έκαναν τα πρώτα τους ταξιδιωτικά βήματα ή γνώρισαν δύσκολους προορισμούς ή κατάφεραν να ταξιδέψουν last-minute σε λογικές τιμές.
πιστευω οτι ειναι κοροιδια απο τη στιγμη που εγω θα δωσω 2000 μονο για το πρακτορειο ενω οι αλλοι με ατομικο δινουν 1000 και κατω. συγκριτικα το λεω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom