θερινά πανεπιστήμια 2009

marilia_

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Εχω και εγώ μια απορία... Τι επίπεδο αγγλικών πρέπει να έχεις για να μπορείς να πάρεις μέρος στο θερινό πανεπιστήμιο?
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
κανεις δεν σου ζηταει δίπλωμα , το θεμα ειναι εσυ να νιωθεις ανετα να μπορεις να συνεννοηθεις στ'αγγλικά! ή σε αλλη γλώσσα αν ζητείται απο το εκάστοτε θερινό..
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Εμείς οι "σιτεμένοι" δηλαδή... τίποτα! :(:mad::roll:
Eιμαι σίγουρος οτι θα το ψάξει ο thanosth.
Δεν μπορεί,κάτι θα υπάρχει, ας ειναι και στην Νοτια Αμερική........
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αγαπητοί συνφορουμίτες vagantos + Cakenet
λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω, αλλά ...δεν!:(

για κανένα ελεύθερο ανοιχτό πανεπιστήμιο εις την γερμανικήν
ναι, κάτι μπορώ να κάνω:haha:, αλλά δεν ξέρω πως τα πάτε με την γλώσσα του Goethe!:roll:

που-χου:
Ελεύθερο ανοιχτο πανεπιστήμιο Βερολίνου:
http://www.fu-berlin.de/en/studienbewerber/beratung/index.html
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
ηταν να παω να κανω γερμανικα με το goethe institut in Berlin και μου εβγαινε το 1999 γυρω στα 2500 ευρώ για ενα μήνα..
ευτυχως τοτε επεσε στα χερια μου στη φιλοσοφική το φυλλάδιο για τα summer universities !
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ μιλάω τα Γερμανικά...αλλά το θέμα ήταν να πηγαίναμε κάπου παραλιακά...να μείνουμε κιόλας! :clap::clap::clap:
 

dragonfly

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
παιδιά και εγώ θέλω πάρα πολύ να συμμετάσχω σε κάποιο πρόγραμμα καλοκαιρινών μαθημάτων σε πανεπιστήμια του εξωτερικού και πιο συγκεκριμένα σε κάποιο πανεπιστήμιο της Κωνσταντινούπολης.θέλω πολύ να μάθω τούρκικα και θεωρώ ότι θα'ταν καλή ευκαιρία αν έβρισκα κάποιο πανεπιστήμιο στη Πόλη που να παραδίδει μαθήματα σε ξένους φοιτητές σ'ενα συγκεκριμένο διάστημα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες.έχω ψάξει πολύ στο ιντερνετ και δε βρήκα και πολλά διαφωτιστικά πραγματα και απ'οτι φαίνεται θα πρέπει να να ζητήσω περισσότερες πληροφορίες στη γραμματεία του πανεπιστημίου μου αυτή τη χρονιά.συμφωνώ απόλυτα discolata είναι καλό να πηγαίνουμε σε χώρες που δύσκολα θα πηγαίναμε σε άλλη περίπτωση.επειδή απ'οτι διάβασα έχεις πάει ήδη Τουρκία αν μπορούσες να μου έδινες περισσότερες πληροφορίες για το τι μπορώ να κάνω εκει πέρα δηλαδή και από την εκμάθηση τούρκικων τι άλλες επιλογές θα είχα για τη συγκεκριμένη χώρα.και εννοείται όποιος άλλος γνωρίζει :)
ευχεριστώ εκ των προτέρων!
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Το θερινό πανεπιστήμιο είναι σούπερ! Ακόμη και τώρα μπορείτε να βρείτε κάποιες θέσεις που ίσως έχουν μείνει, για αρχές Σεπτεμβρίου (συνήθως κάποιοι ακυρώνουν στο μεταξύ όταν πρόκειται για Σεπτέμβριο).

dragonfly, βλέπω ότι έχει Άγκυρα 24/8 με αρχές Σεπτεμβρίου. Για δες το μήπως έχει μείνει καμιά θέση
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom