θερινά πανεπιστήμια 2009

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βιαστικέεεε:D
Είπαμε δεν είναι στην τελική του μορφή ακόμα το site:bleh:
χαχαχα .. Ειχα σχετικη κουβεντα με αλλο μελος του forum χθες γιαυτο ειπα να το ανεβασω ... Οταν γινει η τελικη μορφη το ξαναβαζουμε σιγα το πραγμα ;)

What do you say about this one in mother Russia???
AEGEE Summer Universities 2012
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
χαχαχα .. Ειχα σχετικη κουβεντα με αλλο μελος του forum χθες γιαυτο ειπα να το ανεβασω ... Οταν γινει η τελικη μορφη το ξαναβαζουμε σιγα το πραγμα ;)

What do you say about this one in mother Russia???
AEGEE Summer Universities 2012

Δυνατό, πολύ δυνατό! Υπό άλλες συνθήκες πιθανότατα να ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά τώρα δεν...Ακριβούτσικο μεν συγκριτικά με τα υπόλοιπα αλλά σίγουρα το αξίζει! Το ψήνεις;

...Α ρε Όλγα εσύ κι η mother Russia κι οι πισίνες μες στους πάγους:haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
και λογω ημερομηνιων ειναι απο τα μονα που μου κανουν,μαζι με το Ελσινκι-Ταλλιν ..
Ψηνεται και η Φενια .. Λες να παμε ολοι μαζι του χρονου;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
και λογω ημερομηνιων ειναι απο τα μονα που μου κανουν,μαζι με το Ελσινκι-Ταλλιν ..
Ψηνεται και η Φενια .. Λες να παμε ολοι μαζι του χρονου;
Πού είσαι Φένιαααα!! Άντε ψήσου:D
Εδώ δεν ξέρω για φέτος, πού να σκεφτώ για του χρόνου:roll:
 

iridra

Member
Μηνύματα
78
Likes
29
Για άλλη μια φορά (από τότε που έγινα μέλος στο travelstories) διαβάζω κάτι και το χαμόγελο ως τα αυτιά!!! :D
Δεν γνώριζα το πρόγραμμα!! Διαβάζοντας την ταξιδιωτική ιστορία Σλοβενία - Κροατία - Σερβία ένα ταξίδι εμπειρία ζωής !!! μεταφέρθηκα εδώ μιας κι ιστορία του orestcrete με ξεσήκωσε για τα καλά!!
Είναι φοβερά ενδιαφέρον το πρόγραμμα και αφού δεν προλαβαίνω για φέτος, του χρόνου σίγουρα θα το έχω πρώτο πρώτο!!
Μια ερώτηση. Αναφέρθηκαν σε προηγούμενα ποστ τα παραρτήματα στην Ελλάδα και πως για να συμμετέχει κάποιος σε su πρέπει αρχικά να γίνει μέλος σε κάποιο. Εγώ που δεν βρίσκομαι σε κάποια από τις περιοχές μπορώ ηλεκτρονικά να γίνω μέλος; Και οι συναντήσεις που κάνουν; Είναι υποχρεωτικές; Σχετίζονται με τα su; Και εαν θέλω να συμμετέχω κάθε χρόνο πρέπει να ξαναγράφομαι; Ευχαριστώ προκαταβολικά. Ακόμα κι αν δεν γνωρίζει κάποιος δεν πειράζει. Σίγουρα δεν θα αφήσω τέτοια ευκαιρία να πάει χαμένη του χρόνου!!!:clap:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Για άλλη μια φορά (από τότε που έγινα μέλος στο travelstories) διαβάζω κάτι και το χαμόγελο ως τα αυτιά!!! :D
Δεν γνώριζα το πρόγραμμα!! Διαβάζοντας την ταξιδιωτική ιστορία Σλοβενία - Κροατία - Σερβία ένα ταξίδι εμπειρία ζωής !!! μεταφέρθηκα εδώ μιας κι ιστορία του orestcrete με ξεσήκωσε για τα καλά!!
Είναι φοβερά ενδιαφέρον το πρόγραμμα και αφού δεν προλαβαίνω για φέτος, του χρόνου σίγουρα θα το έχω πρώτο πρώτο!!
Μια ερώτηση. Αναφέρθηκαν σε προηγούμενα ποστ τα παραρτήματα στην Ελλάδα και πως για να συμμετέχει κάποιος σε su πρέπει αρχικά να γίνει μέλος σε κάποιο. Εγώ που δεν βρίσκομαι σε κάποια από τις περιοχές μπορώ ηλεκτρονικά να γίνω μέλος; Και οι συναντήσεις που κάνουν; Είναι υποχρεωτικές; Σχετίζονται με τα su; Και εαν θέλω να συμμετέχω κάθε χρόνο πρέπει να ξαναγράφομαι; Ευχαριστώ προκαταβολικά. Ακόμα κι αν δεν γνωρίζει κάποιος δεν πειράζει. Σίγουρα δεν θα αφήσω τέτοια ευκαιρία να πάει χαμένη του χρόνου!!!:clap:
Αξίζει σίγουρα;)
Μπορείς να γραφτείς και ηλεκτρονικά, δεν υπάρχει πρόβλημα (τουλάχιστον για την AEGEE-Αθήνα που γνωρίζω: www.aegee-athina.gr).
Συναντήσεις στην Αθήνα γίνονται τακτικά στο γραφείο της οργάνωσης, δεν είναι υποχρεωτικές (γενικά τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό στην AEGEE,ο καθένας ασχολείται όσο θέλει) και εκεί συζητιούνται από θέματα της AEGEE μέχρι ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς:D. Η συνδρομή ισχύει για ένα χρόνο οπότε όταν λήξει πρέπει ν'ανανεώσεις σε περίπτωση που θέλεις να συμμετέχεις σε κάποιο πρόγραμμα! Πάντως πέρα από τα θερινά πανεπιστήμια υπάρχουν events καθόλη τη διάρκεια του χρόνου-με δική τους προθεσμία υποβολής αιτήσεων το καθένα: European Events | Aegee
 

iridra

Member
Μηνύματα
78
Likes
29
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:) Έχω αποθηκεύσει ήδη τα λινκ!
Το motivation letter το στέλνουμε στην Aegee της πόλης που είμαστε μέλη; Όπως και τα χρήματα όταν μας δεχτούν;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:) Έχω αποθηκεύσει ήδη τα λινκ!
Το motivation letter το στέλνουμε στην Aegee της πόλης που είμαστε μέλη; Όπως και τα χρήματα όταν μας δεχτούν;

Για τα θερινά πανεπιστήμια η διαδικασία των αιτήσεων γίνεται ηλεκτρονικά, στην ουσία το παράρτημα που είσαι γραμμένη δεν εμπλέκεται πολύ, με την έννοια ότι τα motivation letters θα τα λάβουν οι διοργανωτές στο εξωτερικό κι εκείνοι είναι που αποφασίζουν για την επιλογή των συμμετεχόντων. Το τι γίνεται με τα χρήματα πάλι εξαρτάται από τους εκεί διοργανωτές. Άλλοι ζητούν μια προκαταβολή, κάποιοι όλο το ποσό και σε κάποιους αρκεί να στείλεις αντίγραφο των εισιτηρίων που κλείνεις ώστε να βεβαιωθούν ότι θα πας. Αναφέρεται σε κάθε περιγραφή τι θέλει ο καθένας (περισσότερο ισχύει η τελευταία πρακτική). Τα χρήματα τα στέλνεις αφού μάθεις ότι γίνεσαι δεκτή πάντως.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για άλλη μια φορά (από τότε που έγινα μέλος στο travelstories) διαβάζω κάτι και το χαμόγελο ως τα αυτιά!!! :D
Δεν γνώριζα το πρόγραμμα!! Διαβάζοντας την ταξιδιωτική ιστορία Σλοβενία - Κροατία - Σερβία ένα ταξίδι εμπειρία ζωής !!! μεταφέρθηκα εδώ μιας κι ιστορία του orestcrete με ξεσήκωσε για τα καλά!!
Είναι φοβερά ενδιαφέρον το πρόγραμμα και αφού δεν προλαβαίνω για φέτος, του χρόνου σίγουρα θα το έχω πρώτο πρώτο!!
Μια ερώτηση. Αναφέρθηκαν σε προηγούμενα ποστ τα παραρτήματα στην Ελλάδα και πως για να συμμετέχει κάποιος σε su πρέπει αρχικά να γίνει μέλος σε κάποιο. Εγώ που δεν βρίσκομαι σε κάποια από τις περιοχές μπορώ ηλεκτρονικά να γίνω μέλος; Και οι συναντήσεις που κάνουν; Είναι υποχρεωτικές; Σχετίζονται με τα su; Και εαν θέλω να συμμετέχω κάθε χρόνο πρέπει να ξαναγράφομαι; Ευχαριστώ προκαταβολικά. Ακόμα κι αν δεν γνωρίζει κάποιος δεν πειράζει. Σίγουρα δεν θα αφήσω τέτοια ευκαιρία να πάει χαμένη του χρόνου!!!:clap:
να πας-να πας εννοειται keep your eyes open for next year :)
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι να πας!!!Και εγώ την άλλη βδομάδα γίνομαι μέλος και το επόμενο καλοκαίρι σίγουρα θα το κοιτάξω να πάω κάπου! :clap::clap:
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Ωραια πραγματα αλλα γερασαμε :D

Καλη (εγγυημενη) διασκεδαση σε οσους πανε! Αληθεια εσυ για που εισαι φετος Earth Citizen?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ωραια πραγματα αλλα γερασαμε :D

Καλη (εγγυημενη) διασκεδαση σε οσους πανε! Αληθεια εσυ για που εισαι φετος Earth Citizen?
Βρε βρε χρόνια και ζαμάνια:D
Φέτος su εξωτερικό δεν έχει, εγχώριο μόνο πράγμα. Για εκτός su κάτι παίζει, αναμένουμε:D

(τυπικά σε παίρνει ακόμα:cool:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom