Τουρκία ενα ταξιδι στη κωνσταντινουπολη για Ελληνα

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
απο το εμινονου για βολτα στο βοσπορο μπορεις να με κατατοπισεις οπως,,,μπαινουμε στο πλοιο και κανει την διαδρομη ξαναγυριζοντας πισω ή μας κατεβαζει και παιρνουμε αλλο για να γυρισουμε παλι στο εμινονου??για τα πριγκιπονησσια υπαρχει συνδεση αναμεσα τους??κατεβαινω 9,30 στη καναλιαντα μετα για να παω στα αλλα και απο την πριγκιππο να γυρισω παλι στο εμινονου..πως να ρυθμισω το προγραμμα ??θα προλαβω και τα τεσσερα???ποια ειναι η προταση η δικη σας ???
με το κινητο τι κανω????? εχω what's up καρτα
η εταιρεία που σου γραφω που ειναι διπλα στις βαρκες η TURYOL ( BOGAZ TURU) ετσι γραφει η ταμπελα σε πηγαινει πανω κατω κοντα στα παράλια Καπου εχει παρει το ματι μου για μια αλλη που ακολουθει την ιδεα των λεοφωρειων Hop-on Hop-off αλλα δεν εχω αμεσες πληροφοριες για αυτο Ισως καποιος αλλος συμφουρητης μπορει να βοηθήσει. Για τα πριγκιπονησια υπάρχει συνδεση μεταξυ τους αλλα οι περισσότεροι κατεβαινουμε στο τελευταιο που ειναι και το πιο μεγαλο Στη Πριγκηπο και εκει θα πας με αμαξα το γυρο του νησιου με 70ΤΛ και κανεις και μια βολτα στο λιμανι και απογευματάκι γυρνας παλι πισω Αν δεν εχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγω να πας στα αλλα μην καταίβεις. Αν θελεις να μιλάς με Ελλάδα καλλίτερα ειναι να παρεις καρτα 4TL για τα δημοσια τηλεφωνα εχει σχεδον παντου και μιλας πολυ ..χρεώνετε ακριβα το κινητο..γιατι αλλαζει η τηλεφωνικη εταιρεια και δεν ισχυει το what's up
 

Attachments

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
η εταιρεία που σου γραφω που ειναι διπλα στις βαρκες η TURYOL ( BOGAZ TURU) ετσι γραφει η ταμπελα σε πηγαινει πανω κατω κοντα στα παράλια Καπου εχει παρει το ματι μου για μια αλλη που ακολουθει την ιδεα των λεοφωρειων Hop-on Hop-off αλλα δεν εχω αμεσες πληροφοριες για αυτο Ισως καποιος αλλος συμφουρητης μπορει να βοηθήσει. Για τα πριγκιπονησια υπάρχει συνδεση μεταξυ τους αλλα οι περισσότεροι κατεβαινουμε στο τελευταιο που ειναι και το πιο μεγαλο Στη Πριγκηπο και εκει θα πας με αμαξα το γυρο του νησιου με 70ΤΛ και κανεις και μια βολτα στο λιμανι και απογευματάκι γυρνας παλι πισω Αν δεν εχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγω να πας στα αλλα μην καταίβεις. Αν θελεις να μιλάς με Ελλάδα καλλίτερα ειναι να παρεις καρτα 4TL για τα δημοσια τηλεφωνα εχει σχεδον παντου και μιλας πολυ ..χρεώνετε ακριβα το κινητο..γιατι αλλαζει η τηλεφωνικη εταιρεια και δεν ισχυει το what's up
όταν λες δημόσια τηλέφωνα, εννοείς κάτι σαν καρτοτηλέφωνα?
 

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
σε ευχαριστω!!!!!!!! vegerazaros!!!

να ρωτησω και κατι άλλο αν ξερει?? μηπωσ ξερεις που βρισκεται Η Παναγια των Βλαχερνών γιατι στο διαδίκτυο είναι μπερδεμένα τα πραγματα.. είναι κοντα στο πατριαρχειο??
 
Last edited by a moderator:

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.323
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Σχετικα κοντα ειναι,περιπου 1,5 χιλιομετρο.Το εχω κανει και με τα ποδια,με το λεωφορειο ειναι 2-3 στασεις μετα το πατριαρχειο,η πιο κοντινη σταση λεγεται Ayvansaray.Ειναι στο τελος ενος καθετου στον κεντρικο δρομο,200 μετρα απο τη θαλασσα.Αν μπερδευτεις ρωτα "Αγιασμα" και θα σου δειξουν.Αν θυμαμαι καλα,λιγο πριν τη Βλαχερνα,στον ιδιο δρομο,υπαρχει αρμενικη εκκλησια,η Βλαχερνα ειναι λιγο πιο πανω.
 
Last edited:

THROUBAS

Member
Μηνύματα
39
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμα το σκέφτομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπαλ-Θιβετ-Πεκινο
Σχετικα κοντα ειναι,περιπου 1,5 χιλιομετρο.Το εχω κανει και με τα ποδια,με το λεωφορειο ειναι 2-3 στασεις μετα το πατριαρχειο,η πιο κοντινη σταση λεγεται Ayvansaray.Ειναι στο τελος ενος καθετου στον κεντρικο δρομο,200 μετρα απο τη θαλασσα.Αν μπερδευτεις ρωτα "Αγιασμα" και θα σου δειξουν.Αν θυμαμαι καλα,λιγο πριν τη Βλαχερνα,στον ιδιο δρομο,υπαρχει αρμενικη εκκλησια,η Βλαχερνα ειναι λιγο πιο πανω.
να σαι καλα που με ξεμπεδεψες!!!!!!!!!!
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Σχετικα κοντα ειναι,περιπου 1,5 χιλιομετρο.Το εχω κανει και με τα ποδια,με το λεωφορειο ειναι 2-3 στασεις μετα το πατριαρχειο,η πιο κοντινη σταση λεγεται Ayvansaray.Ειναι στο τελος ενος καθετου στον κεντρικο δρομο,200 μετρα απο τη θαλασσα.Αν μπερδευτεις ρωτα "Αγιασμα" και θα σου δειξουν.Αν θυμαμαι καλα,λιγο πριν τη Βλαχερνα,στον ιδιο δρομο,υπαρχει αρμενικη εκκλησια,η Βλαχερνα ειναι λιγο πιο πανω.
Καλησπερα,,,μηπως γνωριζεις αν λειτουργει το πατριαρχειο για 25η μαρτιου?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.323
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Σιγουρα,μην ξεχνας οτι, περα απο την επανασταση του 21, γιορταζουμε και τον Ευαγγελισμο της Θεοτοκου.
 
Last edited:

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...η σελιδα αυτη με βοηθαει παρα πολυ σε οτι αποριες εχω ..φευγω για την ΠΟΛΗ το σαββατοκαι πιστευω να βοηθησω και εγω με την σειρα μου ,πολλους αλλους φιλους μου.καλημερα..
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Μηπως ξερετε αν υπαρχει οριο στα χρηματα που θα εχω κοντα μου....υπαρχει ελεχγος στα χρηματα που θα εχουμε μαζι μας?και δευτερον απο το μετρο του αεροδρομιου ατατουρκ σε ποιες στασεις μετακινουμε εως την σταση γκιουλχανε?
..ευχαριστω
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μηπως ξερετε αν υπαρχει οριο στα χρηματα που θα εχω κοντα μου....υπαρχει ελεχγος στα χρηματα που θα εχουμε μαζι μας?και δευτερον απο το μετρο του αεροδρομιου ατατουρκ σε ποιες στασεις μετακινουμε εως την σταση γκιουλχανε?
..ευχαριστω
Δεν υπάρχει οριο... στα χρηματα...απο αεροδρομιο θα καταιβεις στην 5η σταση τη Ζεϊτιμπουρνού για να αλλαξεις και να παρεις το τραμ για Εμινονου ή Καμπατάς και ειναι αλλες 16-17 στασεις η Γκιουλχάνε
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Δεν υπάρχει οριο... στα χρηματα...απο αεροδρομιο θα καταιβεις στην 5η σταση τη Ζεϊτιμπουρνού για να αλλαξεις και να παρεις το τραμ για Εμινονου ή Καμπατάς και ειναι αλλες 16-17 στασεις η Γκιουλχάνε
Σε ευχαριστω πολυ.......τα λεμε αν εχω καποιο προβλημα κατα το ταξιδι...να ειστε καλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.497
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom